Таг: Зимски олимписки игри во Пјонгчанг

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ПЕКИНГ ГО ПРЕЗЕДЕ ОЛИМПИСКОТО ЗНАМЕ ОД ПЈОНГЧАНГ, НОРВЕШКА СО РЕКОРДНИ 39 ОСВОЕНИ МЕДАЛИ

ПЕКИНГ ГО ПРЕЗЕДЕ ОЛИМПИСКОТО ЗНАМЕ ОД ПЈОНГЧАНГ, НОРВЕШКА СО РЕКОРДНИ 39 ОСВОЕНИ МЕДАЛИ

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Томас Бах ги опиша Зимските олимписки игри во Пјонгчанг како „Игри на нови хоризонти“, по што на цере ...
ИЗВОЗЕЛЕ 17.000 КИЛОМЕТРИ СО ВЕЛОСИПЕДИ ЗА ДА СИ ГО ГЛЕДААТ СИНОТ НА ОЛИМПИЈАДАТА

ИЗВОЗЕЛЕ 17.000 КИЛОМЕТРИ СО ВЕЛОСИПЕДИ ЗА ДА СИ ГО ГЛЕДААТ СИНОТ НА ОЛИМПИЈАДАТА

Швајцарска двојка поминала 17.000 километри за да си го гледа синот на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Таткото и маќеата на скијачот Миша Гас ...
ЛЕДЕЦКА ИСПИША ИСТОРИЈА – СТАНА ОЛИМПИСКА ШАМПИОНКА И ВО СКИЈАЊЕ И ВО СНОУБОРДИНГ

ЛЕДЕЦКА ИСПИША ИСТОРИЈА – СТАНА ОЛИМПИСКА ШАМПИОНКА И ВО СКИЈАЊЕ И ВО СНОУБОРДИНГ

Естер Ледецка го потврди својот статус на снежна кралица на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, станувајќи прва личност во историјата која освоила з ...
АВСТРАЛИСКИОТ БОБ ТИМ СЕ ФИНАНСИРА ОД ПРОДАВАЊЕ НА ГАЌИЧКИ ЗА КАПЕЊЕ

АВСТРАЛИСКИОТ БОБ ТИМ СЕ ФИНАНСИРА ОД ПРОДАВАЊЕ НА ГАЌИЧКИ ЗА КАПЕЊЕ

Не е лесно да се прати боб тим на Олимпијада ако доаѓаш од земја каде што зимите во најголем дел се поминуваат на плажа. Австралиецот Хејден Смит, сеп ...
ПО ВЕЛЕСЛАЛОМОТ, РИСТЕВСКИ НЕ ГО ЗАВРШИ НИ СЛАЛОМОТ ВО ПЈОНГЧАНГ

ПО ВЕЛЕСЛАЛОМОТ, РИСТЕВСКИ НЕ ГО ЗАВРШИ НИ СЛАЛОМОТ ВО ПЈОНГЧАНГ

Најдобриот македонски скијач Антонио Ристевски не успеа да оствари пласман и во својот втор настап на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Ристевс ...
ЕЛИЗАБЕТ СВЕЈНИ – НАЈЛОШАТА СКИЈАЧКА ВО ПЈОНГЧАНГ КОЈА НЕ ЗНАЕ ДА ИЗВЕДЕ НИЕДЕН ТРИК

ЕЛИЗАБЕТ СВЕЈНИ – НАЈЛОШАТА СКИЈАЧКА ВО ПЈОНГЧАНГ КОЈА НЕ ЗНАЕ ДА ИЗВЕДЕ НИЕДЕН ТРИК

Елизабет Свејни, американска скијачка која се натпреварува под знамето на Унгарија, се потруди да биде приказна за себе на Зимските олимписки игри во ...
СКИЈАЧИТЕ ОД МЕКСИКО, ЕКВАДОР, БРАЗИЛ И ТОНГА ГО СЛАВЕА ОЛИМПИСКИОТ ДУХ СО ШАМПИОНОТ КОЛОЊА

СКИЈАЧИТЕ ОД МЕКСИКО, ЕКВАДОР, БРАЗИЛ И ТОНГА ГО СЛАВЕА ОЛИМПИСКИОТ ДУХ СО ШАМПИОНОТ КОЛОЊА

Новиот олимписки шампион Диего Колоња им оддаде почит на скијачите од егзотичните зимски нации, како Мексико, Тонга и Еквадор, со што трката на 15 кил ...
МЛАДАТА ТОДОРОВСКА 85. НА ТРКАТА НА 10 КИЛОМЕТРИ НА СВОЕТО ОЛИМПИСКО ДЕБИ

МЛАДАТА ТОДОРОВСКА 85. НА ТРКАТА НА 10 КИЛОМЕТРИ НА СВОЕТО ОЛИМПИСКО ДЕБИ

Македонската нордиска скијачка Викторија Тодоровска го зазеде 85. место на трката на 10 километри на своето олимписко деби во Пјонгчанг. Седумнаесе ...
ШОН ВАЈТ ИСПИША ИСТОРИЈА СО ТРЕТОТО ЗЛАТО ВО СНОУБОРДИНГ, ВО ТОКИО ЌЕ СЕ ИСПРОБА ВО СКЕЈТБОРДИНГ

ШОН ВАЈТ ИСПИША ИСТОРИЈА СО ТРЕТОТО ЗЛАТО ВО СНОУБОРДИНГ, ВО ТОКИО ЌЕ СЕ ИСПРОБА ВО СКЕЈТБОРДИНГ

Американската суперѕвезда Шон Вајт стана првиот сноубордер во историјата кој освоил три олимписки злата, откако сензационално триумфираше во дисциплин ...
САМО СТАВРЕ ЈАДА ЗАОСТАНА ЕДНА МИНУТА НА ОЛИМПИСКИОТ СПРИНТ

САМО СТАВРЕ ЈАДА ЗАОСТАНА ЕДНА МИНУТА НА ОЛИМПИСКИОТ СПРИНТ

Македонскиот знаменосец Ставре Јада убедливо го освои последното место во квалификациите за спринтерската трка со класичен стил, што беше негов прв на ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ