Категорија: Дописна мрежа

1 476 477 478 479 480 501 4780 / 5010 НАПИСИ
СИМПАТИЗЕРИ НА ЗИЈАДИН СЕЛА ОДЕЈЌИ НА МИТИНГ ДЕМОЛИРАЛЕ НАПЛАТНА РАМПА

СИМПАТИЗЕРИ НА ЗИЈАДИН СЕЛА ОДЕЈЌИ НА МИТИНГ ДЕМОЛИРАЛЕ НАПЛАТНА РАМПА

Вчеравечер околу 20.30 часот, група засега непознати лица кои патувале на релација Гостивар-Тетово ја демолирале наплатната рампа и го повредиле служб ...
БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ ГИ ЗАПУСТИЈА НИВИТЕ ВО СТРУМИЧКО

БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ ГИ ЗАПУСТИЈА НИВИТЕ ВО СТРУМИЧКО

Последниве години во струмичко се зголемува бројот на земјоделски површини кои не се обработуваат. Место градинарски производи или овошни насади, ниви ...
ПОРАДИ УВОЗ ОД АЛБАНИЈА, СКАПУВААТ ДОМАТИТЕ ВО СТРУМИЧКО

ПОРАДИ УВОЗ ОД АЛБАНИЈА, СКАПУВААТ ДОМАТИТЕ ВО СТРУМИЧКО

Есенските домати во струмичко нема кој да ги купи бидејќи, како што тврдат земјоделците, деновиве во земјава влегле повеќе шлепери со домати од Албани ...
ЕКОЛОШКИОТ ПЛАН НА ОПШТИНА БИТОЛА ИМА СЀ ОСВЕН ПОДАТОЦИ ЗА ЗАГАДУВАЊЕ

ЕКОЛОШКИОТ ПЛАН НА ОПШТИНА БИТОЛА ИМА СЀ ОСВЕН ПОДАТОЦИ ЗА ЗАГАДУВАЊЕ

На туристички водич наликуваат делови од Локалниот еколошки акционен план што Општина Битола го донесе деновиве. Иако квалитетот на животната средина ...
ЕУ ЌЕ ГРАДИ ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА ОТПАДНИ ВОДИ ВО ТЕТОВО

ЕУ ЌЕ ГРАДИ ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА ОТПАДНИ ВОДИ ВО ТЕТОВО

Европската унија наредната година во Тетово ќе започне со градба на пречистителна станица за отпадни води. Ова го најави амбасадорот на ЕУ во Македони ...
ГРАЃАНИТЕ ДА ГЛАСААТ, СЈО ДА ГИ ИСТРАЖИ СОМНЕВАЊАТА, ПОРАЧА ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП

ГРАЃАНИТЕ ДА ГЛАСААТ, СЈО ДА ГИ ИСТРАЖИ СОМНЕВАЊАТА, ПОРАЧА ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ПЛОМП

Холандскиот амбасадор Ваутер Пломп ги повика младите да не гласаат за партиите кои им вршат притисоци, туку да гласаат по сопствено убедување на денеш ...
ЗАКОНСКИ ДА СЕ ЗАБРАНАТ МАЛОЛЕТНИЧКИТЕ БРАКОВИ, БАРА РОМА С.О.С.

ЗАКОНСКИ ДА СЕ ЗАБРАНАТ МАЛОЛЕТНИЧКИТЕ БРАКОВИ, БАРА РОМА С.О.С.

Итна измена на законската регулатива со што ќе се забрани склучување брачни заедници на млади момчиња и девојки, пред да наполнат 18 години, побара не ...
КУМАНОВСКИТЕ И СТРУМИЧКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ БАРААТ НИВНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДА НЕ ГИ НАСОЧУВА ДА ГЛАСААТ ЗА ВМРО-ДПМНЕ

КУМАНОВСКИТЕ И СТРУМИЧКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ БАРААТ НИВНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДА НЕ ГИ НАСОЧУВА ДА ГЛАСААТ ЗА ВМРО-ДПМНЕ

Кумановските, струмичките и пензионерите од Прилеп, Штип и Радовиш, бараат од претседателот на Сојузот на пензионери на Македонија Драги Аргировски да ...
ЗА ВИКТОР МИЗО И НЕГОВИТЕ ВРАБОТЕНИ НЕ ВАЖАТ ПРАВИЛАТА ЗА ЗАБРАНЕТО ПАРКИРАЊЕ НА ПАРТИЗАНСКА

ЗА ВИКТОР МИЗО И НЕГОВИТЕ ВРАБОТЕНИ НЕ ВАЖАТ ПРАВИЛАТА ЗА ЗАБРАНЕТО ПАРКИРАЊЕ НА ПАРТИЗАНСКА

За Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони не важат правилата на Град Скопје. За да можат да паркираат вработените во Дирекцијата на чело ...
ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ДВА МЕСЕЦА УЧАТ ВО ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА

ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ДВА МЕСЕЦА УЧАТ ВО ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА

Изминаа два и пол месеци, а тетовските гимназијалци од македонските паралелки сѐ уште не седнаа во училишните клупи. Тие се решени да ја бојкотираат н ...
1 476 477 478 479 480 501 4780 / 5010 НАПИСИ