КАДАРОТ НА ДУИ ОД „МАКЕДОНСКИ ПОШТИ“ ЌЕ БИДЕ НОВ ДИРЕКТОР НА „ДРЖАВНИ ПАТИШТА“

  КАДАРОТ НА ДУИ ОД „МАКЕДОНСКИ ПОШТИ“ ЌЕ БИДЕ НОВ ДИРЕКТОР НА „ДРЖАВНИ ПАТИШТА“Ејуп Рустеми доаѓа на местото на Зоран Китанов, кадар на СДСМ.(Фото: МИА)

  Досегашниот директор на АД „Пошти на Северна Македонија“ Ејуп Рустеми ќе биде нов директор на јавното претпријатие за државни патишта, потврди премиерот Зоран Заев.

  Рустеми доаѓа на местото на Зоран Китанов, кадар на СДСМ.

  Заев кажа дека на денешната владина седница ќе бидат именувани дел од директорите и ќе биде распишани огласи за оние места каде тоа е потребно.

  А. АНТЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира