Таг: забрана

1 2 3 4 5 13 30 / 125 НАПИСИ
ЕУ ГО БЛОКИРАШЕ ИЗВОЗОТ НА 250.000 ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ОД ИТАЛИЈА ВО АВСТРАЛИЈА

ЕУ ГО БЛОКИРАШЕ ИЗВОЗОТ НА 250.000 ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ОД ИТАЛИЈА ВО АВСТРАЛИЈА

Европската Унија за првпат ја искористи својата забрана за извоз на вакцини, откако Италија ја блокираше испораката на 250.000 дози на „АстраЗенека“ в ...
ЕУ ВОВЕДУВА КОНТРОЛА НА ИЗВОЗОТ НА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ЗАПАДЕН БАЛКАН ЌЕ БИДЕ ПОШТЕДЕН ОД ОДЛУКАТА

ЕУ ВОВЕДУВА КОНТРОЛА НА ИЗВОЗОТ НА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ЗАПАДЕН БАЛКАН ЌЕ БИДЕ ПОШТЕДЕН ОД ОДЛУКАТА

Европската Унија потврди дека ќе воведе контрола на извозот на вакцини против коронавирус произведени во блокот, среде спорот поради намалените испора ...
ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАБРАНУВА ПАТУВАЊАТА ОД ЗЕМЈИТЕ ВО КОИ СЕ ШИРАТ НОВИ ВАРИЈАНТИ НА КОРОНАВИРУС ДОДЕКА ЕУ ОДБИВА ДА ГИ ЗАТВОРИ ГРАНИЦИТЕ

ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАБРАНУВА ПАТУВАЊАТА ОД ЗЕМЈИТЕ ВО КОИ СЕ ШИРАТ НОВИ ВАРИЈАНТИ НА КОРОНАВИРУС ДОДЕКА ЕУ ОДБИВА ДА ГИ ЗАТВОРИ ГРАНИЦИТЕ

Германија планира да воведе речиси целосна забрана за влез на патници од Велика Британија, Португалија, Бразил и Јужна Африка, додека министрите за вн ...
НОВИ ПРОТЕСТИ ВО ПОЛСКА ОТКАКО НА СИЛА СТАПИ РЕЧИСИ ЦЕЛОСНАТА ЗАБРАНА ЗА АБОРТУС

НОВИ ПРОТЕСТИ ВО ПОЛСКА ОТКАКО НА СИЛА СТАПИ РЕЧИСИ ЦЕЛОСНАТА ЗАБРАНА ЗА АБОРТУС

Контроверзната, речиси целосна забрана за абортус во Полска стапи на сила на полноќ, објави владата. Според судската одлука донесена во октомври, абор ...
АМСТЕРДАМ ПЛАНИРА ДА ИМ ЗАБРАНИ НА ТУРИСТИТЕ ДА КУПУВААТ МАРИХУАНА

АМСТЕРДАМ ПЛАНИРА ДА ИМ ЗАБРАНИ НА ТУРИСТИТЕ ДА КУПУВААТ МАРИХУАНА

Амстердам планира да им забрани на туристите да влегуваат во кофи-шоп и од таму да купуваат хашиш или марихуана, објавија градските власти. Јавниот об ...
ГЕРМАНИЈА ЗАБРАНИ СЕКАКОВ ПАТНИЧКИ ПРЕВОЗ ОД БРИТАНИЈА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС, ШВЕДСКА ЗА ПРВПАТ ЈА ЗАТВОРИ ГРАНИЦАТА СО ДАНСКА

ГЕРМАНИЈА ЗАБРАНИ СЕКАКОВ ПАТНИЧКИ ПРЕВОЗ ОД БРИТАНИЈА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС, ШВЕДСКА ЗА ПРВПАТ ЈА ЗАТВОРИ ГРАНИЦАТА СО ДАНСКА

Повеќе од 40 држави досега ги суспендираа летовите или патничките врски со Велика Британија откако таму беше идентификуван нов сој на коронавирус. Иак ...
БРИТАНИЈА ВО СЀ ПОГОЛЕМА ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ МУТИРАНИОТ КОРОНАВИРУС, И НЕЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ ГИ ЗАБРАНУВААТ ЛЕТОВИТЕ

БРИТАНИЈА ВО СЀ ПОГОЛЕМА ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ МУТИРАНИОТ КОРОНАВИРУС, И НЕЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ ГИ ЗАБРАНУВААТ ЛЕТОВИТЕ

И држави надвор од Европа почнаа да воведуваат забрани за авионски летови од Велика Британија, откако таму беше откриена мутација на коронавирусот, за ...
СЕ ЗАБРАНУВА ГРУПИРАЊЕ ПОВЕЌЕ ОД 4 ЛИЦА НА ОТВОРЕНО И ПРЕКУ ДЕН

СЕ ЗАБРАНУВА ГРУПИРАЊЕ ПОВЕЌЕ ОД 4 ЛИЦА НА ОТВОРЕНО И ПРЕКУ ДЕН

Забраната за групирање на повеќе од 4 лица на јавен простор, односно во паркови, јавни површини или каде било на отворено веќе не важи само по 21 часо ...
КАФУЛЕТО „ИНТЕРМЕЦО“ ВО СКОПЈЕ ДОБИ ЗАБРАНА ЗА РАБОТА ОД 30 ДЕНА ОТИ ПОСТОЈАНО ПУШТА ГЛАСНА МУЗИКА

КАФУЛЕТО „ИНТЕРМЕЦО“ ВО СКОПЈЕ ДОБИ ЗАБРАНА ЗА РАБОТА ОД 30 ДЕНА ОТИ ПОСТОЈАНО ПУШТА ГЛАСНА МУЗИКА

Општина Центар го затвори кафулето „Интермецо“ во скопската населба Капиштец 30 дена поради гласна музика. По пријава и континуирани поплаки од страна ...
15 УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ВО ПОЛСКА ПО РЕЧИСИ ЦЕЛОСНАТА ЗАБРАНА НА АБОРТУСОТ

15 УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТИТЕ ВО ПОЛСКА ПО РЕЧИСИ ЦЕЛОСНАТА ЗАБРАНА НА АБОРТУСОТ

Најмалку 15 лица се уапсени на протестите во Полска, на кои полицијата употреби и солзавец, откако земјата речиси целосно го забрани абортусот. „Дојче ...
1 2 3 4 5 13 30 / 125 НАПИСИ