Категорија: Македонија

1 1.280 1.281 1.282 1.283 1.284 1.286 12820 / 12851 НАПИСИ
ОМБУДСМАНОТ СМЕТА МВР ГО ПЛАШИ НАСЕЛЕНИЕТО ОД ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ

ОМБУДСМАНОТ СМЕТА МВР ГО ПЛАШИ НАСЕЛЕНИЕТО ОД ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ

Скопје, 27 март, 2016 (МЕТА) -Народниот правобранител, Иџет Мемети оцени дека петочната полициска акција во Арачиново и Липково имала за цел да го зап ...
ТАЈНА СЕДНИЦА ЗА КОНТРОЛА НА ТАЈНАТА ПОЛИЦИЈА

ТАЈНА СЕДНИЦА ЗА КОНТРОЛА НА ТАЈНАТА ПОЛИЦИЈА

Скопје, 27 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Собраниската комисија за надзор на работата на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) и на Агенциј ...
НЕМАЛО ПОЛИЦИСКАТА АКЦИЈА, ИМАЛО ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ МИГРАНТИТЕ

НЕМАЛО ПОЛИЦИСКАТА АКЦИЈА, ИМАЛО ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ МИГРАНТИТЕ

Скопје, 26 март, 2016 (META) -Припадниците на полициските сили синоќа немаа никаква акција во регионот на Липково и Арачиново, туку дејствуваа превент ...
100 ЕВРА ДОНАЦИЈА ЗА ЦРКВА ИЛИ НЕМА ПОГРЕБ

100 ЕВРА ДОНАЦИЈА ЗА ЦРКВА ИЛИ НЕМА ПОГРЕБ

Скопје, 25 март,2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Жителите на скопската населба Илинден мора да плаќаат по 100 евра од куќа за изградба на црква. Оние што ќе о ...
СЈО ГО ПРЕЗЕМА СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“

СЈО ГО ПРЕЗЕМА СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“

Скопје, 25 март, 2016 - (META) Претставник од Специјалното јавно обвинителство, на денешното рочиште на Апелацискиот суд на кој се разгледуваше жалбат ...
ГАБЕР, ДАРЛИШТА, СТАРОВА И МУРАТИ: УКИНУВАЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ Е ЦЕЛОСНО НЕОСНОВАНО

ГАБЕР, ДАРЛИШТА, СТАРОВА И МУРАТИ: УКИНУВАЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ Е ЦЕЛОСНО НЕОСНОВАНО

Скопје, 25 март, 2016 - (META) Уставните судии Наташа Габер-Дамјановска, Исмаил Дарлишта, Гзиме Старова и Сали Мурати денеска излегоа со издвоено мисл ...
ИЗБОРИТЕ ГИ ОДЛОЖИЈА И ЕКСТЕРНОТО И РАСПУСТОТ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

ИЗБОРИТЕ ГИ ОДЛОЖИЈА И ЕКСТЕРНОТО И РАСПУСТОТ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Скопје, 25 март, 2016 - (META) Екстерното тестирање на учениците годинава се поместува за неколку дена подоцна поради предвремените парламентарни избо ...
СОМНЕЖ ЗА ПРВ СЛУЧАЈ НА ЗИКА ВО МАКЕДОНИЈА

СОМНЕЖ ЗА ПРВ СЛУЧАЈ НА ЗИКА ВО МАКЕДОНИЈА

Скопје, 24 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - На Клиниката за детски болести во Скопје е примено бебе родено со миокроцефалис (екстремно мала глава) за ко ...
СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЌЕ УПАДНЕ И ВО ЦАРИНАТА?

СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЌЕ УПАДНЕ И ВО ЦАРИНАТА?

Скопје, 24 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) – И Царинската управа не соработувала со Специјалното обвинителство со слични финти како што тоа го правел и Ц ...

ОБВИНИТЕЛСТВО: УАПСЕНИ ПЕТ ЛИЦА ОД „ФАБРИКАТА ЗА АФЕРИ“

Скопје, 24 март, 2016, (META) - Во денешната акција во врска со случајот „Фабрика за афери“ биле уапсени пет лица, а при претресите извршени на повеќе ...
1 1.280 1.281 1.282 1.283 1.284 1.286 12820 / 12851 НАПИСИ