Таг: Зелена карта

УТРЕ ПОЧНУВА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ЗА САД

УТРЕ ПОЧНУВА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ЗА САД

Пријавувањето за лотаријата за зелена карта за САД за 2022 почнува утре во 18 часот, објави Американската амбасада во Скопје. Таа ќе трае до 10 ноемвр ...
ТРАМП ГО ЗАБРАНИ ИЗДАВАЊЕТО НА ЗЕЛЕНИ КАРТИ И РАБОТНИ ВИЗИ ДО КРАЈОТ НА 2020

ТРАМП ГО ЗАБРАНИ ИЗДАВАЊЕТО НА ЗЕЛЕНИ КАРТИ И РАБОТНИ ВИЗИ ДО КРАЈОТ НА 2020

Доналд Трамп ја продолжи забраната за издавање на некои зелени карти и работни визи за странските работници до крајот на годината. Оваа одлука се о ...
ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ВО САД ПОПОЛНУВАЈТЕ САМО ТОЧНИ ПОДАТОЦИ ЗА ДА НЕ ВЕ ДИСКВАЛИФИКУВААТ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ВО САД ПОПОЛНУВАЈТЕ САМО ТОЧНИ ПОДАТОЦИ ЗА ДА НЕ ВЕ ДИСКВАЛИФИКУВААТ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

Лотаријата за добивање зелена карта за 2021 година, која овозможува легален постојан престој во САД, ќе биде отворена до 5 ноември, објави американска ...
ПОПЛАДНЕВО ПОЧНУВА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ВО САД

ПОПЛАДНЕВО ПОЧНУВА ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ВО САД

Лотаријата за зелена карта за 2020 година, со која се овозможува легален постојан престој во САД, започнува денеска (среда) во 18 часот, а завршува на ...
ПАЗАРЕЊЕ И ЌАРЕЊЕ

ПАЗАРЕЊЕ И ЌАРЕЊЕ

1 Ајде да пробаме, ние што останавме да живееме во Република Македонија и што не извадивме бугарски пасоши и што немаме работна виза за Германија, нит ...
УТРЕ ПОЧНУВА АПЛИЦИРАЊЕТО ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ЗА САД

УТРЕ ПОЧНУВА АПЛИЦИРАЊЕТО ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ЗА САД

Сите заинтересирани за добивање на зелена карта за САД ќе можат да аплицираат од утре (3 октомври), соопшти Стејт департмент. Пријавувањето ќе започн ...
ИСЕЛЕНИЧКАТА ЛОТАРИЈА ЗА САД СЕ ОТВАРА ДЕНЕСКА ВО ШЕСТ ПОПЛАДНЕ

ИСЕЛЕНИЧКАТА ЛОТАРИЈА ЗА САД СЕ ОТВАРА ДЕНЕСКА ВО ШЕСТ ПОПЛАДНЕ

Лотаријата за зелена карта за 2018 година, со која се овозможува легален постојан престој во САД започнува денеска (вторник) во 18 часот, а завршува н ...
7 / 7 НАПИСИ