Таг: злоупотреба на службена должност

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ГО ГОНИ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ, СИ ГО ВРАБОТИЛ ВНУКОТ БЕЗ ДА СЕ ПРИЈАВИ НА ОГЛАС, ЗАКЛУЧИ АНТИКОРУПЦИСКА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ГО ГОНИ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ, СИ ГО ВРАБОТИЛ ВНУКОТ БЕЗ ДА СЕ ПРИЈАВИ НА ОГЛАС, ЗАКЛУЧИ АНТИКОРУПЦИСКА

Антикорупциската комисија ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Скопското јавно обвинителство зашто утврдила злоупотреба на службена поло ...
УАПСЕН ВРАБОТЕН ВО КАБИНЕТОТ НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ

УАПСЕН ВРАБОТЕН ВО КАБИНЕТОТ НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ

Висок полициски функционер попладнево бил приведен под сомнение за сторено кривично дело Злоупотреба на службена положба и овластување. Станува збор з ...
ВЕЛЕШКАТА ПОЛИЦИЈА СО КРИВИЧНА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЧАДИЕВ ОТИ ГО ПРЕКРШИЛ ОПШТИНСКИОТ ДЕЛОВНИК

ВЕЛЕШКАТА ПОЛИЦИЈА СО КРИВИЧНА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЧАДИЕВ ОТИ ГО ПРЕКРШИЛ ОПШТИНСКИОТ ДЕЛОВНИК

СВР Велес поднесе кривична пријава против градоначалникот Славчо Чадиев  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело Злоупотреба на сл ...
МВР ГО ГОНИ МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ОТИ БЕЗ ОДЛУКА НА ВЛАДА ПРОДАВАЛ ДРЖАВНИ СТАНОВИ

МВР ГО ГОНИ МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ОТИ БЕЗ ОДЛУКА НА ВЛАДА ПРОДАВАЛ ДРЖАВНИ СТАНОВИ

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески до Основното јавно обвинителство Прилеп ...
ТАЈНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКИОТ МАНДАТ НЕМА ДА ГИ СПАСИ УСТАВНИТЕ СУДИИ ОД ЗАТВОР

ТАЈНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКИОТ МАНДАТ НЕМА ДА ГИ СПАСИ УСТАВНИТЕ СУДИИ ОД ЗАТВОР

Уставните cудии кои ќе гласаат за продолжување на мандатот на градоначалниците и советниците избрани пред четири години и ќе им го продолжат владеењет ...
ЕЛЕМ ПЛАТИЛА 3,7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СОФТВЕР ШТО НЕ ФУНКЦИОНИРА И 4 ГОДИНИ ПО ДОГОВОРЕНОТО

ЕЛЕМ ПЛАТИЛА 3,7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СОФТВЕР ШТО НЕ ФУНКЦИОНИРА И 4 ГОДИНИ ПО ДОГОВОРЕНОТО

Државната компанија „Електрани на Македонија“ досега вкупно исплатила околу 3.700.000 евра за набавка на софтвер што, според доказите на Специјалното ...
КРИВИЧНА ЗА ПАНЧЕВСКИ И ОД ВРАБОТЕНИ ВО СУДОТ

КРИВИЧНА ЗА ПАНЧЕВСКИ И ОД ВРАБОТЕНИ ВО СУДОТ

Вработени во Основниот суд Скопје 1 поднеле нова кривична пријава против претседателот на судот, Владiмир Панчевски, со која го товарат дека ја злоупо ...
СЈО СОМНИЧИ ШЕСТ ЛИЦА ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ И ВРСКИ ЗА НЕЗАКОНСКА ПРОДАЖБА НА ЗЕМЈИШТЕТО ЗА „СОНЧЕВ ГРАД“

СЈО СОМНИЧИ ШЕСТ ЛИЦА ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРАНСПОРТ И ВРСКИ ЗА НЕЗАКОНСКА ПРОДАЖБА НА ЗЕМЈИШТЕТО ЗА „СОНЧЕВ ГРАД“

Специјалното јавно обвинителство покрена истражна постапка под кодно име „Топлик“ против едно раководно лице од министерството за транспорт и врски и ...
8 / 8 НАПИСИ