Категорија: Дописна мрежа

1 844 845 846 847 848 876 8460 / 8754 НАПИСИ
ВО КУМАНОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПОДНЕСЕНА АНОНИМНАТА ПРИЈАВА ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ

ВО КУМАНОВСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПОДНЕСЕНА АНОНИМНАТА ПРИЈАВА ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ПРОТИВ ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ

Основното јавно обвинителство во Куманово побарало да се изврши информативен разговор со високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, откако добило анонимна приј ...
БОЛНИТЕ СЕ ЗАДУШУВААТ ПОРАДИ ЗАГАДУВАЊЕТО

БОЛНИТЕ СЕ ЗАДУШУВААТ ПОРАДИ ЗАГАДУВАЊЕТО

Зголемен број болни со респираторни и кардиоваскуларни болести во последниве десет дена се регистрирани и во болниците и во дежурните пунктови во Скоп ...
ГРАД СКОПЈЕ ЈА ОТКАЖА НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА НА ПЛОШТАД, „АВАЛОН“ ЌЕ ГО ТУЖИ КОЦЕ

ГРАД СКОПЈЕ ЈА ОТКАЖА НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА НА ПЛОШТАД, „АВАЛОН“ ЌЕ ГО ТУЖИ КОЦЕ

Градот Скопје се откажува од дочекот на Нова година што требаше да се одржи на плоштадот Македонија. „Средствата што беа планирани за организирање ...
ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОВИКАНИ ВО КУМАНОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ СОМНЕЖ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

ФУНКЦИОНЕРИ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОВИКАНИ ВО КУМАНОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ СОМНЕЖ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

Во изминатите два дена 7-8 луѓе од општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ биле повикани на информативен разговор во СВР Куманово, поради сомнеж за подмитув ...
ИТАЛИЈАНЦИТЕ ВЕТИЈА СТРУЈА ОД ЃУБРЕ ВО ДРИСЛА, А 4 ГОДИНИ НЕ ИНВЕСТИРАЛЕ НИШТО

ИТАЛИЈАНЦИТЕ ВЕТИЈА СТРУЈА ОД ЃУБРЕ ВО ДРИСЛА, А 4 ГОДИНИ НЕ ИНВЕСТИРАЛЕ НИШТО

Италијанската компанија „ ФЦЛ Амбиенте“, која од скопска „Дрисла“ требаше да направи најмодерна депонија на Балканот, четири години нема сменето ништо ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ БАРАТ ПОМОШ ОД ДРЖАВАТА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ИПАРД ПАРИТЕ ОД ЕУ

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ БАРАТ ПОМОШ ОД ДРЖАВАТА ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ИПАРД ПАРИТЕ ОД ЕУ

Државата мора да помогне во исполнувањето на критериумите за искористување на парите од ИПАРД програмата на ЕУ, наменети за модернизација на македонск ...
ВТОРАТА БОЕМСКА УЛИЦА ЗА 200.000 ЕВРА ПОСКАПА ОД ПРВАТА, ЖЕРНОВСКИ НЕ КАЖУВА КОЛКУ ЌЕ ЧИНАТ СРПСКИТЕ ТАМБУРАШИ

ВТОРАТА БОЕМСКА УЛИЦА ЗА 200.000 ЕВРА ПОСКАПА ОД ПРВАТА, ЖЕРНОВСКИ НЕ КАЖУВА КОЛКУ ЌЕ ЧИНАТ СРПСКИТЕ ТАМБУРАШИ

Вториот дел од Боемската улица во скопско Дебар Маало чини над 200.000 евра поскапо од првиот дел пуштен пред две години, односно скоро 710.000 евра. ...
БИТОЛСКИТЕ ШАРЕНИ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА РАСПИТ ВО ОБВИНИТЕЛСТВО ПРЕД НОВА ГОДИНА

БИТОЛСКИТЕ ШАРЕНИ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА РАСПИТ ВО ОБВИНИТЕЛСТВО ПРЕД НОВА ГОДИНА

  Предновогодишно, дел од учесниците во Шарената револуција во Битола  деновиве се повикувани да се јават на разговор во Јавното обвинителство ...
ПРИЛЕПСКАТА ПРОСЛАВА НА СВЕТИ НИКОЛА Е ТРПЕЗА ЗА СИРОМАШНИТЕ

ПРИЛЕПСКАТА ПРОСЛАВА НА СВЕТИ НИКОЛА Е ТРПЕЗА ЗА СИРОМАШНИТЕ

Градската прослава на христијанскиот празник Свети Никола во Прилеп последниве две-три години е можност за богат ручек на сиромашните, бездомниците, п ...
ВО КАВАДАРЦИ НЕ СЕ ДИШЕ ОТИ РАКИЈА СЕ ПЕЧЕ СО ГОРЕЊЕ ГУМА

ВО КАВАДАРЦИ НЕ СЕ ДИШЕ ОТИ РАКИЈА СЕ ПЕЧЕ СО ГОРЕЊЕ ГУМА

Во Кавадарци синоќа не се дишеше. Воздухот лути на очите и гуши на грлото, а жителите велат дека почувствувале мирис од чад на гума. Дека ситуацијата ...
1 844 845 846 847 848 876 8460 / 8754 НАПИСИ