Таг: застрелан

ПОЧИНА ЗАСТРЕЛАНИОТ ХОЛАНДСКИ НОВИНАР КОЈ ИСТРАЖУВАШЕ КРИМИНАЛ

ПОЧИНА ЗАСТРЕЛАНИОТ ХОЛАНДСКИ НОВИНАР КОЈ ИСТРАЖУВАШЕ КРИМИНАЛ

Почина Питер Р. де Врис, реномираниот холандски новинар кој истражуваше криминал, а кој беше застрелан минатата недела во дрзок напад во Амстердам, об ...
ПОЛИЦАЕЦ ЗАСТРЕЛАН СО ЧЕТИРИ КУРШУМИ ВО ВЕЛЕС, ДОДЕКА БИЛ ВО КОНТРОЛА

ПОЛИЦАЕЦ ЗАСТРЕЛАН СО ЧЕТИРИ КУРШУМИ ВО ВЕЛЕС, ДОДЕКА БИЛ ВО КОНТРОЛА

Во вооружен инцидент во Велес застрелан е полицаец кој бил на должност. Полицаецот е испратен во Клинички центар во Скопје, со четири куршуми во преде ...
ЕКСНАЧАЛНИКОТ НА УБК БИЛ ВО ДРУШТВО СО  ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ КОГА ТОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО БИТОЛА

ЕКСНАЧАЛНИКОТ НА УБК БИЛ ВО ДРУШТВО СО ПЕТКОВСКИ ОД СДСМ КОГА ТОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО БИТОЛА

Функционерот на СДСМ од Битола, Борче Петковски, кој вчера беше повреден со куршум во ногата за време на инцидентот бил заедно со неговите блиски приј ...
3 / 3 НАПИСИ