Категорија: Македонија

1 1.379 1.380 1.381 1.382 1.383 13810 / 13822 НАПИСИ
НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО БРИСЕЛ

НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО БРИСЕЛ

Брисел, 22 март, 2016 - (META) Серија експлозии од утринава се случија во Брисел, Белгија, во кои, според последните информации, најмалку 17 лица заги ...
ЛАУРА КОВЕСИ: КАТИЦЕ, НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ!

ЛАУРА КОВЕСИ: КАТИЦЕ, НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ!

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Романската специјална обвинителка Лаура Кодрута Ковеси денеска и порачала на специјалната обвинителка Катица ...
УНИЦЕФ: ЕДНА ТРЕТИНА ОД ЈАВНОСТА НЕ ПРИФАЌА ЛИЦЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ

УНИЦЕФ: ЕДНА ТРЕТИНА ОД ЈАВНОСТА НЕ ПРИФАЌА ЛИЦЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ

Скопје, 21 март, 2016 - (META) Повеќе од една третина од јавноста (36 проценти) не прифаќа дете со Даунов синдром да живее во исто соседство со нив. С ...
ЈАНЕВА ПАК ПОВОД ЗА КАВГА МЕЃУ ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ

ЈАНЕВА ПАК ПОВОД ЗА КАВГА МЕЃУ ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ

Скопје, 21 март, 2016 (МЕТА) - Ова е прв случај во овие 25 години од независна Македонија, едно избрано или именувано лице да не се појави и да не обр ...
ГЕРИЛСКА АКЦИЈА ЗА ЗАШТИТА НА ЗЕЛЕНИЛОТО ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ

ГЕРИЛСКА АКЦИЈА ЗА ЗАШТИТА НА ЗЕЛЕНИЛОТО ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - По очите на дрвјата во Дебар Маало и ајкулите во Вардар, на неколку локации во општина Аеродром беа поставен ...
ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРЕМИСЛИ, ЌЕ СЕ ВИДИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРЕМИСЛИ, ЌЕ СЕ ВИДИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

Скопје, 21 март, 2016, (САКАМДАКАЖАМ.МК) – Државниот јавен обвинител Марко Зврлевски сепак ќе присуствува на утрешната конференцијата за антикорупција ...
КАНАЃАНКАТА МАРГАРЕТ ЕТВУД Е ДОБИТНИК НА “„ЗЛАТНИОТ ВЕНЕЦ“

КАНАЃАНКАТА МАРГАРЕТ ЕТВУД Е ДОБИТНИК НА “„ЗЛАТНИОТ ВЕНЕЦ“

Скопје, 21 март,2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) Канаѓанката Маргарет Етвуд е добитник на “Златниот венец“ на Струшките вечери на поезијата за оваа година, сооп ...
ЗВРЛЕВСКИ САКА ДА ИЗБЕГА ОД ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

ЗВРЛЕВСКИ САКА ДА ИЗБЕГА ОД ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) – Јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе ја избегне средбата со романската главна обвинителка во Националниот ди ...
СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ ЌЕ ЈА ЧЕКА ЈАНЕВА ЗА ДА РАСПРАВА ПО ИЗВЕШТАЈОТ

СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ ЌЕ ЈА ЧЕКА ЈАНЕВА ЗА ДА РАСПРАВА ПО ИЗВЕШТАЈОТ

Скопје, 21 март, 2016 - (META) Почна и речиси во исто време заврши седницата во салата 4 во Собранието на Република Македонија, каде Комисијата за пол ...
ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ ЌЕ ГИ СПОЈУВА КАТИЦА И МАРКО

ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ ЌЕ ГИ СПОЈУВА КАТИЦА И МАРКО

Скопје, 20 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Романската главна обвинителка во Националниот директорат за антикорупција (ДНА) Лаура Кодрута Ковеси, во вто ...
1 1.379 1.380 1.381 1.382 1.383 13810 / 13822 НАПИСИ