Таг: заматена вода

ВОДАТА ВО ТЕТОВСКИОТ ВОДОВОД ПОВТОРНО СЕ ЗАМАТИ

ВОДАТА ВО ТЕТОВСКИОТ ВОДОВОД ПОВТОРНО СЕ ЗАМАТИ

Во одделни делови на Тетово забележано е заматување на водата за пиење од градскиот водовод во текот на вчерашниот ден. Од ЈКП „Тетово“ велат дека тоа ...
„ПО МАНДАТИТЕ КАЈ ЌЕ ЗАВРШИМЕ, В ГРАДИНКА ИЛИ В ЗАТВОР?“, КОМЕДИЈА ВО БИТОЛА

„ПО МАНДАТИТЕ КАЈ ЌЕ ЗАВРШИМЕ, В ГРАДИНКА ИЛИ В ЗАТВОР?“, КОМЕДИЈА ВО БИТОЛА

Од премиери и експремиери, лидери на опозиција, градоначалници, па сѐ до секретари во општините, се појавија како ликови во урнебесната комедија „Каба ...
2 / 2 НАПИСИ