Категорија: Дописна мрежа

1 591 592 593 594 595 605 5930 / 6045 НАПИСИ
АВТОБУСОТ НА ЈСП ПОДАРЕН ВО РАДОВИШ СТАНА КОНТЕЈНЕР ЗА ОТПАД

АВТОБУСОТ НА ЈСП ПОДАРЕН ВО РАДОВИШ СТАНА КОНТЕЈНЕР ЗА ОТПАД

Автобусот што го доби Општина Радовиш пред 4 години од ЈСП Скопје како донација, се претвори во контејнер за отпад. Автобусот стои во кругот на комуна ...
МРТОВ МАЖ НАЈДЕН ВО ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО

МРТОВ МАЖ НАЈДЕН ВО ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО

Повозрасен маж утринава е пронајден со прострелна рана во главата во влез на зградата каде живее градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски, на бу ...
ЌЕ НЕМА АЈВАР АКО НЕ ПОМОГНЕ ВЛАДАТА

ЌЕ НЕМА АЈВАР АКО НЕ ПОМОГНЕ ВЛАДАТА

Бидејќи нема откуп, но поради и ниските понудени цени од трговците и преработувачите, црвената пиперка - ајварка во струмичко почна да скапува по ниви ...
РАБОТИЛНИЦА ЗА ЧИТАЊЕ УРБАНИСТИЧКИ ПЛАНОВИ УТРЕ ВО БУЊАКОВЕЦ

РАБОТИЛНИЦА ЗА ЧИТАЊЕ УРБАНИСТИЧКИ ПЛАНОВИ УТРЕ ВО БУЊАКОВЕЦ

Здружението на граѓани Плоштад Слобода утре во Железничката зграда во Буњаковец во Скопје организира работилница за читање урбанистички планови. Посет ...
ТАЛЕСКИ ПАК СЕДНА ВО ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ФОТЕЛЈА

ТАЛЕСКИ ПАК СЕДНА ВО ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ФОТЕЛЈА

Битолскиот градоначалник Владимир Талески денеска по тримесечно отсуство повторно седна во градоначалничката фотелја. По четири дена откако му беше ук ...
ШЕСТО ИЗДАНИЕ НА УЛТРАМАРАТОНОТОТ „ПО СТАПКИТЕ НА КРАЛИ МАРКО“ ВИКЕНДОВ ВО ПРИЛЕП

ШЕСТО ИЗДАНИЕ НА УЛТРАМАРАТОНОТОТ „ПО СТАПКИТЕ НА КРАЛИ МАРКО“ ВИКЕНДОВ ВО ПРИЛЕП

Со старт и финиш во прилепскиот Варош викендов ќе се одржи шестото по ред и досега најмасовно издание на најголемата македонска ултрамаратонска трка К ...
ПОВТОРНО ПРОТЕСТИ НА СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ПРЕД ОПШТИНА ТЕТОВО

ПОВТОРНО ПРОТЕСТИ НА СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ПРЕД ОПШТИНА ТЕТОВО

Тетовските средношколци од сите пет средни училишта денеска втор ден се собраа пред зградата на општина Тетово и протестираа поради тоа што се уште не ...
СТЕЧАЈЦИТЕ БАРААТ ПАРИ ОД НОВИОТ БУЏЕТ

СТЕЧАЈЦИТЕ БАРААТ ПАРИ ОД НОВИОТ БУЏЕТ

Стечајните работници од Куманово бараат од власта во новиот буџет за 2017 година да предвиди по 6.000 денари месечно за нив. Со тоа ќе овозможи оваа к ...
ПРОФЕСОРИТЕ ВО КУМАНОВСКОТО СРЕДНО „ПЕРО НАКОВ“ ШТРАЈКУВААТ ОТИ ИМ ДОЦНИ ПЛАТАТА

ПРОФЕСОРИТЕ ВО КУМАНОВСКОТО СРЕДНО „ПЕРО НАКОВ“ ШТРАЈКУВААТ ОТИ ИМ ДОЦНИ ПЛАТАТА

Професорите од прва смена во средното стручно училиште „Перо Наков“ од Куманово денеска започнаа предупредувачки штрајк затоа што им доцни платата. ...
ТАЛЕСКИ ВРАБОТУВА 19 НОВИ ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ СО ПРЕЦИЗИРАНА НАЦИОНАЛНОСТ

ТАЛЕСКИ ВРАБОТУВА 19 НОВИ ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ СО ПРЕЦИЗИРАНА НАЦИОНАЛНОСТ

Додека битолскиот градоначалник Владимир Талески беше во куќен притвор, општина Битола распиша конкурс за вработување на 19 државни службеници. Конкур ...
1 591 592 593 594 595 605 5930 / 6045 НАПИСИ