Категорија: Македонија

1 1.147 1.148 1.149 1.150 1.151 1.158 11490 / 11574 НАПИСИ
ДИК ПРОДОЛЖУВА СО ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

ДИК ПРОДОЛЖУВА СО ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

Државната изборна комисија (ДИК) денеска во 11 часот ќе одржи редовна работна средба за прочистување на избирачкиот список. Како што информираат за „М ...
СДСМ ЌЕ ГИ ПОВЛЕЧЕ И ЧЛЕНОВИТЕ ОД ДИК ПО НАЈАВАТА ЗА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ

СДСМ ЌЕ ГИ ПОВЛЕЧЕ И ЧЛЕНОВИТЕ ОД ДИК ПО НАЈАВАТА ЗА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ

Извесно е дека и членовите на Државната изборна комисија (ДИК) предложени од СДСМ ќе бидат повлечени по најавата на лидерот на партијата Зоран Заев де ...
ЗАЕВ: ИЛИ ГРУЕВСКИ ИЛИ МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ: ИЛИ ГРУЕВСКИ ИЛИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ нема да учествува на овие лажни избори, изјави вечерва лидерот на СДСМ Зоран Заев, објавувајќи дека опозицијата ќе ги бојкотира изборите на 5 јун ...
СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ, НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТРИТЕ НА СДСМ

СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТИ, НЕ СЕ ПРИФАТЕНИ ОСТАВКИТЕ НА МИНИСТРИТЕ НА СДСМ

Собранието на Македонија се распушти. Пратениците од опозицијата не беа во салата. Освен координаторите на пратеничките групи, не беа присутни ни прат ...
МИНИСТРИТЕ И ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ МИНИСТРИ НА СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ВЛАДАТА

МИНИСТРИТЕ И ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ МИНИСТРИ НА СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ВЛАДАТА

Министрите и дополнителните заменици министри денеска поднесоа оставки на функциите во Владата. „Доколку Собранието се распушти, односно доколку се ...
ЈАНКУЛОСКА НЕ СЕ ЧУСТВУВА ВИНОВНА, РАСПИТОТ ПРЕКИНАТ НА СУДИЈАТА МУ СЕ СЛОШИ

ЈАНКУЛОСКА НЕ СЕ ЧУСТВУВА ВИНОВНА, РАСПИТОТ ПРЕКИНАТ НА СУДИЈАТА МУ СЕ СЛОШИ

Денешното сослушување на осомничените во случајот „Тврдина“, меѓу кои е и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, е прекинато ...
„МОСТ“: ПОЧНАА ПРИТИСОЦИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ

„МОСТ“: ПОЧНАА ПРИТИСОЦИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ

Граѓанската асоцијација „Мост“ од 17 февруари до 3 април забележала повеќе предизборни прекршоци. Имало подготвување на списоци на потенцијални гласач ...
ДИК ПОДЕЛЕНА И РАСКАРАНА ОКОЛУ ПОДГОТВЕНОСТА НА ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

ДИК ПОДЕЛЕНА И РАСКАРАНА ОКОЛУ ПОДГОТВЕНОСТА НА ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

Од 87.128 лица кои теренски беа проверувани, 37.435 лица не биле пронајдени дома, покажуваат податоците од теренската проверка на спорните гласачи на ...
ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“, НА ОБВИНЕТИТЕ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО

ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“, НА ОБВИНЕТИТЕ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО

Денеска повторно се одложи рочиштето за случајот „Маѓар телеком“, во кој обвинети се тројцата поранешни директор на „Македонски телеком“, Атила Сендре ...
„МОСТ“: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА НИ ПОБАРА ДОКУМЕНТАЦИЈА

„МОСТ“: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА НИ ПОБАРА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Граѓанската асоцијација „Мост“ во понеделникот добила најава за посета од Финансиската полиција, по што имале состанок на кој им биле побарани докумен ...
1 1.147 1.148 1.149 1.150 1.151 1.158 11490 / 11574 НАПИСИ