Категорија: Дописна мрежа

1 516 517 518 519 520 543 5180 / 5430 НАПИСИ
ДЕТЕ ИСПРАТИ ИГРАЧКА НА ПРОТЕСТОТ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ КАЈ РЕК ВО ПОМЕН НА ТЕТКА ПОЧИНАТА ОД РАК

ДЕТЕ ИСПРАТИ ИГРАЧКА НА ПРОТЕСТОТ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ КАЈ РЕК ВО ПОМЕН НА ТЕТКА ПОЧИНАТА ОД РАК

Покрај белите дробови  денес на протестите за чист водух во Битола беше поставена и играчка автомобил од детенце кое ја изгубило тетка му која била бо ...
КАВАДАРЧАНИ НАЈМНОГУ УМИРААТ ВО НОЕМВРИ И ДЕКЕМВРИ

КАВАДАРЧАНИ НАЈМНОГУ УМИРААТ ВО НОЕМВРИ И ДЕКЕМВРИ

Кавадарчани најмногу умираат во ноември и декември, во овој период од годината вообичаено е зголемена смртноста, особено  кај постари лица. Ова го пок ...
ПРОТЕСТОТ СО БЕЛИТЕ ДРОБОВИ НА БИТОЛА Е ПОРАКА ДО ПАРТИСКИТЕ МИТИНГАШИ

ПРОТЕСТОТ СО БЕЛИТЕ ДРОБОВИ НА БИТОЛА Е ПОРАКА ДО ПАРТИСКИТЕ МИТИНГАШИ

Макета од бели дробови и транспарент „СОС“ беа поставени попладнево на патот за РЕК „Битола“ за време на протестот за чист воздух којшто се одржа само ...
КАВАДАРЦИ ДОБИ МАМОГРАФ И ЗА ДВА МЕСЕЦА ОТКРИЕНИ ПЕТ СЛУЧАИ НА РАК НА ДОЈКА

КАВАДАРЦИ ДОБИ МАМОГРАФ И ЗА ДВА МЕСЕЦА ОТКРИЕНИ ПЕТ СЛУЧАИ НА РАК НА ДОЈКА

Во пет случаи е потврдено малигно заболување, а седум сомнителни се препратени на дополнителни испитувања, од вкупно 212 пациенти кои биле прегледани ...
ОПШТИНА БИТОЛА КРИЕ ДАЛИ НЕКОГО КАЗНИЛА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ, ДЕНЕС БЛОКАДА КОН РЕК

ОПШТИНА БИТОЛА КРИЕ ДАЛИ НЕКОГО КАЗНИЛА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ, ДЕНЕС БЛОКАДА КОН РЕК

Општина Битола не одговара дали во изминатиот период поднела опомени или пријави против домаќинства или фирми од градот кои го загадувале воздухот. По ...
ОД ДРЖАВНИТЕ РЕЗЕРВИ ПОТРОШЕНИ 125.000 ЛИТРИ НАФТА ЗА ДЕНОТ НА ДРВОТО

ОД ДРЖАВНИТЕ РЕЗЕРВИ ПОТРОШЕНИ 125.000 ЛИТРИ НАФТА ЗА ДЕНОТ НА ДРВОТО

За „Ден на дрвото“, Јавното сообраќајно претпријатие - Скопје(ЈСП) доби посебна субвенција од Владата - 125.000 литри нафта од задолжителните резерви ...
ИМ ГИ ЗЕЛА ПАРИТЕ ДА ИМ ПОСРЕДУВА ЗА РАБОТА ВО ШВАЈЦАРИЈА, ПА ГИ ИЗЛАЖАЛА ДЕКА ЛЕТОТ Е ОДЛОЖЕН

ИМ ГИ ЗЕЛА ПАРИТЕ ДА ИМ ПОСРЕДУВА ЗА РАБОТА ВО ШВАЈЦАРИЈА, ПА ГИ ИЗЛАЖАЛА ДЕКА ЛЕТОТ Е ОДЛОЖЕН

Поголема група неготинци останаа без ветената работа во Швајцарија и без парите што ѝ ги дале на наводната посредничка, која откако им ги зела парите ...
БИТОЛЧАНИ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ ПАТОТ КОН РЕК ПОРАДИ ЗАГАДУВАЊЕТО

БИТОЛЧАНИ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ ПАТОТ КОН РЕК ПОРАДИ ЗАГАДУВАЊЕТО

Со слоганот „Битола се гуши, Битола умира“, битолчани од четврток до сабота ќе го блокираат патниот правец за РЕК „Битола“. Според објавата на здружен ...
ГО НАТЕРАЛА ДА СЕ СОБЛЕЧЕ ПРЕД КАМЕРА, А ПОТОА ГО УЦЕНУВАЛА

ГО НАТЕРАЛА ДА СЕ СОБЛЕЧЕ ПРЕД КАМЕРА, А ПОТОА ГО УЦЕНУВАЛА

Дваесет и шестгодишниот тетовец М.О. пријави во тетовската полиција дека бил уценуван од непозната девојка. Нецел час пред завчеравечер да пријави слу ...
ЛОВЕЦ ЗАСТРЕЛАЛ СРНА КРАЈ СТРЕЖЕВСКОТО ЕЗЕРО

ЛОВЕЦ ЗАСТРЕЛАЛ СРНА КРАЈ СТРЕЖЕВСКОТО ЕЗЕРО

Ловец застрелал срна во близина на Стрежевското Езеро во Битола, велат очевидци за САКАМДАКАЖАМ.МК. Спортски риболовци од Битола кои биле сведоци раск ...
1 516 517 518 519 520 543 5180 / 5430 НАПИСИ