Категорија: Makедонија

1 799 800 801 802 803 882 8010 / 8816 НАПИСИ
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА УТРЕ НА ПРОТЕСТ ЗА ЗАШТИТА НА ГТЦ И МОБ ОД БАРОК

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА УТРЕ НА ПРОТЕСТ ЗА ЗАШТИТА НА ГТЦ И МОБ ОД БАРОК

Граѓанските движења „Го сакам ГТЦ“ и „Шарена револуција“ повикуваат на заеднички протест утре пред Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за спас на Г ...
ЗНМ ГО НАПУШТИ БРИФИНГОТ ЗА ЗАКОНОТ ЗА КОРУМПИРАЊЕ НА МЕДИУМИТЕ

ЗНМ ГО НАПУШТИ БРИФИНГОТ ЗА ЗАКОНОТ ЗА КОРУМПИРАЊЕ НА МЕДИУМИТЕ

Претставниците на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) денеска го напуштија брифингот во Министерството за информатичко општество и администрац ...
ПРОТЕСТ ВО КУМАНОВО СО АПЕЛ ДА НЕ СЕ ПОЛИТИЗИРА СМРТТА НА АЛМИР

ПРОТЕСТ ВО КУМАНОВО СО АПЕЛ ДА НЕ СЕ ПОЛИТИЗИРА СМРТТА НА АЛМИР

Демонстраните во Куманово кои протестираат поради насилната смрт на 4 годишниот Алмир побараа од политичарите да не ја злоупотребуваат несреќата во по ...
РЕКТОРАТОТ ГИ ОЦЕНИ СТУДЕНТСКИТЕ ИЗБОРИ КАКО СКАНДАЛОЗНИ, ПА ФОРМИРАШЕ КОМИСИЈА

РЕКТОРАТОТ ГИ ОЦЕНИ СТУДЕНТСКИТЕ ИЗБОРИ КАКО СКАНДАЛОЗНИ, ПА ФОРМИРАШЕ КОМИСИЈА

Да се основа комисија што ќе ги разгледува сите факти и докази за настанатата ситуација поврзана со изборите за студентски лидер, одлучи Ректорската у ...
СКЕЛЕТО ВО БИТОЛА ПОСТАВЕНО ЗА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ СТАНА ПАРКИНГ ЗА ТОЧАЦИ

СКЕЛЕТО ВО БИТОЛА ПОСТАВЕНО ЗА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ СТАНА ПАРКИНГ ЗА ТОЧАЦИ

Скеленцето пред битолскиот Безистен наместо за реставрација на објектот почна да служи како паркинг за велосипеди. Дванаесет дена откако беше поставен ...
КРИЕЈЌИ СЕ ЗАД РЕФОРМИ ВЛАДАТА ЌЕ ЈА ЛЕГАЛИЗИРА КОРУПЦИЈАТА НА МЕДИУМИТЕ

КРИЕЈЌИ СЕ ЗАД РЕФОРМИ ВЛАДАТА ЌЕ ЈА ЛЕГАЛИЗИРА КОРУПЦИЈАТА НА МЕДИУМИТЕ

Донесување на закон за владини реклами во која било форма ќе значи озаконување на корупцијата на медиумите. Тоа ќе биде најголемиот удар врз досегашни ...
ПОЧИНА ЕКСМИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ Д-Р ЈАНЕ МИЉОСКИ

ПОЧИНА ЕКСМИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ Д-Р ЈАНЕ МИЉОСКИ

Почина професорот и поранешен министер за финансии, д-р Јане Миљоски. Имаше 70 години. Ќе биде пoгребан во вторник во Скопје во 10.30 часот на Градски ...
ММФ ЌЕ НЕМА ВЕЌЕ ПОСТОЈАН ПРЕСТАВНИК ВО МАКЕДОНИЈА

ММФ ЌЕ НЕМА ВЕЌЕ ПОСТОЈАН ПРЕСТАВНИК ВО МАКЕДОНИЈА

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) веќе нема да има постојан претставник во Македонија, откако во втората половина на август ќе му истече мандатот на ...
ПОЧИНА ПРЕГАЗЕНОТО ДЕТЕ ВО КУМАНОВО, СОВЕТОТ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА АПЕЛИРА НА НЕСРЕЌАТА ДА НЕ И СЕ ДАВА ЕТНИЧКА ДИМЕНЗИЈА

ПОЧИНА ПРЕГАЗЕНОТО ДЕТЕ ВО КУМАНОВО, СОВЕТОТ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА АПЕЛИРА НА НЕСРЕЌАТА ДА НЕ И СЕ ДАВА ЕТНИЧКА ДИМЕНЗИЈА

Почина 4 годишниот Алмир од Куманово, кој минатата сабота беше прегазен пред Здравствениот дом Куманово, поради банална расправија на неговите родител ...
ЕУ ПОЧНА СО САНКЦИИ КОН МАКЕДОНИЈА, ОТИ ВЛАДАТА НЕМА ВОЛЈА ЗА РЕФОРМИ

ЕУ ПОЧНА СО САНКЦИИ КОН МАКЕДОНИЈА, ОТИ ВЛАДАТА НЕМА ВОЛЈА ЗА РЕФОРМИ

Европската комисија ја скрати помошта за Македонија за 2016 година и одлучи да не продолжува со нови проекти затоа што владата и администрацијата не с ...
1 799 800 801 802 803 882 8010 / 8816 НАПИСИ