Категорија: Дописна мрежа

1 345 346 347 348 349 353 3470 / 3530 НАПИСИ
МОЗАИЦИТЕ ВО ХЕРАКЛЕЈА ПРОПАЃААТ ОТИ НЕМА СЛУЖБА ЗА КОРНЕЊЕ НА ТРЕВАТА

МОЗАИЦИТЕ ВО ХЕРАКЛЕЈА ПРОПАЃААТ ОТИ НЕМА СЛУЖБА ЗА КОРНЕЊЕ НА ТРЕВАТА

Состојбата на мозаиците во античкиот локалитет Хераклеја е алармантна, покажа ендоскопското снимање чија втора фаза заврши деновие во Битола. По извеш ...
КРАТЕР НА БРАНАТА БУЧИМ ГО ИСПРАЗНИ РАДОВИШКО ТОПОЛНИЦА, ЖИТЕЛИТЕ СЕ ПЛАШАТ ДА СПИЈАТ ДОМА

КРАТЕР НА БРАНАТА БУЧИМ ГО ИСПРАЗНИ РАДОВИШКО ТОПОЛНИЦА, ЖИТЕЛИТЕ СЕ ПЛАШАТ ДА СПИЈАТ ДОМА

Кратер со длабочина од десетици метри на насипот од браната за хидројаловиште на рудникот Бучим, го испразни радовишко Тополница. Речиси сите домаќинс ...
НЕДЕЛЕН ПИКНИК СО СКАРА И МУЗИКА ЗА ОДБРАНА НА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

НЕДЕЛЕН ПИКНИК СО СКАРА И МУЗИКА ЗА ОДБРАНА НА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

Денес жителите на Тафталиџе организираат целодневнa забава со скара и дискусија за заштита на паркот. Забавата доаѓа по зачестените обиди за почеток н ...
ДЕВОЈКА ВО МАТЕЈЧЕ РОДИЛА БЕБЕ ВО ВЦ ШОЉА, ПА ГО ФРЛИЛА ВО РЕКА

ДЕВОЈКА ВО МАТЕЈЧЕ РОДИЛА БЕБЕ ВО ВЦ ШОЉА, ПА ГО ФРЛИЛА ВО РЕКА

Чедоморството се случило завчера кога А.М.(19), која била во поодмината бременост почнала да крвари по што отишла во тоалетот во куќата. Таму се пород ...
НЕВРЕМЕ ВО КИЧЕВО, ПОПЛАВЕН ПАТОТ ЗА ОХРИД

НЕВРЕМЕ ВО КИЧЕВО, ПОПЛАВЕН ПАТОТ ЗА ОХРИД

Невреме со пороен дожд го зафати вечерва Кичево, по кое остана поплавена главната улица по која се вози кон Охрид. Полицијата е на терен и ги пренасоч ...
НЕ СЕ ИСПЛАТЕНИ РАБОТНИЦИТЕ КОИ ЈА ГРАДАТ ПРУГАТА КОН ГРЦИЈА

НЕ СЕ ИСПЛАТЕНИ РАБОТНИЦИТЕ КОИ ЈА ГРАДАТ ПРУГАТА КОН ГРЦИЈА

Бугарската фирма што ги ангажирала домашните фирми подизведувачи за изградба на пругата од Битола кон Кременица и грчка граница не им го исплатила сра ...
СТРУМИЧКИТЕ ЛОВЏИИ ПРОТЕСТИРААТ ДЕКА ВЛАСТА САКА ДА ИМ ГО ЗЕМЕ ДРУШТВОТО

СТРУМИЧКИТЕ ЛОВЏИИ ПРОТЕСТИРААТ ДЕКА ВЛАСТА САКА ДА ИМ ГО ЗЕМЕ ДРУШТВОТО

Членовите на Ловното друштво „Беласица“ велат дека власта им се одмаздува откако не беше избран за претседател кандидатот кој е висок член во ОК на ВМ ...
ВОВЕДЕНИ НОЌНИ СТРАЖИ ЗА ОДБРАНА НА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

ВОВЕДЕНИ НОЌНИ СТРАЖИ ЗА ОДБРАНА НА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

Во паркот на улица Букурешка во скопско Тафталиџе од синоќа се воведени ноќни стражи за одбарана на зеленилото од изградба на петкатница. Жителите на ...
ЗА ФАРМЕРОТ ДУШКО НЕМА ПАСОШ ОТИ ЌЕ БАРА ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ

ЗА ФАРМЕРОТ ДУШКО НЕМА ПАСОШ ОТИ ЌЕ БАРА ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ

Фармерот Душко Илиевски не може да извади пасош зашто судот не ја повлекол забраната што му била изречена да не смее да ја напушти земјава, откако  во ...
ПЕНЗИОНЕРИТЕ ПО ПЕТТИ ПАТ ГО ОДБРАНИЈА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

ПЕНЗИОНЕРИТЕ ПО ПЕТТИ ПАТ ГО ОДБРАНИЈА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

Само една недела откако жителите по четврти пат го одбранија паркот во Тафталиџе, утрово повторно дојдоа багери и камиони со намера да почнат да копаа ...
1 345 346 347 348 349 353 3470 / 3530 НАПИСИ