Таг: возови

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ОД БОГОМИЛА ЗА ВЕЛЕС ИМАШЕ СЕДУМ ВОЗА НА ДЕН, СЕГА Е САМО ЕДЕН, А И ТОЈ ЧЕСТО Е НЕИЗВЕСЕН

ОД БОГОМИЛА ЗА ВЕЛЕС ИМАШЕ СЕДУМ ВОЗА НА ДЕН, СЕГА Е САМО ЕДЕН, А И ТОЈ ЧЕСТО Е НЕИЗВЕСЕН

Железничката станица во Богомила, која е нова и реновирана, е празна. Нема ниту патници, ниту возови. Откако неодамна МЖ Транспорт го редуцираше патни ...
ПО ДЕСЕТ ДЕНА ПОВТОРНО СООБРАЌААТ ВОЗОВИТЕ ОД И КОН БИТОЛА

ПО ДЕСЕТ ДЕНА ПОВТОРНО СООБРАЌААТ ВОЗОВИТЕ ОД И КОН БИТОЛА

Од вчера e воспоставен железничкиот сообраќај од и кон Битола. Откако во пожарите во периодот од 17 до 24 септември на неколку локации од пругата Бого ...
КРАДЦИ НА БАКАРНИ КАБЛИ ГО ПРЕКИНАА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО БОХУМ, ГЕРМАНИЈА

КРАДЦИ НА БАКАРНИ КАБЛИ ГО ПРЕКИНАА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО БОХУМ, ГЕРМАНИЈА

Крадци кои украле бакарни кабли од железницата во западниот германски град Бохум, на најмалку еден ден го прекинале железничкиот сообраќај до централн ...
ПРЕД 150 ГОДИНИ ПРВИОТ ВОЗ ВО ВЕЛЕС БИЛ ЧУДО, ДЕНЕС НИКОЈ НЕ СЕ ЧУДИ ШТО ДЕСЕТ ДЕНА НЕМА ВОЗОВИ

ПРЕД 150 ГОДИНИ ПРВИОТ ВОЗ ВО ВЕЛЕС БИЛ ЧУДО, ДЕНЕС НИКОЈ НЕ СЕ ЧУДИ ШТО ДЕСЕТ ДЕНА НЕМА ВОЗОВИ

Јавното претпријатие „Македонски железници“ одбележува голем јубилеј, 150 години откако првиот воз од Солун пристигна во Велес, на 9 април 1873 година ...
ГОДИНА И ПОЛ НЕМА ВОЗОВИ КОН КИЧЕВО И КОЧАНИ ОТИ НЕМА ЛОКОМОТИВИ, БОЧВАРСКИ НАЈАВИ ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ ТРАНСПОРТ

ГОДИНА И ПОЛ НЕМА ВОЗОВИ КОН КИЧЕВО И КОЧАНИ ОТИ НЕМА ЛОКОМОТИВИ, БОЧВАРСКИ НАЈАВИ ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ ТРАНСПОРТ

Патничките возови кон Кичево и Кочани не сообраќаат од мај 2021. Од Македонски железници велат дека причината е поради недостиг на возни средства, пат ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО „КОЛСКА“ СО ЖИВ ШТИТ ГИ СОПРЕА ВОЗОВИТЕ НА СТАНИЦА ВО ВЕЛЕС, ОТИ ТРИ МЕСЕЦИ НЕМААТ ПЛАТА 

ВРАБОТЕНИТЕ ВО „КОЛСКА“ СО ЖИВ ШТИТ ГИ СОПРЕА ВОЗОВИТЕ НА СТАНИЦА ВО ВЕЛЕС, ОТИ ТРИ МЕСЕЦИ НЕМААТ ПЛАТА 

Вработените во фабриката за шински возила „Колска“ од Велес утрово го блокираа патничкиот железнички сообраќај на станицата во Велес. Возовите од Скоп ...
ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ГО ПРОМЕНИ ВОЗНИОТ РЕД НА ПАТНИЧКИТЕ ВОЗОВИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ГО ПРОМЕНИ ВОЗНИОТ РЕД НА ПАТНИЧКИТЕ ВОЗОВИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

Воведувањето полициски час предизвика промени во патничкиот возен ред на Македонски железници. Наместо во 14:30 и 20:10 часот, возовите до Битола ќе ...
ОД УТРЕ ВОЗОВИТЕ ЌЕ СООБРАЌААТ И ПОПЛАДНЕ

ОД УТРЕ ВОЗОВИТЕ ЌЕ СООБРАЌААТ И ПОПЛАДНЕ

Скратениот полициски час заради заштита од корнавирусот предизвика ново поместување на возниот ред на Македонски Железници АД Транспорт. Останува исти ...
САМО ДЕВЕТ ПАТНИЧКИ ВОЗОВИ ДНЕВНО ПОРАДИ ПОДОЛГИОТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ВО САБОТА И НЕДЕЛА НЕМА ВОЗОВИ

САМО ДЕВЕТ ПАТНИЧКИ ВОЗОВИ ДНЕВНО ПОРАДИ ПОДОЛГИОТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ВО САБОТА И НЕДЕЛА НЕМА ВОЗОВИ

Осетно е редуциран железничкиот патнички сообраќај, кој ќе се применува од среда. Причината е зголемено времетраење на полициски час, кој ќе трае од 1 ...
ИСЧИСТЕН ОДРОНОТ КАЈ ГЕВГЕЛИЈА, ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ НОРМАЛИЗИРАН

ИСЧИСТЕН ОДРОНОТ КАЈ ГЕВГЕЛИЈА, ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ НОРМАЛИЗИРАН

Железничкиот сообраќај од Велес кон Гевгелија и обратно е повторно воспоставен, откако е отстранет одронот на камења на пругата. Половина ден работа и ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ