Таг: затворени

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ХИРУРШКИТЕ САЛИ ВО КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ЌЕ ОСТАНАТ ЗАТВОРЕНИ СÈ ДОДЕКА ОД ГЕРМАНСКА ЛАБОТАРОРИЈА НЕ СЕ ДОБИЕ ОДГОВОР ОД КАДЕ ДОАЃА СМРДЕАТА, КАЖА МИНИСТЕРОТ ДЕМИРИ

ХИРУРШКИТЕ САЛИ ВО КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ЌЕ ОСТАНАТ ЗАТВОРЕНИ СÈ ДОДЕКА ОД ГЕРМАНСКА ЛАБОТАРОРИЈА НЕ СЕ ДОБИЕ ОДГОВОР ОД КАДЕ ДОАЃА СМРДЕАТА, КАЖА МИНИСТЕРОТ ДЕМИРИ

Хируршките сали во скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“  каде се шири реа ќе останат затворени сѐ додека не стигнат резултатите од земените пример ...
НЕПРИЈАТНА МИРИЗБА ПЕТ ДЕНА ГИ ЗАТВОРИ ХИРУРШКИТЕ КЛИНИКИ, СЛУЖБИТЕ УШТЕ ЈА БАРААТ ПРИЧИНАТА

НЕПРИЈАТНА МИРИЗБА ПЕТ ДЕНА ГИ ЗАТВОРИ ХИРУРШКИТЕ КЛИНИКИ, СЛУЖБИТЕ УШТЕ ЈА БАРААТ ПРИЧИНАТА

Поради непријатна миризба, петти ден се затворени хируршките сали на скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“, рече денеска директорката на Државниот ...
ВО КУМАНОВО ЗА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНИ ДВАЕСЕТИНА МАЛИ ФАБРИКИ ЗА ЧЕВЛИ

ВО КУМАНОВО ЗА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНИ ДВАЕСЕТИНА МАЛИ ФАБРИКИ ЗА ЧЕВЛИ

Над 20 мали фабрики за производство на чевли се затвориле во последните две години во Куманово, поради тешката економска состојба во државата. Сам лан ...
ВО ВТОРНИК ОД 9-12 ЧАСОТ ДЕЛ ОД СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ, ЌЕ СЕ ВЕЖБА ЗА МИНИСТЕРСКИОТ СОСТАНОК НА ОБСЕ

ВО ВТОРНИК ОД 9-12 ЧАСОТ ДЕЛ ОД СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ, ЌЕ СЕ ВЕЖБА ЗА МИНИСТЕРСКИОТ СОСТАНОК НА ОБСЕ

Булеварите Илинден и 8 Септември во Скопје во вторник, 28 ноември, утре од 9 до 12 часот ќе бидат затворени за сообраќај, бидејќи Министерството за вн ...
ЗАТВОРЕНИ 4 УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО БИТОЛА, ЗАТЕКНАТИ 42 ЛИЦА БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТ

ЗАТВОРЕНИ 4 УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО БИТОЛА, ЗАТЕКНАТИ 42 ЛИЦА БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТ

Четири угостителски објекти се затворени од Државниот пазарен инспекторат и ќе следат соодветни пријави, откако во акциската контрола што беше спровед ...
ЕЛЕКТРОНСКИ ЦИГАРИ МОЖЕ ДА СЕ ПУШАТ ВО ЗАТВОРЕНИ ЈАВНИ ПРОСТОРИИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ЕЛЕКТРОНСКИ ЦИГАРИ МОЖЕ ДА СЕ ПУШАТ ВО ЗАТВОРЕНИ ЈАВНИ ПРОСТОРИИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Несогорливите тутунски производи и уредите за нивно загревање не спаѓаат под забраната за пушење од член 3 став 1 од Законот за заштита од пушењето и ...
ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА ИЗВРШИЛА НАД 6.000 КОНТРОЛИ ВО КАФУЛИЊА И РЕСТОРАНИ ДАЛИ ГОСТИТЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, 5 СЕ ЗАТВОРЕНИ

ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА ИЗВРШИЛА НАД 6.000 КОНТРОЛИ ВО КАФУЛИЊА И РЕСТОРАНИ ДАЛИ ГОСТИТЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, 5 СЕ ЗАТВОРЕНИ

Од 16 август до денеска Државната пазарна инспекција направила 6.000 контроли и над 250 инспекциски надзори. Како што велат од Инспекторатот, во истио ...
ВЛАДАТА ЌЕ ИСПЛАТИ 5,7 МИЛИОНИ ЕВРА ПОМОШ НА КАФУЛИЊАТА И КАФЕАНИТЕ ОТИ ВО АПРИЛ НЕ РАБОТЕА 21 ДЕН

ВЛАДАТА ЌЕ ИСПЛАТИ 5,7 МИЛИОНИ ЕВРА ПОМОШ НА КАФУЛИЊАТА И КАФЕАНИТЕ ОТИ ВО АПРИЛ НЕ РАБОТЕА 21 ДЕН

Угостителските објекти кои во месец април беа затворени поради ковид мерките ќе добијат помош од Владата во вкупна вредност од 5,77 милиони евра. На д ...
СЕ ЗАТВОРААТ СИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ НА ИНТЕРНИТЕ КЛИНИКИ, ПАЦИЕНТИ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ЌЕ СЕ ПРИМААТ САМО НА ИНФЕКТИВНА И НА ИНСТИТУТОТ ЗА ТУБЕРКОЛОЗА

СЕ ЗАТВОРААТ СИТЕ КОВИД-ЦЕНТРИ НА ИНТЕРНИТЕ КЛИНИКИ, ПАЦИЕНТИ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ЌЕ СЕ ПРИМААТ САМО НА ИНФЕКТИВНА И НА ИНСТИТУТОТ ЗА ТУБЕРКОЛОЗА

Денес се затвораат сите Ковид-центри на Интерните клиники поради намалениот број на пациенти со компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здр ...
ВО КРУШОПЕК ЗАТВОРЕН БАР СО СТРИПТИЗЕТИ, ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ  „ИНТЕРМЕЦО“ И “ТРИ КИЧЕН“

ВО КРУШОПЕК ЗАТВОРЕН БАР СО СТРИПТИЗЕТИ, ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ  „ИНТЕРМЕЦО“ И “ТРИ КИЧЕН“

Во вчерашната акција на Пазарниот инпекторат затворени се пет објекти во Скопје - четири кафеани и една игротека. Меѓу затворените е и еден бар со стр ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ