Таг: забрана

1 2 3 4 9 20 / 87 НАПИСИ
ПЕРУ ГО ОГРАНИЧИ ДВИЖЕЊЕТО СПОРЕД ПОЛ, ВО НЕДЕЛА НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА ИЗЛЕГУВА ОД ДОМА

ПЕРУ ГО ОГРАНИЧИ ДВИЖЕЊЕТО СПОРЕД ПОЛ, ВО НЕДЕЛА НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА ИЗЛЕГУВА ОД ДОМА

Перу почна да спроведува нови строги мерки против ширењето на коронавирусот, ограничувајќи го движењето на своите жители според пол. Така мажите ќе ...
ТУРКМЕНИСТАН ГО ЗАБРАНИ ЗБОРОТ КОРОНАВИРУС И ГИ АПСИ ОНИЕ КОИ НОСАТ МАСКА

ТУРКМЕНИСТАН ГО ЗАБРАНИ ЗБОРОТ КОРОНАВИРУС И ГИ АПСИ ОНИЕ КОИ НОСАТ МАСКА

Владата на Туркменистан забрани да се употребува зборот коронавирус, со што се цензурираат информации за пандемијата, а граѓаните се доведуваат во опа ...
ДОЈРАН ОД ВЛАДАТА БАРА ДА СЕ ЗАБРАНИ ПРЕСТОЈ ВО ОПШТИНАТА НА ЛИЦА КОИ НЕ СЕ МАТИЧНИ ЖИТЕЛИ ОТИ ПОРАСНАЛ БРОЈОТ НА ВИКЕНДАШИ

ДОЈРАН ОД ВЛАДАТА БАРА ДА СЕ ЗАБРАНИ ПРЕСТОЈ ВО ОПШТИНАТА НА ЛИЦА КОИ НЕ СЕ МАТИЧНИ ЖИТЕЛИ ОТИ ПОРАСНАЛ БРОЈОТ НА ВИКЕНДАШИ

Општина Дојран бара од Владата да донесе одлука за забрана за престој на домашни и странски лица во ова општина кои по лични документи не се жители на ...
ЕВРОПСКА КОМИСИЈА ЌЕ ЗАБРАНИ ПАТУВАЊА ВО РАМКИТЕ НА ШЕНГЕН ЗОНАТА

ЕВРОПСКА КОМИСИЈА ЌЕ ЗАБРАНИ ПАТУВАЊА ВО РАМКИТЕ НА ШЕНГЕН ЗОНАТА

Европска комисија планира да ги забрани сите несуштински патувања во рамките на Шенген зоната додека сѐ повеќе земји ги затвораат своите граници со це ...
ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ ГОСТИВАРСКИ УГОСТИТЕЛ ОТИ НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛ ЗАБРАНАТА ЗА РАБОТА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ ГОСТИВАРСКИ УГОСТИТЕЛ ОТИ НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛ ЗАБРАНАТА ЗА РАБОТА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Полицијата денеска го привела сопственикот на угостителски објект на улицата Гоце Делчев во Гостивар, поради тоа што  бил отворен спротивно на владина ...
ЖИТЕЛИТЕ НА 26 ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ ОД ДЕНЕСКА НЕ СМЕАТ ДА ПАТУВААТ ВО САД, ФРАНЦИЈА ГИ ЗАТВОРИ ЛУВР И АЈФЕЛОВА КУЛА ПО 800 НОВИ СЛУЧАИ

ЖИТЕЛИТЕ НА 26 ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ ОД ДЕНЕСКА НЕ СМЕАТ ДА ПАТУВААТ ВО САД, ФРАНЦИЈА ГИ ЗАТВОРИ ЛУВР И АЈФЕЛОВА КУЛА ПО 800 НОВИ СЛУЧАИ

Жителите на 26 европски држави од денеска не смеат да патуваат во САД откако на сила стапи забраната што Доналд Трамп ја воведе како мерка против шире ...
ВЛАДАТА ЗАБРАНИ ВЛЕЗ НА СТРАНСКИ ДРЖАВЈАНИ ОД ЗЕМЈИТЕ СО ВИСОК РИЗИК ЗА КОРОНАВИРУС

ВЛАДАТА ЗАБРАНИ ВЛЕЗ НА СТРАНСКИ ДРЖАВЈАНИ ОД ЗЕМЈИТЕ СО ВИСОК РИЗИК ЗА КОРОНАВИРУС

Владата забрани влез во земјава на странски државјани од земјите со висок ризик за коронавирус, е една од мерките по вчерашната седница. Според листат ...
ЕВРОПСКАТА УНИЈА ЈА ОСУДИ ОДЛУКАТА НА ТРАМП ДА ГИ ЗАБРАНИ ЛЕТОВИТЕ КОН САД

ЕВРОПСКАТА УНИЈА ЈА ОСУДИ ОДЛУКАТА НА ТРАМП ДА ГИ ЗАБРАНИ ЛЕТОВИТЕ КОН САД

Европската Унија ја осуди „едностраната одлука“ на Доналд Трамп да го забрани патувањето од Европа до САД поради коронавирусот, велејќи дека болести н ...
СЕДЕТЕ ДОМА СО ДЕЦАТА, НЕ ОДЕТЕ ПО ИГРОТЕКИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ПО ОДЛУКАТА ДА СЕ ЗАТВОРАТ ГРАДИНКИТЕ И ШКОЛИТЕ

СЕДЕТЕ ДОМА СО ДЕЦАТА, НЕ ОДЕТЕ ПО ИГРОТЕКИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ПО ОДЛУКАТА ДА СЕ ЗАТВОРАТ ГРАДИНКИТЕ И ШКОЛИТЕ

Родителите да ја почитуваат препораката за мирување и седењето дома и да не се посетуваат игротеките, апелираше министерот за здравство Венко Филипче, ...
НАМЕСТО ВО МАЈ, ВЕНЕЦИСКОТО БИЕНАЛЕ ЗА АРХИТЕКТУРА СЕ ОДЛОЖУВА ЗА АВГУСТ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

НАМЕСТО ВО МАЈ, ВЕНЕЦИСКОТО БИЕНАЛЕ ЗА АРХИТЕКТУРА СЕ ОДЛОЖУВА ЗА АВГУСТ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Седумнаесетотто издание на Венециското биенале за архитектура се одложува поради ширењето на коронавирусот, и наместо на 23 мај, ќе се отвори на 29 ав ...
1 2 3 4 9 20 / 87 НАПИСИ