Категорија: Македонија

1 1.303 1.304 1.305 1.306 1.307 13050 / 13067 НАПИСИ
ЗА УКРАДЕНИ ПАРИ ОД ЕУ МАКЕДОНСКИТЕ СВИРКАЧИ ЌЕ СВЕДОЧАТ ВО БРИСЕЛ

ЗА УКРАДЕНИ ПАРИ ОД ЕУ МАКЕДОНСКИТЕ СВИРКАЧИ ЌЕ СВЕДОЧАТ ВО БРИСЕЛ

Скопје, 23 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Укажувачите на криминал или таканаречените свиркачи ќе пријавуваат злоупотреби на пари од европски фондови в ...
СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ОДЛУЧИ ПАК ДА ЈА ЧЕКА ЈАНЕВА

СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ ОДЛУЧИ ПАК ДА ЈА ЧЕКА ЈАНЕВА

Скопје, 23 март, 2016 - (META) Советот на јавни обвинители повторно ја одложи седницата за разгледување на извештајот за шестмесечната работа на специ ...
ДИК ЈА НАМАЛИ БРОЈКАТА ЗА ТЕРЕНСКА ПРОВЕРКА НА 89.383 ЛИЦА

ДИК ЈА НАМАЛИ БРОЈКАТА ЗА ТЕРЕНСКА ПРОВЕРКА НА 89.383 ЛИЦА

Скопје, 22 март, 2016 - (META) Државната изборна комисија вечерва одлучи за 11.053 лица да го намали бројот на гласачи врз кои ќе се врши теренска про ...
ЈАНЕВА: ДОКАЗИТЕ КАЖУВААТ ДЕКА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ И ПРАТЕНИЦИТЕ И УСТАВНИ СУДИИ СЕ НЕЛЕГИТИМНИ

ЈАНЕВА: ДОКАЗИТЕ КАЖУВААТ ДЕКА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ И ПРАТЕНИЦИТЕ И УСТАВНИ СУДИИ СЕ НЕЛЕГИТИМНИ

Скопје, 22 март, 2016 (META) - Oд доказите што Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги има за случајот „Титаник“, произлегува дека самиот избор на п ...
АМЕРИКАНЦИТЕ ГИ СЕДНАА НА ИСТА МАСА ЈАНЕВА И ЗВРЛЕВСКИ

АМЕРИКАНЦИТЕ ГИ СЕДНАА НА ИСТА МАСА ЈАНЕВА И ЗВРЛЕВСКИ

Скопје, 22 март, 2016 - (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Сите поканети гости се појавија на конференцијата на тема „Ефективна борба против корупцијата на високо ни ...
НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО БРИСЕЛ

НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО БРИСЕЛ

Брисел, 22 март, 2016 - (META) Серија експлозии од утринава се случија во Брисел, Белгија, во кои, според последните информации, најмалку 17 лица заги ...
ЛАУРА КОВЕСИ: КАТИЦЕ, НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ!

ЛАУРА КОВЕСИ: КАТИЦЕ, НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ!

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Романската специјална обвинителка Лаура Кодрута Ковеси денеска и порачала на специјалната обвинителка Катица ...
УНИЦЕФ: ЕДНА ТРЕТИНА ОД ЈАВНОСТА НЕ ПРИФАЌА ЛИЦЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ

УНИЦЕФ: ЕДНА ТРЕТИНА ОД ЈАВНОСТА НЕ ПРИФАЌА ЛИЦЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ

Скопје, 21 март, 2016 - (META) Повеќе од една третина од јавноста (36 проценти) не прифаќа дете со Даунов синдром да живее во исто соседство со нив. С ...
ЈАНЕВА ПАК ПОВОД ЗА КАВГА МЕЃУ ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ

ЈАНЕВА ПАК ПОВОД ЗА КАВГА МЕЃУ ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ

Скопје, 21 март, 2016 (МЕТА) - Ова е прв случај во овие 25 години од независна Македонија, едно избрано или именувано лице да не се појави и да не обр ...
ГЕРИЛСКА АКЦИЈА ЗА ЗАШТИТА НА ЗЕЛЕНИЛОТО ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ

ГЕРИЛСКА АКЦИЈА ЗА ЗАШТИТА НА ЗЕЛЕНИЛОТО ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - По очите на дрвјата во Дебар Маало и ајкулите во Вардар, на неколку локации во општина Аеродром беа поставен ...
1 1.303 1.304 1.305 1.306 1.307 13050 / 13067 НАПИСИ