Категорија: Makедонија

1 820 821 822 823 824 915 8220 / 9149 НАПИСИ
ОДБРОЈУВАЊЕТО ЗА СПОРНИТЕ ГЛАСАЧИ ПОЧНУВА УТРЕ ИЛИ НАЈДОЦНА В СРЕДА

ОДБРОЈУВАЊЕТО ЗА СПОРНИТЕ ГЛАСАЧИ ПОЧНУВА УТРЕ ИЛИ НАЈДОЦНА В СРЕДА

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) во саботата ги утврдиле упатството и образецот за пријавување на 39.502-та спорни запишани гласачи во Из ...
МНР НЕМА ИНФОРМАЦИЈА ЗА ЗАГИНАТИ СО МАКЕДОНСКО ДРЖАВЈАНСТВО ВО МИНХЕН

МНР НЕМА ИНФОРМАЦИЈА ЗА ЗАГИНАТИ СО МАКЕДОНСКО ДРЖАВЈАНСТВО ВО МИНХЕН

Министерството за надворешни работи на Македонија не може да ја потврди информацијата дали Армела Сегаши, за која косовските медиуми синоќа јавија дек ...
ИНСУЛИНСКА КРИЗА ВО ШТИП

ИНСУЛИНСКА КРИЗА ВО ШТИП

Во Штип има недостиг на инсулин, објави агенцијата Мета. Вчера десетина дијабетичари, како секој петок се појавија пред вратите на инсулинската амб ...
АРМЕЛА ОД ГОСТИВАР МОЖЕБИ Е МЕЃУ НАСТРАДАНИТЕ ВО МИНХЕН, СТРАВУВА СЕМЕЈСТВОТО

АРМЕЛА ОД ГОСТИВАР МОЖЕБИ Е МЕЃУ НАСТРАДАНИТЕ ВО МИНХЕН, СТРАВУВА СЕМЕЈСТВОТО

Девојка од Гостивар со име Армела можеби е меѓу настраданите во терористичкиот напад во Минхен, објавуваат косовските медиуми. Мајката на Армела за ...
ВО СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСАНИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА СПОРНИТЕ ГЛАСАЧИ

ВО СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСАНИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА СПОРНИТЕ ГЛАСАЧИ

Пратениците ноќеска на полноќ со 92 гласа „за“, три „против“ и еден „воздржан“ по скратена постапка ги изгласаа измените на Изборниот законик што се д ...
ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР МЕЃУ НАСТРАДАНИТЕ ВО МИНХЕН?

ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР МЕЃУ НАСТРАДАНИТЕ ВО МИНХЕН?

Меѓу жртвите во терористичкиот напад во трговскиот центар во Минхен има и Албанец од Македонија, јавија косовските медиуми, а пренесе на Твитер косовс ...
ОСУМ МРТВИ, ДЕЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДОТ ВО МИНХЕН

ОСУМ МРТВИ, ДЕЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДОТ ВО МИНХЕН

Осум мртви - објави минхенската полиција официјално на Твитер во нападот во трговскиот центар Олимпија. Деца тешко повредени, некои и во животна оп ...
ЗАЕВ ТВРДИ ДЕКА ДОГОВОРОТ ОБЕЗБЕДУВА УСЛОВИ ЗА ФЕР ИЗБОРИ

ЗАЕВ ТВРДИ ДЕКА ДОГОВОРОТ ОБЕЗБЕДУВА УСЛОВИ ЗА ФЕР ИЗБОРИ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев смета дека потпишаниот договор со другите три партии потписнички на Пржинскиот договор е поволен „бидејќи обезбедува чекори ...
МИНОСКИ НЕ ОДГОВОРИ ДАЛИ БЕЗ ЗАДОЛЖУВАЊЕ ИМА ПАРИ ЗА ПЛАТИ И ПЕНЗИИ

МИНОСКИ НЕ ОДГОВОРИ ДАЛИ БЕЗ ЗАДОЛЖУВАЊЕ ИМА ПАРИ ЗА ПЛАТИ И ПЕНЗИИ

Министерот за финансии Кирил Миноски не одговори на новинарско прашање дали и без парите од еврообврзницата во буџетот има доволно средства за плати и ...
НЕВЕСТАТА – СЕКРЕТАРКА ВО МВР ШТО ПУКАЛА НА СВАДБА ПОД ИСТРАГА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

НЕВЕСТАТА – СЕКРЕТАРКА ВО МВР ШТО ПУКАЛА НА СВАДБА ПОД ИСТРАГА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Јавното обвинителство отвори истрага за секретарката на началникот на униформираната полиција во СВР Битола која пукала од автоматска пушка на својата ...
1 820 821 822 823 824 915 8220 / 9149 НАПИСИ