Таг: Али Ахмети

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
НОВОТО МНОЗИНСТВО ЌЕ ПОБАРА ОД ВЕЉАНОСКИ ДО ПЕТОК ДА ГО СВИКА СОБРАНИЕТО

НОВОТО МНОЗИНСТВО ЌЕ ПОБАРА ОД ВЕЉАНОСКИ ДО ПЕТОК ДА ГО СВИКА СОБРАНИЕТО

Новото парламентарно мнозинство зад коe стојат 67 пратенички потписи прави план за избор на претседател на Собранието за да се одблокира работата на и ...

ГРАБНАТА МАКЕДОНИЈА

1 Не знам зошто уште не му верувате на Груевски дека тоа што ќе го каже и ќе го оствари. Па тој уште по второто Пржино се закануваше дека не може да г ...
ПЛАТФОРМАТА  НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ Е ПИШУВАНА ВО СКОПЈЕ И НЕ ЗНАЧИ ПОДЕЛБА НА ДРЖАВАТА, НАПИША АХМЕТИ НА ФЕЈСБУК

ПЛАТФОРМАТА  НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ Е ПИШУВАНА ВО СКОПЈЕ И НЕ ЗНАЧИ ПОДЕЛБА НА ДРЖАВАТА, НАПИША АХМЕТИ НА ФЕЈСБУК

Платформата на албанските партии во Македонија е напишана во Скопје и таа на ниту еден начин или форма не ја нарушува државата, унитарниот карактер, н ...

КЕШ АНАЛИЗА

1 Корисниците на Народната кујна во Куманово и Старо Нагоричане останале без дневниот оброк, затоа што кумановскиот Центар за социјални работи не склу ...
ДУИ ЌЕ РАСПРАВА ДА ОДИ ВО ОПОЗИЦИЈА

ДУИ ЌЕ РАСПРАВА ДА ОДИ ВО ОПОЗИЦИЈА

ДУИ денеска закажа седница на Централното претседателство на која ќе се расправа дали ќе влезе во владата предводена од СДСМ или ќе оди во опозиција. ...
НЕМА ГОЛЕМИ РАЗЛИКИ МЕЃУ ДУИ И СДСМ, КАЖА АХМЕТИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

НЕМА ГОЛЕМИ РАЗЛИКИ МЕЃУ ДУИ И СДСМ, КАЖА АХМЕТИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети изјави дека нема многу разлики меѓу платформите на ДУИ и СДСМ по вечерашната средба со лидерот на СДСМ Зоран Заев во Мала Ре ...
ЈАС СУМ ОПТИМИСТ, ИЗЈАВИ ЗАЕВ ВО МАЛА РЕЧИЦА ПО СРЕДБАТА СО АХМЕТИ

ЈАС СУМ ОПТИМИСТ, ИЗЈАВИ ЗАЕВ ВО МАЛА РЕЧИЦА ПО СРЕДБАТА СО АХМЕТИ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев по тет-а-тет средбата со лидерот на ДУИ Али Ахмети во Мала Речица изјави дека е оптимист оти двете партии ќе можат да најда ...
ЗАЕВ НА ТЕТ-А-ТЕТ СРЕДБА СО АХМЕТИ ВО МАЛА РЕЧИЦА

ЗАЕВ НА ТЕТ-А-ТЕТ СРЕДБА СО АХМЕТИ ВО МАЛА РЕЧИЦА

Лидерот на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва имаат средба во седиштето на партијата во Мала Речица, потврдија од ДУИ. Нема детали ...
АХМЕТИ ЌЕ ПОЧЕКА УШТЕ НЕКОЈ ДЕН, ЗАЕВ НА БУБА МАРА

АХМЕТИ ЌЕ ПОЧЕКА УШТЕ НЕКОЈ ДЕН, ЗАЕВ НА БУБА МАРА

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва во седиштето на партијата во Мала Речица имаше состанок со своите потпретседатели на кој разговараа за понудата на С ...
АХМЕТИ И СЕЛА НА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ, КАСАМИ ОД БЕСА НЕ ДОЈДЕ, ЗАЕВ ЧЕКА ОДГОВОР

АХМЕТИ И СЕЛА НА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ, КАСАМИ ОД БЕСА НЕ ДОЈДЕ, ЗАЕВ ЧЕКА ОДГОВОР

Лидерот на ДУИ Али Ахмети и претседателот на Движењето за реформи на ДПА (ДР-ДПА) Зијадин Села денеска се среќаваат во Скопје на консултации за формир ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ