Таг: забава

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ПОЛИЦИЈАТА ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ЗАБАВИТЕ ВО БРИТАНСКАТА ВЛАДА ВО ВРЕМЕ НА КАРАНТИН

ПОЛИЦИЈАТА ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ЗАБАВИТЕ ВО БРИТАНСКАТА ВЛАДА ВО ВРЕМЕ НА КАРАНТИН

Лондонската полиција отвори истрага за забавите што се одржуваа во седиштето на британската влада за време на пандемијата на коронавирусот. Шефицата н ...
БРИТАНСКАТА ВЛАДА Ѝ СЕ ИЗВИНИ НА КРАЛИЦАТА ШТО ПРАВЕЛА ЗАБАВИ ПРЕД ПОГРЕБОТ НА ПРИНЦОТ ФИЛИП

БРИТАНСКАТА ВЛАДА Ѝ СЕ ИЗВИНИ НА КРАЛИЦАТА ШТО ПРАВЕЛА ЗАБАВИ ПРЕД ПОГРЕБОТ НА ПРИНЦОТ ФИЛИП

Британската влада ѝ се извини на Бакингамската палата за забавите што се одржале во нејзиното седиште на улицата Даунинг 10 вечерта пред погребот на п ...
МАДРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА РАСТУРИ ИЛЕГАЛНА ЗАБАВА СО 25.000 МЛАДИ

МАДРИДСКАТА ПОЛИЦИЈА РАСТУРИ ИЛЕГАЛНА ЗАБАВА СО 25.000 МЛАДИ

Шпанската полиција објави дека ја растурила најголемата илегална забава од почетокот на пандемијата, на која се собрале 25.000 млади. Таа се одржала н ...
ВО КРУШОПЕК ЗАТВОРЕН БАР СО СТРИПТИЗЕТИ, ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ  „ИНТЕРМЕЦО“ И “ТРИ КИЧЕН“

ВО КРУШОПЕК ЗАТВОРЕН БАР СО СТРИПТИЗЕТИ, ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ  „ИНТЕРМЕЦО“ И “ТРИ КИЧЕН“

Во вчерашната акција на Пазарниот инпекторат затворени се пет објекти во Скопје - четири кафеани и една игротека. Меѓу затворените е и еден бар со стр ...
ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ ПРЕКИНА ГОЛЕМИ ЖУРКИ ВО ДВЕ ПОЗНАТИ СКОПСКИ КАФУЛИЊА

ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ ПРЕКИНА ГОЛЕМИ ЖУРКИ ВО ДВЕ ПОЗНАТИ СКОПСКИ КАФУЛИЊА

Во акција на Пазарниот инспекторат вечерва се затвораат две познати скопски кафулиња кои се наоѓаат во центарот на градот.  Двете биле преполни со гос ...
МИРНА НОВОГОДИШНА НОЌ ЗА ПОЛИЦИЈАТА ВО ЦЕЛАТА ДРЖАВА, НЕМА ФАТЕНО МАСОВНИ ЗАБАВИ И ГРУПИРАЊА ПО ВИКЕНДИЦИ

МИРНА НОВОГОДИШНА НОЌ ЗА ПОЛИЦИЈАТА ВО ЦЕЛАТА ДРЖАВА, НЕМА ФАТЕНО МАСОВНИ ЗАБАВИ И ГРУПИРАЊА ПО ВИКЕНДИЦИ

Првичните извештаи од полициските станици зборуваат за мирна ноќ во целата држава во однос на забавите и групирањата во викендички и изнајмени станови ...
13 ЗАГИНАТИ ВО НОЌЕН КЛУБ ВО ПЕРУ ОТКАКО ПОЛИЦИЈАТА ВО АНТИКОРОНА АКЦИЈА УПАДНАЛА НА ИЛЕГАЛНА ЗАБАВА

13 ЗАГИНАТИ ВО НОЌЕН КЛУБ ВО ПЕРУ ОТКАКО ПОЛИЦИЈАТА ВО АНТИКОРОНА АКЦИЈА УПАДНАЛА НА ИЛЕГАЛНА ЗАБАВА

Најмалку 13 луѓе загинаа во стампедо во Лима откако полицијата упаднала во ноќен клуб кој ги прекршил рестрикциите воведени поради коронавирусот. М ...
30-ГОДИШНИК ОД ТЕКСАС ПОЧИНАЛ ОД КОВИД-19 ОТКАКО ПРИСУСТВУВАЛ НА „КОВИД ЗАБАВА“

30-ГОДИШНИК ОД ТЕКСАС ПОЧИНАЛ ОД КОВИД-19 ОТКАКО ПРИСУСТВУВАЛ НА „КОВИД ЗАБАВА“

Триесетгодишен маж од Тексас починал од ковид-19 откако присуствувал на забава организирана од друго заразено лице, објавија од Методистичката болница ...
ДВАЈЦА ОНЕСВЕСТЕНИ И 300 ЕВАКУИРАНИ НА СВИНГЕРСКА ЗАБАВА ВО КЕЛН

ДВАЈЦА ОНЕСВЕСТЕНИ И 300 ЕВАКУИРАНИ НА СВИНГЕРСКА ЗАБАВА ВО КЕЛН

Околу 300 гости во свингерски клуб во близина на германскиот град Келн беа евакуирани откако се вклучи алармот за јаглерод моноксид во саботата вечер, ...
ЗАТВОР ИЛИ ЗАБАВА

ЗАТВОР ИЛИ ЗАБАВА

1 Поканаааааа... Мала забавааа... Еве дојдов без да ти се нааааајавам... Нацијата е повторно соочена со уште еден судбински избор. Дали да се радув ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ