Категорија: Makедонија

1 821 822 823 824 825 923 8230 / 9221 НАПИСИ
ЦРВЕН КРСТ И НЕОФИЦИЈАЛНИТЕ ПУНКТОВИ ПОСЕБНО ЌЕ ДИСТРИБУИРААТ ПОМОШ ДО ПОПЛАВЕНИТЕ

ЦРВЕН КРСТ И НЕОФИЦИЈАЛНИТЕ ПУНКТОВИ ПОСЕБНО ЌЕ ДИСТРИБУИРААТ ПОМОШ ДО ПОПЛАВЕНИТЕ

Неофицијалните пунктови за собирање помош за подрачјата погодени од поплавите продолжуваат со работа, иако од Црвен крст информираа дека, почнувајќи о ...
ВО ЧЕНТО ПРОНАЈДЕНО ТЕЛО НА 12 ГОДИШНО ДЕТЕ, СЕ ТРАГА И ПО 16 МЕСЕЧНО ДЕВОЈЧЕ

ВО ЧЕНТО ПРОНАЈДЕНО ТЕЛО НА 12 ГОДИШНО ДЕТЕ, СЕ ТРАГА И ПО 16 МЕСЕЧНО ДЕВОЈЧЕ

Расте бројот на загинати лица во големото невреме што во саботата доцна вечерта го погоди Скопје и околината. Вчеравечер, како што информираат од МВР ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕМА ОБВРСКА ДА ПОБАРА ОБДУКЦИЈА НА ЖРТВИ ВО ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕПОГОДИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕМА ОБВРСКА ДА ПОБАРА ОБДУКЦИЈА НА ЖРТВИ ВО ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕПОГОДИ

Јавното обвинителство нема надлежност да издаде налог за обдукција на жртви, настрадани лица во елементарна непогода, бидејки нема индиции за кривично ...
ИНТЕРАКТИВНА МАПА СО ОЗНАЧЕНИ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА ПОГОДЕНИТЕ ПОДРАЧЈА ОД ПОПЛАВИТЕ

ИНТЕРАКТИВНА МАПА СО ОЗНАЧЕНИ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА ПОГОДЕНИТЕ ПОДРАЧЈА ОД ПОПЛАВИТЕ

На специјализирана мапа на „Гугл“ означени се пункотвите на кои може да се донира помош за погодените подрачја од поплавите и од невремето. Мапата ги ...
МАКЕДОНИЈА ОДБЕЛЕЖУВА ДЕН НА ЖАЛОСТ ПО ПОПЛАВИТЕ ВО КОИ ЗАГИНАА 21 ЛИЦЕ

МАКЕДОНИЈА ОДБЕЛЕЖУВА ДЕН НА ЖАЛОСТ ПО ПОПЛАВИТЕ ВО КОИ ЗАГИНАА 21 ЛИЦЕ

Македонија денеска одбележува Ден на жалост откако во поплавите предизвикани од завчерашното невреме во скопскиот регион загинаа најмалку 21 лице. Пос ...
ДЕН НА ЖАЛОСТ УТРЕ, КРИЗНА СОСТОЈБА ВО СКОПСКО И ТЕТОВСКО

ДЕН НА ЖАЛОСТ УТРЕ, КРИЗНА СОСТОЈБА ВО СКОПСКО И ТЕТОВСКО

Владата на вечерашната вонредна седница донесе одлука за прогласување на 8 август за Ден на жалост на Република Македонија, како и одлука за постоење ...
21 ЗАГИНАТ ВО НЕВРЕМЕТО, 20 ОД НИВ ИДЕНТИФИКУВАНИ И ПРЕДАДЕНИ НА СЕМЕЈСТВАТА

21 ЗАГИНАТ ВО НЕВРЕМЕТО, 20 ОД НИВ ИДЕНТИФИКУВАНИ И ПРЕДАДЕНИ НА СЕМЕЈСТВАТА

Досега се пронајдени 21 загинато лице во вчерашното невреме во скопскиот регион, соопштија од Министерството за внатрешни работи. 20 од нив се идентиф ...
ПАРИЧНА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ И ОПШТИНА ГАЗИ БАБА

ПАРИЧНА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ И ОПШТИНА ГАЗИ БАБА

Советот на Град Скопје на вонредна седница донесе одлука да им исплати по 180.000 денари еднократна парична помош на семејствата со загинати во вчераш ...
АРМ СЕ УШТЕ ГО ПРЕБАРУВА ТЕРЕНОТ ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА

АРМ СЕ УШТЕ ГО ПРЕБАРУВА ТЕРЕНОТ ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА

Тимови на АРМ за пребарување и извлекување, опремени со специјална опрема и товарни возила се уште се ангажираат во околината на Стајковци, Ченто и об ...
20 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО, СЕ ОТВОРААТ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ

20 ЗАГИНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО, СЕ ОТВОРААТ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ

20 луѓе загинаа во синоќешното невреме во скопскиот регион, а 13 од нив се идентификувани и предадени на семејствата, потврдија од Управувачкиот комит ...
1 821 822 823 824 825 923 8230 / 9221 НАПИСИ