Категорија: Makедонија

1 665 666 667 668 669 766 6670 / 7657 НАПИСИ
МАКЕДОНИЈА ОДБЕЛЕЖУВА ДЕН НА ЖАЛОСТ ПО ПОПЛАВИТЕ ВО КОИ ЗАГИНАА 21 ЛИЦЕ

МАКЕДОНИЈА ОДБЕЛЕЖУВА ДЕН НА ЖАЛОСТ ПО ПОПЛАВИТЕ ВО КОИ ЗАГИНАА 21 ЛИЦЕ

Македонија денеска одбележува Ден на жалост откако во поплавите предизвикани од завчерашното невреме во скопскиот регион загинаа најмалку 21 лице. Пос ...
ДЕН НА ЖАЛОСТ УТРЕ, КРИЗНА СОСТОЈБА ВО СКОПСКО И ТЕТОВСКО

ДЕН НА ЖАЛОСТ УТРЕ, КРИЗНА СОСТОЈБА ВО СКОПСКО И ТЕТОВСКО

Владата на вечерашната вонредна седница донесе одлука за прогласување на 8 август за Ден на жалост на Република Македонија, како и одлука за постоење ...
21 ЗАГИНАТ ВО НЕВРЕМЕТО, 20 ОД НИВ ИДЕНТИФИКУВАНИ И ПРЕДАДЕНИ НА СЕМЕЈСТВАТА

21 ЗАГИНАТ ВО НЕВРЕМЕТО, 20 ОД НИВ ИДЕНТИФИКУВАНИ И ПРЕДАДЕНИ НА СЕМЕЈСТВАТА

Досега се пронајдени 21 загинато лице во вчерашното невреме во скопскиот регион, соопштија од Министерството за внатрешни работи. 20 од нив се идентиф ...
ПАРИЧНА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ И ОПШТИНА ГАЗИ БАБА

ПАРИЧНА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ И ОПШТИНА ГАЗИ БАБА

Советот на Град Скопје на вонредна седница донесе одлука да им исплати по 180.000 денари еднократна парична помош на семејствата со загинати во вчераш ...
АРМ СЕ УШТЕ ГО ПРЕБАРУВА ТЕРЕНОТ ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА

АРМ СЕ УШТЕ ГО ПРЕБАРУВА ТЕРЕНОТ ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА

Тимови на АРМ за пребарување и извлекување, опремени со специјална опрема и товарни возила се уште се ангажираат во околината на Стајковци, Ченто и об ...
20 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО, СЕ ОТВОРААТ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ

20 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО, СЕ ОТВОРААТ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ

20 луѓе загинаа во синоќешното невреме во скопскиот регион, а 13 од нив се идентификувани и предадени на семејствата, потврдија од Управувачкиот комит ...
15 ЗАГИНАТИ И 6 ИСЧЕЗНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО, ПОТВРДИ МВР

15 ЗАГИНАТИ И 6 ИСЧЕЗНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО, ПОТВРДИ МВР

Министерството за внатрешни работи потврди дека 15 лица се загинати, а шест други се водат како исчезнати по синоќешното невреме што го зафати скопски ...
НАЈМАЛКУ 15 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО

НАЈМАЛКУ 15 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО

Најмалку 15 жртви однесе синоќешното невреме во скопскиот регион, дознава САКАМДАКАЖАМ од извори во спасувачките екипи, кои сакаа да останат анонимни ...
НЕОФИЦИЈАЛНО ОД КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР: МРТВО ДЕТЕ И ПОВРЕДЕНИ ДЕСЕТИНА ГРАЃАНИ ПО НЕВРЕМЕТО

НЕОФИЦИЈАЛНО ОД КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР: МРТВО ДЕТЕ И ПОВРЕДЕНИ ДЕСЕТИНА ГРАЃАНИ ПО НЕВРЕМЕТО

Едно дете било донесено мртво, а уште десетина граѓани се примени во Ургентниот центар по синоќешното невреме во скопско, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од и ...
ПУСТОШ ВО СКОПСКО, НЕ СЕ ПОТВРДЕНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЖРТВИ ОД НЕВРЕМЕТО

ПУСТОШ ВО СКОПСКО, НЕ СЕ ПОТВРДЕНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЖРТВИ ОД НЕВРЕМЕТО

Не се потврдени информациите дека во силното невреме што синоќа го зафати Скопје има повредени или исчезнати граѓани. Центарот за управување со кризи ...
1 665 666 667 668 669 766 6670 / 7657 НАПИСИ