Категорија: Дописна мрежа

1 773 774 775 776 777 780 7750 / 7795 НАПИСИ
ИМААТ ШЕСТ ДЕЦА, А НЕМААТ ДРЖАВНА ПОМОШ

ИМААТ ШЕСТ ДЕЦА, А НЕМААТ ДРЖАВНА ПОМОШ

На семејството Доневи од  Дојран викендов во струмичката болница му се роди шесто дете, здраво машко бебе, кое уште нема име. Брачната двојка Пале (36 ...
ДЕМОЛИРАН БАЛСКИОТ ЛУСТЕР ВО ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА

ДЕМОЛИРАН БАЛСКИОТ ЛУСТЕР ВО ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА

Балскиот лустер во Офицерскиот дом во Битола е демолиран, потврди Зоран Алтипармаков, директорот на битолскиот Завод и музеј. Алтипармаков на денеш ...
ОХРИЃАНИ ОСУМ ГОДИНИ ЛИДЕРИ ВО ОТСЕЛУВАЊЕ ОД МАКЕДОНИЈА

ОХРИЃАНИ ОСУМ ГОДИНИ ЛИДЕРИ ВО ОТСЕЛУВАЊЕ ОД МАКЕДОНИЈА

Осум години по ред најпосетениот туристички град во Македонија, Охрид, е на прво место по бројот на граѓани кои го напуштиле за да живеат во друга држ ...
РЕЧНОТО КОРИТО НА СТРУМЕШНИЦА ПОТКОПАНО СО МЕСЕЦИ И НИКОЈ НЕ РЕАГИРА

РЕЧНОТО КОРИТО НА СТРУМЕШНИЦА ПОТКОПАНО СО МЕСЕЦИ И НИКОЈ НЕ РЕАГИРА

Жителите од струмичко Дабиле, исплашени од ситуацијата со поплавите во Скопје, бараат надлежните под итно да го санираат речното корито на Струмешница ...
ПАРАГЛАЈДЕРИСТ ПАДНАЛ КАЈ БИТОЛСКО МАЛОВИШТА

ПАРАГЛАЈДЕРИСТ ПАДНАЛ КАЈ БИТОЛСКО МАЛОВИШТА

Параглајдерист паднал при летање над пелистерското село Маловишта, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Битолски планинари кои попладнево слегувале од Пелистер ра ...
ВО ПРЕСПА ПРВПАТ СЕ ОДРЖУВА ПЛИВАЧКИ МАРАТОН

ВО ПРЕСПА ПРВПАТ СЕ ОДРЖУВА ПЛИВАЧКИ МАРАТОН

Во Преспа денеска првпат се одржува пливачки маратон, кој е дел од Македонскиот куп во далечинско пливање во организација на Пливачката федерација на ...
ФОЛ БЕШЕ ЗАПИРАЊЕТО НА ПРОДАЖБАТА НА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ

ФОЛ БЕШЕ ЗАПИРАЊЕТО НА ПРОДАЖБАТА НА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ

Фол на власта беше повлекувањето на огласот за продажба на Офицерскиот дом во Битола, вели Влатко Деловски од иницијативата „Битола не е  на продажба“ ...
ВОЛОНТЕРИ ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ГИ РАСЧИСТУВААТ ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

ВОЛОНТЕРИ ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ГИ РАСЧИСТУВААТ ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

Волонтери од цела Македонија денеска им помагаа на жителите од поплавените делови во скопскиот регион да си ги расчистат штетите во домовите и дворови ...
ХАВАРИЈАТА ВО РЕК БИТОЛА ЈА ПРЕДИЗВИКАЛ ПОЖАР

ХАВАРИЈАТА ВО РЕК БИТОЛА ЈА ПРЕДИЗВИКАЛ ПОЖАР

Пожар ја предизвикал хаваријата на склопката во РЕК „Битола“ поради што во четвртокот беше исклучен и вториот блок во РЕК, тврдат за САКАМДАКАЖАМ.МК в ...
РАСТЕ НИВОТО НА ВАРДАР, КАЈ ГАЛИИТЕ ПОВРЕМЕНО ПРЕЛЕВА НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА

РАСТЕ НИВОТО НА ВАРДАР, КАЈ ГАЛИИТЕ ПОВРЕМЕНО ПРЕЛЕВА НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА

Вардар во Скопје, кај галиите е пред излевање. Трет ден по ред водата го исполнува минор коритото, а на моменти и се прелева на пешачката патека. Од Ц ...
1 773 774 775 776 777 780 7750 / 7795 НАПИСИ