Категорија: Дописна мрежа

1 459 460 461 462 463 623 4610 / 6228 НАПИСИ
ПОКРАЈ 50 ПОЖАРНИКАРИ, ШИЛЕГОВ ЌЕ ВРАБОТИ И СОВЕТНИК ЗА МЕЃУЕТНИЧКИ ОДНОСИ МЕЃУ 25 НОВИ АДМИНИСТРАТИВЦИ

ПОКРАЈ 50 ПОЖАРНИКАРИ, ШИЛЕГОВ ЌЕ ВРАБОТИ И СОВЕТНИК ЗА МЕЃУЕТНИЧКИ ОДНОСИ МЕЃУ 25 НОВИ АДМИНИСТРАТИВЦИ

Градоначалникот Петре Шилегов ќе има советник за меѓуетнички прашања, предвидено е со програмата за нови вработувања на град Скопје. Од предвиденит ...
ДЕСЕТ ТРАКТОРИ И ТРИ КАМИОНИ ПОДИГНАА 70 КУБИЦИ ЃУБРЕ ОД ОХРИДСКИОТ КЕЈ ПО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

ДЕСЕТ ТРАКТОРИ И ТРИ КАМИОНИ ПОДИГНАА 70 КУБИЦИ ЃУБРЕ ОД ОХРИДСКИОТ КЕЈ ПО ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

Десет трактори и три камиони на Охридски Комуналец денес беа вклучени во расчистувањето на ѓубрето што до доцна синоќа поради силното невреме го исфрл ...
СЛОВЕНЕЦ НЕ МОЖЕЛ ДА СЕ НАПИЕ ВОДА НА ПЕЛИСТЕР, ПА ЌЕ ГРАДИ ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

СЛОВЕНЕЦ НЕ МОЖЕЛ ДА СЕ НАПИЕ ВОДА НА ПЕЛИСТЕР, ПА ЌЕ ГРАДИ ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

Менаџер на познатата компанија „Искра“ од Словенија при недоамнешна посета на Пелистер сакал да се напие планинска изворска вода. Била изненаден кога ...
СИЛЕН ВЕТЕР И ВИСОКИ БРАНОВИ ВО ОХРИД

СИЛЕН ВЕТЕР И ВИСОКИ БРАНОВИ ВО ОХРИД

Високи бранови удираат во охридскиот брег и дува ветер со шеесетина километри на час, а повремено и со поголема силина. На градското пристаниште во ...
ИСКРШЕНАТА СПОМЕН-ПЛОЧА НА АЦО ШОПОВ ЗАМЕНЕТА СО НОВА, ВАНДАЛИТЕ НЕОТКРИЕНИ

ИСКРШЕНАТА СПОМЕН-ПЛОЧА НА АЦО ШОПОВ ЗАМЕНЕТА СО НОВА, ВАНДАЛИТЕ НЕОТКРИЕНИ

Во таканареченото Горно маало на улицата Сане Георгиев во близина на Историскиот архив во Штип кај родната куќа на современиот македонски поет, револу ...
ГРАД СКОПЈЕ ГИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ ДА ИМ ПРАЌААТ СЛИКИ ОД ДИВИ ДЕПОНИИ

ГРАД СКОПЈЕ ГИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ ДА ИМ ПРАЌААТ СЛИКИ ОД ДИВИ ДЕПОНИИ

Град Скопје ги повикува граѓаните да им помогнат во лоцирање на дивите депонии низ градот. Граѓаните тоа можат да го сторат преку испраќање порака на ...
КАРПИТЕ ОД ПРУГАТА КАЈ ВЕЛЕС ОТСТРАНЕТИ, ПАТОТ КОН ГРАДСКО УШТЕ Е БЛОКИРАН

КАРПИТЕ ОД ПРУГАТА КАЈ ВЕЛЕС ОТСТРАНЕТИ, ПАТОТ КОН ГРАДСКО УШТЕ Е БЛОКИРАН

Македонски железници - Инфраструктура ноќеска го расчисти одронот на камења, кој беше на пругата Велес  - Градско, на излезот од Велес.  Пругата е про ...
РОМСКОТО МААЛО ЦЕЛА НЕДЕЛА ЧЕКА ПОМОШ ОД ТЕУТА АРИФИ ЗА ОШТЕТЕНИТЕ КУЌИ ОД ЛИЗГАЊЕТО НА ЗЕМЈАТА

РОМСКОТО МААЛО ЦЕЛА НЕДЕЛА ЧЕКА ПОМОШ ОД ТЕУТА АРИФИ ЗА ОШТЕТЕНИТЕ КУЌИ ОД ЛИЗГАЊЕТО НА ЗЕМЈАТА

Десетина жители од ромското маало над православните гробишта во Тетово уште чекаат Општината да испрати надлежни служби, за да направат увид во штетит ...
ПРАТЕНИКОТ МИЛЕВСКИ ОБВИНИ ДЕКА СЕ ЗАТВОРА СКИ ЦЕНТАРОТ НА ПЕЛИСТЕР, ОД ЕЛЕМ ТУРС ВЕЛАТ ДЕКА ТОА Е САМО ЗА НЕДЕЛАВА ОТИ НЕМА СНЕГ

ПРАТЕНИКОТ МИЛЕВСКИ ОБВИНИ ДЕКА СЕ ЗАТВОРА СКИ ЦЕНТАРОТ НА ПЕЛИСТЕР, ОД ЕЛЕМ ТУРС ВЕЛАТ ДЕКА ТОА Е САМО ЗА НЕДЕЛАВА ОТИ НЕМА СНЕГ

Пратеникот на ЛДП од Битола, Горан Милевски, ја разбранува битолската јавност откако на својот Фејсбук профил напиша дека има одлука од страна на ЕЛЕМ ...
ЌЕ БИДЕМЕ ВО СОБРАНИЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ, ВЛАСТА ДА НЕ ГО НАРУШУВА ИМИЏОТ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

ЌЕ БИДЕМЕ ВО СОБРАНИЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ, ВЛАСТА ДА НЕ ГО НАРУШУВА ИМИЏОТ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе се појават во пратеничките клупи на закажаната собраниска седница за расправа за Законот за употреба на јазиците. Ов ...
1 459 460 461 462 463 623 4610 / 6228 НАПИСИ