Таг: Златна Камера 300

ЗЛАТНА КАМЕРА 300 НА „БРАЌА МАНАКИ“ ЗА КИНЕМАТОГРАФЕРКАТА ХЕЛЕН ЛУВАРТ

ЗЛАТНА КАМЕРА 300 НА „БРАЌА МАНАКИ“ ЗА КИНЕМАТОГРАФЕРКАТА ХЕЛЕН ЛУВАРТ

Француската кинематограферка Хелен Луварт за филмот „Невидливиот живот на Евридика Гузмао“ ја доби Златната камера 300 на 40. Интернационален фестивал ...
40. „БРАЌА МАНАКИ“ ПОЧНУВА УТРЕ СО ПЕРФОРМАНС И СВЕТСКИ КИНЕМАТОГРАФЕРИ

40. „БРАЌА МАНАКИ“ ПОЧНУВА УТРЕ СО ПЕРФОРМАНС И СВЕТСКИ КИНЕМАТОГРАФЕРИ

Годинашниот лауреат на Златна камера 300 за животно дело на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ Едвард Лакман од САД утрово ст ...
ГРЧКИОТ КИНЕМАТОГРАФЕР АРВАНИТИС Е ВТОРИОТ ДОБИТНИК НА ЗЛАТНАТА КАМЕРА 300 НА 40. ИЗДАНИЕ НА „БРАЌА МАНАКИ“

ГРЧКИОТ КИНЕМАТОГРАФЕР АРВАНИТИС Е ВТОРИОТ ДОБИТНИК НА ЗЛАТНАТА КАМЕРА 300 НА 40. ИЗДАНИЕ НА „БРАЌА МАНАКИ“

Угледниот грчки кинематографер со француска адреса Јоргос Арванитис е вториот добитник на наградата за животно дело Златна камера 300 на годинашниот ф ...
УНГАРСКИОТ КИНЕМАТОГРАФЕР МАРСЕЛ РЕВ ПОБЕДИ НА „БРАЌА МАНАКИ“ СО „МЕСЕЧИНАТА НА ЈУПИТЕР“

УНГАРСКИОТ КИНЕМАТОГРАФЕР МАРСЕЛ РЕВ ПОБЕДИ НА „БРАЌА МАНАКИ“ СО „МЕСЕЧИНАТА НА ЈУПИТЕР“

Унгарскиот кинематографер  Марсел Рев е победник на 38 издание на фестивалот на филмската камера „Браќа Манаки“ во Битола,  ја освои Златната камера 3 ...
ЗЛАТНАТА КАМЕРА 300 ЗА ЈАНИ ПЕТЕРИ ПАСИ ОД ФИНСКА

ЗЛАТНАТА КАМЕРА 300 ЗА ЈАНИ ПЕТЕРИ ПАСИ ОД ФИНСКА

Кинематограферот од Финска Јани Петери Паси ја освои Златната Камера 300 за филмот „Најсреќниот ден во животот на Оли Маки“ и победи на 37. фестивал н ...
НЕ МЕ БИВАШЕ ЗА ОВЧАР, ПА СТАНАВ СНИМАТЕЛ, ОТКРИ ОСКАРОВЕЦОТ ЏОН СИЛ ВО БИТОЛА

НЕ МЕ БИВАШЕ ЗА ОВЧАР, ПА СТАНАВ СНИМАТЕЛ, ОТКРИ ОСКАРОВЕЦОТ ЏОН СИЛ ВО БИТОЛА

Како што со камерата ги понесува гледачите во филмот, така со својата харизма ја понесе публиката во Битола славниот австралиски кинематографер, оскар ...
6 / 6 НАПИСИ