Категорија: Дописна мрежа

1 457 458 459 460 461 487 4590 / 4861 НАПИСИ
НЕМА КАЗНА ЗА НАСТАВНИЧКАТА ЗАШТО КРСТОТ НЕ ГО ОДНЕЛА НА ШКОЛО

НЕМА КАЗНА ЗА НАСТАВНИЧКАТА ЗАШТО КРСТОТ НЕ ГО ОДНЕЛА НА ШКОЛО

Наставничката Жанета Петровска од Битола, која синоќа на прославата на ВМРО-ДПМНЕ носеше надгробен крст со името на Зоран Заев нема да биде казнета ни ...
НАДГРОБЕН КРСТ ЗА ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО БИТОЛА

НАДГРОБЕН КРСТ ЗА ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО БИТОЛА

Надгробен крст со името на лидерот на СДСМ Зоран Заев носеа двајца битолчани кои вечерва во Битола ја славеа победата на ВМРО-ДПМНЕ. На крстот беа нап ...
ГО ИСКИНАЛ ЛИВЧЕТО ОТИ НЕ МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА КОНТРОЛИРА КАКО ЌЕ ГЛАСА СОПРУГАТА

ГО ИСКИНАЛ ЛИВЧЕТО ОТИ НЕ МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА КОНТРОЛИРА КАКО ЌЕ ГЛАСА СОПРУГАТА

Кавадарчанец го скинал гласачкото ливче на својата сопруга  и за малку ќе ја искршел и гласачката кутија. Сопругот гласал, па отишол кај сопругата, до ...
НЕКОИ БИТОЛЧАНИ ИСПАРИЛЕ ОД СПИСОКОТ, А КАЈ ДРУГИ ОД ПАРТИЈА ИМ СЕ ЈАВУВАЛЕ ЗА ДА ГЛАСААТ

НЕКОИ БИТОЛЧАНИ ИСПАРИЛЕ ОД СПИСОКОТ, А КАЈ ДРУГИ ОД ПАРТИЈА ИМ СЕ ЈАВУВАЛЕ ЗА ДА ГЛАСААТ

  Од подрачната канцеларија на Народниот правобранител во Битола потврдија дека имаат пријави на граѓани кои пред заклучувањето на Избирачкиот ...
НА 94 ГОДИНИ ГЛАСАШЕ БЕЗ ОЧИЛА

НА 94 ГОДИНИ ГЛАСАШЕ БЕЗ ОЧИЛА

Во февруари полни 94 години, но тоа не беше проблем за Атанас Златев од Кавадарци, еден од ретките преживеани борци од НОБ и еден од најстарите жители ...
НАГРАДА ЗА „МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“ ОД МЕЃУНАРОДНИОТ ОЛИМПИСКИ КОМИТЕТ

НАГРАДА ЗА „МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР“ ОД МЕЃУНАРОДНИОТ ОЛИМПИСКИ КОМИТЕТ

  Меѓународниот олимписки комитет му додели награда на „Малиот битолски Монмартр“ за афирмација на спортот преку уметноста.„ Монмартр“ цели 25 ...
„ГЕНТЕРМ“ ЌЕ СЕ ПРОШИРУВА ВО ПРИЛЕП, А ОТПУШТЕНИТЕ РАБОТНИЦИ НЕ СЕ ПОВИКАНИ НА РАБОТА

„ГЕНТЕРМ“ ЌЕ СЕ ПРОШИРУВА ВО ПРИЛЕП, А ОТПУШТЕНИТЕ РАБОТНИЦИ НЕ СЕ ПОВИКАНИ НА РАБОТА

Американската компанија „Гентерм“со седиште во Прилеп на три дена пред овие предвремени парламентарни избори соопшти дека ќе ги проширува своите капац ...
СУДСКА НАРЕДБА ЗА ОДЗЕМАЊЕ ВИДЕО МАТЕРИЈАЛ ОД ОПШТИНА ВО КАВАДАРЦИ ПО ОБИДОТ ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

СУДСКА НАРЕДБА ЗА ОДЗЕМАЊЕ ВИДЕО МАТЕРИЈАЛ ОД ОПШТИНА ВО КАВАДАРЦИ ПО ОБИДОТ ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

Издадена е судска наредба за одземање на видео запис од општинската зграда во Кавадарци по претходно барање од обвинителството поради основано сомнева ...
СЕ СЕЛИ БОРИС САРАФОВ, ЛИЧНАТА ДОНАЦИЈА НА ВАЛЕ СТЕФАНОВСКА

СЕ СЕЛИ БОРИС САРАФОВ, ЛИЧНАТА ДОНАЦИЈА НА ВАЛЕ СТЕФАНОВСКА

Се сели споменикот на Борис Сарафов поставен кај Министерството за надворешни работи во Скопје кој е лична донација од скулпторката Валентина Стефанов ...
ПРИЛЕПСКИТЕ БРАНИТЕЛИ  НА ПИТАЧКИ СТАП

ПРИЛЕПСКИТЕ БРАНИТЕЛИ  НА ПИТАЧКИ СТАП

Прилепските резервисти учесници во воениот конфликт во 2001, членови на Здружението на резервни воени обврзници, се соочуваат со сериозни социјални пр ...
1 457 458 459 460 461 487 4590 / 4861 НАПИСИ