Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 230 231 232 233 234 263 2320 / 2626 НАПИСИ
КОЛУМБИЈА ЗАПЛЕНИ РЕКОРДНИ 12 ТОНИ КОКАИН, ВРЕДЕН 360 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

КОЛУМБИЈА ЗАПЛЕНИ РЕКОРДНИ 12 ТОНИ КОКАИН, ВРЕДЕН 360 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Колумбиската полиција објави дека запленила 12 тони кокаин, што е најголемиот поединечен улов во историјата на земјата. Дрогата била сокриена на че ...
„ПРВИОТ ХОМОФОБ НА ВИРЏИНИЈА“ ЗАГУБИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ОД ТРАНСРОДОВА ЖЕНА

„ПРВИОТ ХОМОФОБ НА ВИРЏИНИЈА“ ЗАГУБИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ОД ТРАНСРОДОВА ЖЕНА

Даника Рем испиша историја на локалните избори во САД, станувајќи прва трансродова личност која влегла во конгресот на една сојузна држава. Триесет ...
„МЕМОРИЈА“ Е ПОСЛЕДНАТА ГРУПА ШТО ЌЕ СВИРИ НА СКОПСКИ САЕМ ПРЕД ДА БИДЕ УРНАТ

„МЕМОРИЈА“ Е ПОСЛЕДНАТА ГРУПА ШТО ЌЕ СВИРИ НА СКОПСКИ САЕМ ПРЕД ДА БИДЕ УРНАТ

Една од најуспешните македонски групи „Меморија“ го најави својот прв концерт по пауза од 25 години, што ќе се одржи на Скопски саем на 18 ноември. ...
ТРАМП ЌЕ ЈА ИГНОРИРА ЦЕНЗУРАТА И ЌЕ ТВИТА ОД КИНА

ТРАМП ЌЕ ЈА ИГНОРИРА ЦЕНЗУРАТА И ЌЕ ТВИТА ОД КИНА

Доналд Трамп нема намера да го запостави своето омилено средство за комуникација и ќе биде активен на социјалните мрежи и за време на престојот во Кин ...
EРДОГАН ЌЕ ГО СРУШИ КУЛТУРНИОТ ЦЕНТАР „АТАТУРК“ ЗА ДА ИЗГРАДИ ОПЕРА

EРДОГАН ЌЕ ГО СРУШИ КУЛТУРНИОТ ЦЕНТАР „АТАТУРК“ ЗА ДА ИЗГРАДИ ОПЕРА

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави дека ќе го сруши Kултурниот центар "Ататурк" кој одигра клучна улога во протестите во 2013 година, и на ...
ФЛОРЕНС, ТИ СИ БРИТАНСКА И МАКЕДОНСКА ГОРДОСТ

ФЛОРЕНС, ТИ СИ БРИТАНСКА И МАКЕДОНСКА ГОРДОСТ

Флоренс Гарет, ќерката на британскиот амбасадор во Македонија Чарлс Гарет, освои три медали на Европското првенство во пливање за лица со Даунов синдр ...
УМЕТНОСТА СЕ СВЕДЕ НА ДЕКОР ЗА СТАНОВИТЕ НА БОГАТИТЕ, ВЕЛИ КАНСКИОТ ПОБЕДНИК РУБЕН ОСТЛУНД

УМЕТНОСТА СЕ СВЕДЕ НА ДЕКОР ЗА СТАНОВИТЕ НА БОГАТИТЕ, ВЕЛИ КАНСКИОТ ПОБЕДНИК РУБЕН ОСТЛУНД

Специјално од Солун за САКАМДАКАЖАМ.МК: Марина КОСТОВА Шведскиот автор Рубен Остлунд, кој годинава освои Златна палма во Кан за „Квадрат“, неговиот ...
ПРИВАТНОТО ОСИГУРУВАЊЕ НА ЕУРОЛИНК ЌЕ ПОКРИВА И ПОРОДУВАЊЕ, СТОМАТОЛОГИЈА И ОЧНО

ПРИВАТНОТО ОСИГУРУВАЊЕ НА ЕУРОЛИНК ЌЕ ПОКРИВА И ПОРОДУВАЊЕ, СТОМАТОЛОГИЈА И ОЧНО

Преку пакетот за семејно приватно здравствено осигурување, компанијата „Еуролинк осигурување“ на корисниците им нуди покривање на трошоците и за пород ...
ДРЖАВАТА ЊУЈОРК СЛАВИ ЕДЕН ВЕК ОД ЖЕНСКОТО ПРАВО НА ГЛАС

ДРЖАВАТА ЊУЈОРК СЛАВИ ЕДЕН ВЕК ОД ЖЕНСКОТО ПРАВО НА ГЛАС

Државниот музеј на Њујорк во Олбени ја отвори изложбата „Гласови за жени: прослава на 100-годишнината “, која ја одбележува стогодишнината на женското ...
„СРЕЌЕН ПОНЕДЕЛНИК“ – НОВА НАГРАДНА ИГРА НА „ШПАРКАСЕ БАНКА“

„СРЕЌЕН ПОНЕДЕЛНИК“ – НОВА НАГРАДНА ИГРА НА „ШПАРКАСЕ БАНКА“

„Шпаркасе банка Македонија“ од денеска ја стартува наградната игра „Среќен понеделник“ за корисниците на дебитнитe и на кредитните картички „Мастеркар ...
1 230 231 232 233 234 263 2320 / 2626 НАПИСИ