Категорија: Makедонија

1 819 820 821 822 823 924 8210 / 9238 НАПИСИ
ХОЛАНДСКА ПОМОШ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

ХОЛАНДСКА ПОМОШ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

Холандска донација на медицинска помош, вредна повеќе од 500.000 евра неделава ќе пристигне во Скопје, соопшти холандската амбасада во Скопје. „Ште ...
ЖЕРНОВСКИ ПО РАСПИТОТ ВО СЈО РЕЧЕ ДЕКА НА ГРУЕВСКИ МЕСТОТО МУ Е ВО ПОПРАВНА И ВО ЗДРАВСТВЕНА УСТАНОВА

ЖЕРНОВСКИ ПО РАСПИТОТ ВО СЈО РЕЧЕ ДЕКА НА ГРУЕВСКИ МЕСТОТО МУ Е ВО ПОПРАВНА И ВО ЗДРАВСТВЕНА УСТАНОВА

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски го нарече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски „насилник и кукавица кој од позиција на премиер нар ...
СЈО ГИ ИСТРАЖУВА ШАМАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ НАВОДНО ГИ НАРАЧАЛ ЗА ЖЕРНОВСКИ

СЈО ГИ ИСТРАЖУВА ШАМАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ НАВОДНО ГИ НАРАЧАЛ ЗА ЖЕРНОВСКИ

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски се појави во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за, како што најави Општината, да посведочи за нарачан ...
СО НОВИТЕ ЦЕНИ НА АДВОКАТИТЕ, ПРАВДА ЌЕ ИМА САМО ЗА БОГАТИТЕ

СО НОВИТЕ ЦЕНИ НА АДВОКАТИТЕ, ПРАВДА ЌЕ ИМА САМО ЗА БОГАТИТЕ

Цените за адвокатските услуги скокнаа дури до 30, 50, па и 100 проценти со новата Тарифа за награда и надоместок на трошоците за работа на адвокатите, ...
КАТИЦА ЈАНЕВА НЕМА ДА ОТКРИВА ДЕТАЛИ ОД ПРЕДИСТРАЖНИТЕ ПОСТАПКИ

КАТИЦА ЈАНЕВА НЕМА ДА ОТКРИВА ДЕТАЛИ ОД ПРЕДИСТРАЖНИТЕ ПОСТАПКИ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева соопшти дека во периодот што следи ќе има зголемена фреквенција на лица во нејзиното Јавно Обвинителство, ...
ДИМЕ СПАСОВ НАМЕСТО НА ПРАТЕНИЦИТЕ МУ ДАВА ОТЧЕТ НА ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

ДИМЕ СПАСОВ НАМЕСТО НА ПРАТЕНИЦИТЕ МУ ДАВА ОТЧЕТ НА ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

Место на пратениците, министерот за труд и социјала Диме Спасов, кој попладнево мистериозно исчезна од собраниската седница посветена на поплавите, му ...
СДСМ И ДПА ВО СОБРАНИЕТО ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЖРТВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

СДСМ И ДПА ВО СОБРАНИЕТО ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЖРТВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

СДСМ и ДПА побараа кривична одговорност од надлежните за 22 жртви од невремето што го зафати скопскиот регион на 6 август. Пратеникот на СДСМ Благо ...
НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ ОДАТ ПАРИТЕ ОД ПОМОШТА, САМО СМЕТКАТА НА ЦРВЕН КРСТ ПОД КОНТРОЛА

НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ ОДАТ ПАРИТЕ ОД ПОМОШТА, САМО СМЕТКАТА НА ЦРВЕН КРСТ ПОД КОНТРОЛА

За собирање парична помош за поплавените, во земјава и во странство се отврени дузина сметки, но отчет за тоа колку пари се собрани и за што ќе се кор ...
ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ ГО НЕМА ВО СОБРАНИЕ, ТОДОРОВ ЌЕ ГИ БРАНИ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ ГО НЕМА ВО СОБРАНИЕ, ТОДОРОВ ЌЕ ГИ БРАНИ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

Собранието денеска вонредно расправа за состојбата во подрачјата погодени од временските непогоди. Собранискиот спикер Трајко Вељаноски ја закажа седн ...
СЕЛА ЈА ОБВИНИ ДУИ ДЕКА СЕ ЛИЦЕМЕРИ ШТО СЕ КРИЈАТ ЗАД ВМРО-ДПМНЕ

СЕЛА ЈА ОБВИНИ ДУИ ДЕКА СЕ ЛИЦЕМЕРИ ШТО СЕ КРИЈАТ ЗАД ВМРО-ДПМНЕ

Албанците треба да побараат одговорност од лидерот на ДУИ Али Ахмети и партиските функционери бидејќи  ДУИ од 2008 до денес имаат изгласано 16 буџети ...
1 819 820 821 822 823 924 8210 / 9238 НАПИСИ