Таг: директор

1 2 3 22 10 / 213 НАПИСИ
ВО СВЕСНА СОСТОЈБА СЕ СИТЕ 4 МАЛОЛЕТНИЦИ НАЈДЕНИ ВЧЕРА ВО СТАН ВО СКОПЈЕ, ЗЕМАЛЕ ПСИХОАКТИВНИ СУПСТАНЦИИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ТОКСИКОЛОГИЈА Д-Р ЧИБИШЕВ

ВО СВЕСНА СОСТОЈБА СЕ СИТЕ 4 МАЛОЛЕТНИЦИ НАЈДЕНИ ВЧЕРА ВО СТАН ВО СКОПЈЕ, ЗЕМАЛЕ ПСИХОАКТИВНИ СУПСТАНЦИИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ТОКСИКОЛОГИЈА Д-Р ЧИБИШЕВ

Сите 4 малолетници, кои вчера беа најдени во стан во Скопје во бесознание и со повреди по телото, денеска се свесни, во подобрена здравствена состојба ...
ПРОДУЦЕНТОТ НИКОЛА КИМОВСКИ Е НОВ В. Д. ДИРЕКТОР НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОДЕН ТЕАТАР

ПРОДУЦЕНТОТ НИКОЛА КИМОВСКИ Е НОВ В. Д. ДИРЕКТОР НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОДЕН ТЕАТАР

Театарскиот и филмски продуцент Никола Кимовски е именуван за в. д. директор на Македонскиот народен театар (МНТ), откако Симона Угриновска поднесе ос ...
НИ ДАВААТ ДА ВОЗИМЕ РАСИПАНИ АВТОБУСИ И ЗАТОА СЕ СЛУЧУВААТ НЕСРЕЌИ, РЕЧЕ ВОЗАЧОТ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ КОЈ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАР И СЕ КАЧИ ВО ЖАРДИНЕРА ОТИ СЕ ЗАКОЧИЛ ВОЛАНОТ

НИ ДАВААТ ДА ВОЗИМЕ РАСИПАНИ АВТОБУСИ И ЗАТОА СЕ СЛУЧУВААТ НЕСРЕЌИ, РЕЧЕ ВОЗАЧОТ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ КОЈ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАР И СЕ КАЧИ ВО ЖАРДИНЕРА ОТИ СЕ ЗАКОЧИЛ ВОЛАНОТ

Ни даваат да возиме неисправни возила затоа вчера автобусот излета од коловозот и се качи на жардинерата кај ТЦ „Мавровка“, рече денеска возачот Ферзи ...
СИТЕ 18 ЛИЦА КОИ НЕМАА ДОГОВОР ОД ДЕНЕСКА НЕ ДОАЃААТ НА РАБОТА НА КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА, РЕЧЕ НОВИОТ ДИРЕКТОР ЧИБИШЕВ

СИТЕ 18 ЛИЦА КОИ НЕМАА ДОГОВОР ОД ДЕНЕСКА НЕ ДОАЃААТ НА РАБОТА НА КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА, РЕЧЕ НОВИОТ ДИРЕКТОР ЧИБИШЕВ

Осумнаесетте лица кои од крајот на 2023 немаа договор, од денеска не работат на Клиниката за токсикологија, соопшти директорот Андон Чибишев. Тој на д ...
КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА ДРЖАВНИ ПАТИШТА

КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА ДРЖАВНИ ПАТИШТА

Ексградоначалникот на Скопје Коце Трајановски е нов директор на Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП), потврдуваат од Владата. Трајановски до ...
Д-Р ИГОР СТОЈКОВСКИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ОНКОЛОГИЈА

Д-Р ИГОР СТОЈКОВСКИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ОНКОЛОГИЈА

Д-р Игор Стојковски е нов директор на Клиниката за онкологија, кажа министерот за здравство Арбен Таравари при денешната посета на Клиничката болница ...
ЧИБИШЕВ НОВ ДИРЕКТОР НА ТОКСИКОЛОГИЈА, ЕКСМИНИСТЕРОТ МЕЏИТИ НА НЕВРОЛОГИЈА, УТРЕ НОВ ДИРЕКТОР И НА ОНКОЛОГИЈА, РЕЧЕ ТАРАВАРИ

ЧИБИШЕВ НОВ ДИРЕКТОР НА ТОКСИКОЛОГИЈА, ЕКСМИНИСТЕРОТ МЕЏИТИ НА НЕВРОЛОГИЈА, УТРЕ НОВ ДИРЕКТОР И НА ОНКОЛОГИЈА, РЕЧЕ ТАРАВАРИ

Д-р Андон Чибишев е новиот директор на Клиниката за токсикологија, поранешниот министер за здравство д-р Фатмир Меџити е на Клиниката за неврологија, ...
ЈУБИЛЕЈНОТО 45. СКОПСКО ЛЕТО ГО ПРАВИМЕ БЕЗ ПОМОШ ОД ГРАД СКОПЈЕ, САМО СО 800.000 ДЕНАРИ ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ГЛИГОРОВ

ЈУБИЛЕЈНОТО 45. СКОПСКО ЛЕТО ГО ПРАВИМЕ БЕЗ ПОМОШ ОД ГРАД СКОПЈЕ, САМО СО 800.000 ДЕНАРИ ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ГЛИГОРОВ

Фестивалот Скопско лето, кој годинава се одржува по 45. пат, започнува  на 21 јуни со концертот на хрватскиот пијанист Звјездан Ружиќ во Куршумли Ан о ...
ТОМИСЛАВ ТУНТЕВ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО

ТОМИСЛАВ ТУНТЕВ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ДИРЕКТОР НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО

Директорот на Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ) Томислав Тунтев поднесе оставка, потврди тој за САКАМДАКАЖАМ.МК. Тој вели дека на 27 мај до ...
НЕМА ФАНТОМСКИ ПАЦИЕНТИ НА КАРДИОХИРУРГИЈА, СИТЕ ИМААТ ИСТОРИЈА НА ХАРТИЈА, А НЕ Е ТОЧНО НИ ДЕКА Е ЗГОЛЕМЕНА СМРТНОСТА,  РЕЧЕ РАЗРЕШЕНИОТ ДИРЕКТОР Д-Р ШОКАРОВСКИ

НЕМА ФАНТОМСКИ ПАЦИЕНТИ НА КАРДИОХИРУРГИЈА, СИТЕ ИМААТ ИСТОРИЈА НА ХАРТИЈА, А НЕ Е ТОЧНО НИ ДЕКА Е ЗГОЛЕМЕНА СМРТНОСТА, РЕЧЕ РАЗРЕШЕНИОТ ДИРЕКТОР Д-Р ШОКАРОВСКИ

Моето разрешување е незаконско, нема фантомски пациенти и не е точно дека е зголемена смртноста на Клиниката за кардиохирургија, рече денеска д-р Марј ...
1 2 3 22 10 / 213 НАПИСИ