Таг: Зоран Заев

1 2 3 127 10 / 1263 НАПИСИ
БОЛНИЦАТА ВО КАВАДАРЦИ ИМА СПРЕМНО КОВИД-ОДДЕЛЕНИЕ АКО ЗАТРЕБА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

БОЛНИЦАТА ВО КАВАДАРЦИ ИМА СПРЕМНО КОВИД-ОДДЕЛЕНИЕ АКО ЗАТРЕБА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Болницата во Кавадарци има спремно одделение ако е потребно да третира пациенти заболени од ковид-19, соопшти министерот за здравство Венко Филипче, к ...
ГАДОСТ ЗА РАДОСТ

ГАДОСТ ЗА РАДОСТ

1 Како што тече кампањата, ВМРО-ДПМНЕ ја добива битката за обесхрабрување на неопределените да излезат на избори. Успева со својата бучава да им го зе ...
ЌЕ МУ ДАДАМ 13 ПРАТЕНИЦИ НА МИЦКОСКИ ИЛИ ЌЕ МУ БАРАМ ДА МИ ДАДЕ 6 ЗА ДА СЕ ФОРМИРА МАЛЦИНСКА ВЛАДА АКО ДУИ УЦЕНУВА, КАЖА ЗАЕВ

ЌЕ МУ ДАДАМ 13 ПРАТЕНИЦИ НА МИЦКОСКИ ИЛИ ЌЕ МУ БАРАМ ДА МИ ДАДЕ 6 ЗА ДА СЕ ФОРМИРА МАЛЦИНСКА ВЛАДА АКО ДУИ УЦЕНУВА, КАЖА ЗАЕВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев кажа дека не го прифаќа условот на ДУИ за Албанец премиер и е спремен да му отстапи пратеници на претседателот на ВМРО-ДПМН ...
ЗАЕВ ОЧЕКУВА ЧУЛЕВ ДА ГИ ВИКНЕ НА СОСЛУШУВАЊЕ МИЦКОСКИ И КАМЧЕВ, КАКО ШТО ГО ВИКНА ДОНЧЕВ, ЗА МИЦКОСКИ БОМБИТЕ СО КИЧЕЕЦ СЕ СЕЧЕНИ И МОНТИРАНИ

ЗАЕВ ОЧЕКУВА ЧУЛЕВ ДА ГИ ВИКНЕ НА СОСЛУШУВАЊЕ МИЦКОСКИ И КАМЧЕВ, КАКО ШТО ГО ВИКНА ДОНЧЕВ, ЗА МИЦКОСКИ БОМБИТЕ СО КИЧЕЕЦ СЕ СЕЧЕНИ И МОНТИРАНИ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев очекува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска да ги викне на сослушување претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
ИЗБЕРИ КНИШКА

ИЗБЕРИ КНИШКА

1 Уште ли се смеете на рекламните спотови на ВМРО-ДПМНЕ, во кои лидерот Христијан Мицкоски се појавува како месија што лекува сколиози и ги спречува м ...
КОГА ЛУЃЕТО ЗАБЕГУВААТ СО ПАРИ ШТО НЕ СЕ СТЕКНАТИ СО ПОТ И ТРУД, ЧЕСТО СЕ ПРОБЛЕМАТИЧНИ, ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА ПРАШАЊЕ ЗА КАМЧЕВ

КОГА ЛУЃЕТО ЗАБЕГУВААТ СО ПАРИ ШТО НЕ СЕ СТЕКНАТИ СО ПОТ И ТРУД, ЧЕСТО СЕ ПРОБЛЕМАТИЧНИ, ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА ПРАШАЊЕ ЗА КАМЧЕВ

Орце Камчев па и секој друг бизнисмен и политичар кој се огрешил пред законот мора да одговара, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конф ...
ЗДРАВО ЌЕ БИДЕ ЗА ДРЖАВАТА ПО 17 ГОДИНИ НА ВЛАСТ, ДУИ ДА ПОМИНЕ ВО ОПОЗИЦИЈА, КАЖА ЗАЕВ

ЗДРАВО ЌЕ БИДЕ ЗА ДРЖАВАТА ПО 17 ГОДИНИ НА ВЛАСТ, ДУИ ДА ПОМИНЕ ВО ОПОЗИЦИЈА, КАЖА ЗАЕВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев кажа дека ќе биде здраво за државата ако по 17 години на власт ДУИ помине во опозиција, одговарајќи на новинарско прашање н ...
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИТЕ НА 15 ЈУЛИ, КАЖА МИЦКОСКИ

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИТЕ НА 15 ЈУЛИ, КАЖА МИЦКОСКИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потврди дека на изборите на 15 јули, среда, ќе учествува ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски на Фејсбук напиша дека дв ...
ГО ЗАКЛУЧУВАМЕ 15 ЈУЛИ КАКО ДЕН ЗА ИЗБОРИ, МИЦКОСКИ МИ РЕЧЕ ДЕКА ГО ПРИФАЌА ДАТУМОТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ГО ЗАКЛУЧУВАМЕ 15 ЈУЛИ КАКО ДЕН ЗА ИЗБОРИ, МИЦКОСКИ МИ РЕЧЕ ДЕКА ГО ПРИФАЌА ДАТУМОТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев кажа дека 15 јули е последната отстапка која ја прават и изборите ќе се одржат на тој датум, за што добил согласност и од л ...
ДАТУМОТ ЗА ИЗБОРИ Е ОДРЕДЕН СО УСТАВОТ И ЗАКОНИТЕ, НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ ПАРТИСКА ЖЕЛБА, МУ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЦКОСКИ

ДАТУМОТ ЗА ИЗБОРИ Е ОДРЕДЕН СО УСТАВОТ И ЗАКОНИТЕ, НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ ПАРТИСКА ЖЕЛБА, МУ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЦКОСКИ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев се огласи на Фејсбук по прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и рече дека итно одржување на ...
1 2 3 127 10 / 1263 НАПИСИ