Категорија: Дописна мрежа

1 845 846 847 848 849 917 8470 / 9163 НАПИСИ
СТРУГА САКА ДА МУ ГО ПРЕФРЛИ ЃУБРЕТО НА ОХРИД

СТРУГА САКА ДА МУ ГО ПРЕФРЛИ ЃУБРЕТО НА ОХРИД

Стружани сакаат ѓубрето од депонијата во влезот на градот да се складира во Охрид. Ја меркаат депонијата кај Буково покрај патот Охрид-Ресен, каде што ...
БОГДАНЦИ НА 11 ЈУНИ НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА СТОПИРАЊЕ НА РУДНИКОТ КАЗАНДОЛ

БОГДАНЦИ НА 11 ЈУНИ НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА СТОПИРАЊЕ НА РУДНИКОТ КАЗАНДОЛ

По примерот на Гевгелија и жителите на Богданци преку референдум ќе се изјаснуваат дали во нивната општина би требало да се отвараат рудници. Тие осве ...
АКТЕРКА ВО КОЛИЧКА ЈА ИЗВОЗИ ЕВРОПА, ЌЕ ИГРА И ВО БИТОЛА

АКТЕРКА ВО КОЛИЧКА ЈА ИЗВОЗИ ЕВРОПА, ЌЕ ИГРА И ВО БИТОЛА

Холандската актерка со турско потекло Фунда Мујде, иако со парализирани нозе, со рачен велосипед го извозила растојанието од Амстердам до Истанбул, са ...
БИТОЛСКИ АКТИВИСТ СО ПЕРФОРМАНС АПЕЛИРА ЗА ПОМОШ НА МАЈКА МУ БОЛНА ОД РАК

БИТОЛСКИ АКТИВИСТ СО ПЕРФОРМАНС АПЕЛИРА ЗА ПОМОШ НА МАЈКА МУ БОЛНА ОД РАК

Младиот битолски активист Никола Шиндре со жесток, тегобен перформанс отворено проговори за битката со ракот во неговото семејство, која во моментов и ...
ЖЕРНОВСКИ НАПИША ВТОРА КАЗНА ЗА ИЗВЕДУВАЧОТ НА УЛИЦАТА НА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, ГРАДБАТА ПРОДОЛЖУВА

ЖЕРНОВСКИ НАПИША ВТОРА КАЗНА ЗА ИЗВЕДУВАЧОТ НА УЛИЦАТА НА КЕЈ 13 НОЕМВРИ, ГРАДБАТА ПРОДОЛЖУВА

  Изведувачот на спорната улица која го пресече шеталиштето на Кеј 13 Ноември денес доби уште една казна за необележано градилиште. Увид во со ...
НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ПОТРОШЕНИ ЗА ЕКРАНИ НА БАРОКНИТЕ ЗГРАДИ

НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ПОТРОШЕНИ ЗА ЕКРАНИ НА БАРОКНИТЕ ЗГРАДИ

Повеќе од два милиони евра Владата потрошила за лед екрани, поставени на новите барокни фасади на објектите од проектот ...
УЛИЦАТА НА КЕЈ НАБРЗИНА ПОПЛОЧЕНА, НЕ ГО ДОЧЕКА ЖЕРНОВСКИ ДА ЈА СТОПИРА ГРАДБАТА

УЛИЦАТА НА КЕЈ НАБРЗИНА ПОПЛОЧЕНА, НЕ ГО ДОЧЕКА ЖЕРНОВСКИ ДА ЈА СТОПИРА ГРАДБАТА

На еден ден пред  Денот на трудот, вчера среде продолжениот празничен викенд,  ударнички педесет работници ангажирани од фирмата „Аполо инженеринг“  ј ...
ВАЛАНДОВЦИ ЌЕ СОБИРААТ ПОТПИСИ ЗА РЕФЕРЕНДУМ ПРОТИВ РУДНИКОТ КАЗАНДОЛ

ВАЛАНДОВЦИ ЌЕ СОБИРААТ ПОТПИСИ ЗА РЕФЕРЕНДУМ ПРОТИВ РУДНИКОТ КАЗАНДОЛ

Валандовци најавуваат дека ќе почнат акција за собирање потписи за да се распише референдум, на кој граѓаните ќе се изјаснат дали се за или против изг ...
ДОДЕКА МВР БАРА ПРИТВОР ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НАСТАПИ ВО СЛЕПЧЕ

ДОДЕКА МВР БАРА ПРИТВОР ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ НАСТАПИ ВО СЛЕПЧЕ

Актерот Владо Јовановски, кој e меѓу лицата за кои МВР бара притвор поради организирање на протестите и нападот на Собранието во четвртокот, денеска н ...
КОЦЕ ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ГРАДИ УЛИЦАТА НА КЕЈ ИАКО ИНСПЕКТОР НА ЦЕНТАР ЈА ЗАПРЕ

КОЦЕ ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ГРАДИ УЛИЦАТА НА КЕЈ ИАКО ИНСПЕКТОР НА ЦЕНТАР ЈА ЗАПРЕ

Иако инспектор на Општина Центар денеска наредил веднаш да запрат градежните работи на спорната сообраќајница која ќе го пресече шеталиштето на Кеј 13 ...
1 845 846 847 848 849 917 8470 / 9163 НАПИСИ