Категорија: Дописна мрежа

1 2 3 115 10 / 1147 НАПИСИ
СЕ РАСПАЃА ПРИЛЕПСКИОТ ТЕАТАР, ОПАСНО Е ЗА АКТЕРИТЕ И ПУБЛИКАТА

СЕ РАСПАЃА ПРИЛЕПСКИОТ ТЕАТАР, ОПАСНО Е ЗА АКТЕРИТЕ И ПУБЛИКАТА

Прилепскиот ансамбл, којшто измините неколку години освојува врвни награди на театарските фестивали во земјава и странство, твори во тешки услови под ...
ЕКОЛОГИЈА ДА БИДЕ РЕДОВЕН, А НЕ ФАКУЛТАТИВЕН ПРЕДМЕТ ВО УЧИЛИШТАТА, БАРААТ ЕКОЛОГИСТИТЕ

ЕКОЛОГИЈА ДА БИДЕ РЕДОВЕН, А НЕ ФАКУЛТАТИВЕН ПРЕДМЕТ ВО УЧИЛИШТАТА, БАРААТ ЕКОЛОГИСТИТЕ

Еколошкото образование мора да биде задолжителен, а не факултативен предмет во основните училишта, бараат граѓанските организации од Југоистокот зарад ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС ПЛАЌА ПО ИЛЈАДА ЕВРА ОБЕШТЕТУВАЊЕ ЗА КАСНАТИТЕ ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ

ОПШТИНА ВЕЛЕС ПЛАЌА ПО ИЛЈАДА ЕВРА ОБЕШТЕТУВАЊЕ ЗА КАСНАТИТЕ ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ

Велес нема стационар за кучиња скитници, што ги има секојдневно во центрот на градот и по останати делови. Жителите сведочат дека кучињата се посебно ...
ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕ ДОЈДОА ДА СИ ГИ ПОДИГНАТ УВЕРЕНИЈАТА ЗА СОВЕТНИЦИ НА СВЕЧЕНОСТА ВО БИТОЛА

ОД ВМРО-ДПМНЕ НЕ ДОЈДОА ДА СИ ГИ ПОДИГНАТ УВЕРЕНИЈАТА ЗА СОВЕТНИЦИ НА СВЕЧЕНОСТА ВО БИТОЛА

Новоизбраните советници од опозициската ВМРО-ДПМНЕ денес не се појавија на свечената церемонија на доделувањето на уверенијата за градоначалник и сове ...
ТЕТОВСКОТО ЈАБОЛКО И ГРАВЧЕ СО РЕКОРДНО ВИСОКИ ЦЕНИ, ОТИ СТУДОТ И СУШАТА ГО СОТРЕА РОДОТ

ТЕТОВСКОТО ЈАБОЛКО И ГРАВЧЕ СО РЕКОРДНО ВИСОКИ ЦЕНИ, ОТИ СТУДОТ И СУШАТА ГО СОТРЕА РОДОТ

Деновиве на тетовскиот пазар тешко може да се најде прочуеното тетовско гравче. На прсти се бројат оние што го продаваат па дури и во четвртоците, ког ...
ЗАТВОРЕНИ ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ КОН ГРЦИЈА ЗА ТОВАРЕН СООБРАЌАЈ, ПАТНИЧКИ ВОЗИЛА СЕ ПРОПУШТААТ НА ЕДЕН ЧАС

ЗАТВОРЕНИ ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ КОН ГРЦИЈА ЗА ТОВАРЕН СООБРАЌАЈ, ПАТНИЧКИ ВОЗИЛА СЕ ПРОПУШТААТ НА ЕДЕН ЧАС

Граничните премини Богородица, Меџитлија и Дојран, поради штрајкот на грчките царински служби се затворени за секаков вид товарен сообраќај од земјава ...
ПЕТРОВСКА ОСВОИ СКОРО 4.000 ГЛАСОВИ ПОВЕЌЕ ОД РЕКОРДОТ НА ТАЛЕСКИ ПРЕД ПЕТ ГОДИНИ

ПЕТРОВСКА ОСВОИ СКОРО 4.000 ГЛАСОВИ ПОВЕЌЕ ОД РЕКОРДОТ НА ТАЛЕСКИ ПРЕД ПЕТ ГОДИНИ

Скоро 4.000 гласови повеќе освои Наташа Петровска од СДСМ, победник на годинешните избори за градоначалник во Битола, во однос на резултатите што пред ...
ВО КУМАНОВО КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МУ ЈА ЧЕСТИТАШЕ ПОБЕДАТА НА НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ОД СДСМ

ВО КУМАНОВО КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МУ ЈА ЧЕСТИТАШЕ ПОБЕДАТА НА НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ОД СДСМ

Кандидатот за градоначалник на Куманово од коалицијата на ВМРО-ДПМЕ, Зоран Ѓорѓиевски му ја честиташе победата на неговиот противкандидат од СДСМ Макс ...
КОНЕВСКИ ДЕН ПРЕД ИЗБОРИ АСФАЛТИРАШЕ ВО ДОЛНО ЛИСИЧЕ, ЈА ОСТАВИ УЛИЦАТА ДО ПОЛА

КОНЕВСКИ ДЕН ПРЕД ИЗБОРИ АСФАЛТИРАШЕ ВО ДОЛНО ЛИСИЧЕ, ЈА ОСТАВИ УЛИЦАТА ДО ПОЛА

Главната улица во Долно Лисиче, село во Општина Аеродром, стоеше раскопана година дена и беше делумно асфалтирана во саботата, ден пред локалните избо ...
НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР НАЈАВИ МОРАТОРИУМ НА СИТЕ ГРАДБИ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР НАЈАВИ МОРАТОРИУМ НА СИТЕ ГРАДБИ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од СДСМ Саша Богдановиќ во првата изјава по објавувањето на неофицијалните резултати вети дека ќе стави ...
1 2 3 115 10 / 1147 НАПИСИ