Таг: зграда

1 2 3 4 10 20 / 96 НАПИСИ
БАДНИКАРИ ЌЕ НАСТРАДАЛЕ ОТКАКО СЕ УРНАЛА ЗАШТИТНАТА ОГРАДА ОД ГРАДИЛИШТЕТО ДО ЗГРАДАТА „ПРОМАЈА“ ВО ШТИП

БАДНИКАРИ ЌЕ НАСТРАДАЛЕ ОТКАКО СЕ УРНАЛА ЗАШТИТНАТА ОГРАДА ОД ГРАДИЛИШТЕТО ДО ЗГРАДАТА „ПРОМАЈА“ ВО ШТИП

Коледари и бадникари ќе настрадале откако пред нив паднала заштитната оргада на градилиштето кај познатата штипска зграда „Промаја“. Децата некако усп ...
ОПШТИНА ШТИП ЌЕ ЈА УКИНЕ ГРАДЕЖНАТА ДОЗВОЛА И ЌЕ РАБОТИ НА РАСКИНУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА ГРАДБА ПРЕД ЗГРАДАТА „ПРОМАЈА“ ЧИИ СТАНАРИ ДЕНЕСКА ПРОТЕСТИРАА

ОПШТИНА ШТИП ЌЕ ЈА УКИНЕ ГРАДЕЖНАТА ДОЗВОЛА И ЌЕ РАБОТИ НА РАСКИНУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ ЗА ГРАДБА ПРЕД ЗГРАДАТА „ПРОМАЈА“ ЧИИ СТАНАРИ ДЕНЕСКА ПРОТЕСТИРАА

Станарите од зградата „Промаја“ во Штип денеска протестираа, откако до неа почна да се ископува дупка за нов објект. Тие изготвија петиција со стотина ...
НАЈСТАРАТА ШТИПСКА ЗГРАДА „ПРОМАЈА“ ЌЕ ПАДНЕ ОТИ НА ПЕТ МЕТРИ СЕ ИСКОПУВА ЗЕМЈА ЗА НОВ ОБЈЕКТ, СТАНАРИТЕ НАЈАВИЈА СЕКОЈДНЕВНИ ПРОТЕСТИ

НАЈСТАРАТА ШТИПСКА ЗГРАДА „ПРОМАЈА“ ЌЕ ПАДНЕ ОТИ НА ПЕТ МЕТРИ СЕ ИСКОПУВА ЗЕМЈА ЗА НОВ ОБЈЕКТ, СТАНАРИТЕ НАЈАВИЈА СЕКОЈДНЕВНИ ПРОТЕСТИ

Со ископување земја на само 5 метри до познатата зграда „Промаја“, во опасност се темелите и целата статична стабилност на овој најстар станбен објект ...
СТОПАНСКА БАНКА АД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА ГРАДИ ДЕЛОВНА ЗГРАДА НА 11 КАТА НА ПАРКИНГОТ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“

СТОПАНСКА БАНКА АД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА ГРАДИ ДЕЛОВНА ЗГРАДА НА 11 КАТА НА ПАРКИНГОТ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“

Стопанска банка АД Скопје почна со изградба на нова управна зграда. Зградата ќе се наоѓа на паркингот спроти „Холидеј ин“  како дел од комплесот „Гран ...
ВО ОХРИД СЕ ГРАДИ ВИСОКОКАТНИЦА НАДВОР ОД ДОЗВОЛЕНИТЕ ДИМЕНЗИИ, ВЕЛАТ НЕВЛАДИНИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА

ВО ОХРИД СЕ ГРАДИ ВИСОКОКАТНИЦА НАДВОР ОД ДОЗВОЛЕНИТЕ ДИМЕНЗИИ, ВЕЛАТ НЕВЛАДИНИТЕ ЗДРУЖЕНИЈА

Без почитување на препораките на УНЕСКО, во Охрид почна изградба на станбен објект кој отстапува од предвидените димензии и габарит. Повеќе невладини ...
ИЗГАСЕН ПОЖАРОТ ВО ЗГРАДАТА НА „ТЕХНОМЕТАЛ-ВАРДАР“ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ГОРЕЛО ЃУБРЕ

ИЗГАСЕН ПОЖАРОТ ВО ЗГРАДАТА НА „ТЕХНОМЕТАЛ-ВАРДАР“ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ГОРЕЛО ЃУБРЕ

Пожар изби во зградата на поранешен „Технометал-Вардар“  во центарот на Скопје. Во моментов, возило на скопската Пожарна е паркирано на Плоштадот ВМРО ...
МЕРКО ЈА ПРЕСЕЛИ ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИЈА ВО НОВА ЗГРАДА, НА СВЕЧЕНОСТА ДОЈДЕ ЦЕЛО ДУИ И ДРУГИ ПОЛИТИЧАРИ И МИНИСТРИ

МЕРКО ЈА ПРЕСЕЛИ ОПШТИНСКАТА АДМИНИСТРАЦИЈА ВО НОВА ЗГРАДА, НА СВЕЧЕНОСТА ДОЈДЕ ЦЕЛО ДУИ И ДРУГИ ПОЛИТИЧАРИ И МИНИСТРИ

„Подобри услови за локалната администрација и простор за поголеми и подобри услуги на граѓаните на Општина Струга“, вака денеска градоначалникот Рамис ...
ЗА НОВАТА ЗГРАДА НА НАРОДНА БАНКА СЕ ПОТРОШЕНИ 15 МИЛИОНИ ЕВРА, НЕ СЕ ЗНАЕ ДО КОГА ЌЕ СТОИ НЕДОВРШЕНА ОТИ Е РАСКИНАТ ДОГОВОРОТ СО „БЕТОН“

ЗА НОВАТА ЗГРАДА НА НАРОДНА БАНКА СЕ ПОТРОШЕНИ 15 МИЛИОНИ ЕВРА, НЕ СЕ ЗНАЕ ДО КОГА ЌЕ СТОИ НЕДОВРШЕНА ОТИ Е РАСКИНАТ ДОГОВОРОТ СО „БЕТОН“

На новата зграда на Народната банка со месеци нема градежни работи, ниту се знае дали и кога ќе продолжат откако е раскинат договорот со ГП „Бетон“. О ...
ЖИТЕЛИТЕ НА ПРЖИНО ВО СКОПЈЕ БАРААТ ДА НЕ СЕ ГРАДИ ЗГРАДА ВО УЛИЦАТА КАДЕ ПАДНА ПОТПОРНИОТ ЅИД

ЖИТЕЛИТЕ НА ПРЖИНО ВО СКОПЈЕ БАРААТ ДА НЕ СЕ ГРАДИ ЗГРАДА ВО УЛИЦАТА КАДЕ ПАДНА ПОТПОРНИОТ ЅИД

Жителите од скопската населба Пржино и на малата истоимена слепа уличка каде што падна потпорниот ѕид, со протестна акција поднесоа петиција до Минист ...
ДЕПОНИЈА Е СТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ КАЈ „ТЕХНОМЕТАЛ-ВАРДАР“ КАДЕ ИМА КУП ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ, ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛАТ ЈА ОПОМЕНАЛЕ ФИРМАТА „БУШИ“ ДА ИСЧИСТИ

ДЕПОНИЈА Е СТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ КАЈ „ТЕХНОМЕТАЛ-ВАРДАР“ КАДЕ ИМА КУП ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ, ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛАТ ЈА ОПОМЕНАЛЕ ФИРМАТА „БУШИ“ ДА ИСЧИСТИ

Купишта ѓубре, искршени стакла и прозорци, расфрлани даски и друг градежен матријал е сликата во строгиот центар на Скопје, кај зградата на поранешна ...
1 2 3 4 10 20 / 96 НАПИСИ