Таг: заразени медицински лица

ЛАЖНА ВЕСТ СЕ ШИРИ ДЕКА Е ЗАТВОРЕНА ЛАБОРАТОРИЈАТА ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“, ЕДНА ЛАБОРАНТКА Е ПОЗИТИВНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ

ЛАЖНА ВЕСТ СЕ ШИРИ ДЕКА Е ЗАТВОРЕНА ЛАБОРАТОРИЈАТА ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“, ЕДНА ЛАБОРАНТКА Е ПОЗИТИВНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ КОСТОВ

Не е затворена биохемиската лабораторија во Градската општа болница „8 Септември“, само една лаборантка е позитивна, три колешки се во изолација и ден ...
15 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ОД ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, ДИРЕКТОРОТ ВЕЛИ ДЕКА СЕ ЗАРАЗИЛЕ НАДВОР

15 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ОД ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, ДИРЕКТОРОТ ВЕЛИ ДЕКА СЕ ЗАРАЗИЛЕ НАДВОР

Петнаесет медицински лица од Градската општа болница „8 Септември“ се заразени од КОВИД-19, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК директорот д-р Христијан Костов ...
2 / 2 НАПИСИ