Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 146 147 148 149 150 175 1480 / 1741 НАПИСИ
ТАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА БРОНЗЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКИ НАТПРЕВАР ВО ДАНСКА

ТАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА БРОНЗЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКИ НАТПРЕВАР ВО ДАНСКА

Танчарите со Даунов синдром од танцовото студио „Дансерс јунајтед МК“ вчера освоија трето место на Светското првенство во модерни танци, што се од ...
ПОЛИЦИЈАТА НАТЕПА ПОПОВИ И ВЕРНИЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ПРЕКИНАТ ТЕАТАРСКА ПРЕТСТАВА ВО СОЛУН

ПОЛИЦИЈАТА НАТЕПА ПОПОВИ И ВЕРНИЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ПРЕКИНАТ ТЕАТАРСКА ПРЕТСТАВА ВО СОЛУН

Грчката полиција била принудена да употреби палки за да спречи попови, монаси и верници во обидот насилно да влезат во театар и да прекинат претстава, ...
СКОПСКИОТ МОДЕН ВИКЕНД СО ПОДДРШКА ЗА ТЕКСТИЛНИТЕ РАБОТНИЧКИ

СКОПСКИОТ МОДЕН ВИКЕНД СО ПОДДРШКА ЗА ТЕКСТИЛНИТЕ РАБОТНИЧКИ

„Stopthetraffik“ е мотото на годинашното 16 издание на Моден викенд Скопје, кој ќе се одржува од 22 до 25 октомври во хотелот „Мериот“. Ќе има 14 реви ...
ЛИДЕРОТ НА БРИТАНСКИТЕ НЕОНАЦИСТИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОТКАКО ОТКРИ ДЕКА Е ГЕЈ И ЕВРЕИН

ЛИДЕРОТ НА БРИТАНСКИТЕ НЕОНАЦИСТИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОТКАКО ОТКРИ ДЕКА Е ГЕЈ И ЕВРЕИН

Лидерот на британските неонацисти се повлече од организацијата Национален фронт и се откажа од своите десничарски убедувања, откако јавно обелодени де ...
МИСЛАМ ДЕКА СИ АЛБАНОФОБ

МИСЛАМ ДЕКА СИ АЛБАНОФОБ

„На 12 април, 2012 на Велики четврток пред Велигден, телата на четворица тинејџери беа откриени близу езеро во предградието на Скопје. Инцидентот теме ...
АМЕРИКАНСКИ ФУНКЦИОНЕР НАПЛАЌАЛ ЗА ПАРКИНГ МЕСТА СО СЕКС

АМЕРИКАНСКИ ФУНКЦИОНЕР НАПЛАЌАЛ ЗА ПАРКИНГ МЕСТА СО СЕКС

Заменик директорот на Американските маршали им наплатил на неколку жени со секс за да може да се паркираат на поубави места пред зградата на владината ...
ЌЕ СЕ ОДРЖИ ФЕСТИВАЛ ВО ШВЕДСКА НА КОЈ ЌЕ МОЖАТ ДА ПРИСУСТВУВААТ САМО ЖЕНИ

ЌЕ СЕ ОДРЖИ ФЕСТИВАЛ ВО ШВЕДСКА НА КОЈ ЌЕ МОЖАТ ДА ПРИСУСТВУВААТ САМО ЖЕНИ

Наредното лето, Шведска ќе биде домаќин на музички фестивал, на кој ќе присуствуваат само жени, по успешна краудфандинг кампања, која од 3.300 луѓе со ...
СТИНГ ПОБЕДИ ВЕЧЕРВА, БИ СЕ ВРАТИЛ ВО СКОПЈЕ, ПУБЛИКАТА ВО ЕУФОРИЈА

СТИНГ ПОБЕДИ ВЕЧЕРВА, БИ СЕ ВРАТИЛ ВО СКОПЈЕ, ПУБЛИКАТА ВО ЕУФОРИЈА

Стинг победи вечерва, едногласна е реакцијата на публиката во салата „Борис Трајковски“, за вечерашниот концерт на легендарната британска рок ѕвезда в ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДОЖИВОТНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УБИЈЦИ НА ПАТИШТАТА

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДОЖИВОТНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УБИЈЦИ НА ПАТИШТАТА

Велика Британија планира да воведе доживотна затворска казна за возачите, кои под дејство на алкохол или дрога ќе предизвикаат сообраќајна несреќа со ...
СТИНГ СЛЕТУВА ПОПЛАДНЕВО ВО СКОПЈЕ СО СВОЈ ГОТВАЧ, НАЈСТРОГА ТАЈНА Е КАДЕ ЌЕ СПИЕ

СТИНГ СЛЕТУВА ПОПЛАДНЕВО ВО СКОПЈЕ СО СВОЈ ГОТВАЧ, НАЈСТРОГА ТАЈНА Е КАДЕ ЌЕ СПИЕ

Англиската рок легенда Стинг попладнево ќе пристигне на Скопскиот аеродром со специјален лет од Будимпешта. Доаѓа со сопствена продукција, свој готвач ...
1 146 147 148 149 150 175 1480 / 1741 НАПИСИ