Категорија: Makедонија

1 822 823 824 825 826 924 8240 / 9236 НАПИСИ
ДИЈАБЕТИЧАРИТЕ СЕ САМООРГАНИЗИРААТ ЗА ИНСУЛИН ВО ПОПЛАВЕНИТЕ ПОДРАЧЈА

ДИЈАБЕТИЧАРИТЕ СЕ САМООРГАНИЗИРААТ ЗА ИНСУЛИН ВО ПОПЛАВЕНИТЕ ПОДРАЧЈА

Дијабетичарите се самоорганизираат за снабдување со инсулин за болните од поплавениот регион. Здружението на дијабетичари на социјалните мрежи го обја ...
ВОДАТА ЈА ВЛЕЧЕЛА ДВА И ПОЛ ЧАСА НИЗ ПОЛЕТО ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА, СВЕДОШТВО НА ПРЕЖИВЕАНА ПАТНИЧКА ВО АВТОМОБИЛ

ВОДАТА ЈА ВЛЕЧЕЛА ДВА И ПОЛ ЧАСА НИЗ ПОЛЕТО ОКОЛУ ОБИКОЛНИЦАТА, СВЕДОШТВО НА ПРЕЖИВЕАНА ПАТНИЧКА ВО АВТОМОБИЛ

Емилија Цветковска(40) од Куманово 2,5 часа се борела со водената стихија и успеала да се спаси во поплавите во скопското село Стајковци. Емилија рабо ...
ИНЦИДЕНТ СО ГРУЕВСКИ ВО СИНГЕЛИЌ, РЕГИСТРИРАШЕ БУГАРСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА „НОВА“

ИНЦИДЕНТ СО ГРУЕВСКИ ВО СИНГЕЛИЌ, РЕГИСТРИРАШЕ БУГАРСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА „НОВА“

Бугарската телевизија „Нова“ регистрираше инцидент за време на посетата на Никола Груевски на Сингелиќ, каде член на придружбата на поранешниот премие ...
ИЗБРАНИ 4 ЧЛЕНОВИ НА МЕДИУМСКОТО АД ХОК ТЕЛО, ТРЕБА ДА ПРЕДЛОЖАТ ЧЛЕН АЛБАНЕЦ

ИЗБРАНИ 4 ЧЛЕНОВИ НА МЕДИУМСКОТО АД ХОК ТЕЛО, ТРЕБА ДА ПРЕДЛОЖАТ ЧЛЕН АЛБАНЕЦ

Слаѓана Димишкова, Цветин Чилиманов, Горан Трпеновски и Љубомир Костовски се четворицата членови на Привременото ад хок тело за следење на медиумите п ...
ВОДАТА ВО КРИЗНИТЕ ПОДРАЧЈА ИСПРАВНА ЗА ПИЕЊЕ

ВОДАТА ВО КРИЗНИТЕ ПОДРАЧЈА ИСПРАВНА ЗА ПИЕЊЕ

Центарот за санитарна контрола на ЈП Водовод и канализација – Скопје утврди дека водата во кризните подрачја е санитарно исправана вода за пиење. Стру ...
ЦРВЕН КРСТ И НЕОФИЦИЈАЛНИТЕ ПУНКТОВИ ПОСЕБНО ЌЕ ДИСТРИБУИРААТ ПОМОШ ДО ПОПЛАВЕНИТЕ

ЦРВЕН КРСТ И НЕОФИЦИЈАЛНИТЕ ПУНКТОВИ ПОСЕБНО ЌЕ ДИСТРИБУИРААТ ПОМОШ ДО ПОПЛАВЕНИТЕ

Неофицијалните пунктови за собирање помош за подрачјата погодени од поплавите продолжуваат со работа, иако од Црвен крст информираа дека, почнувајќи о ...
ВО ЧЕНТО ПРОНАЈДЕНО ТЕЛО НА 12 ГОДИШНО ДЕТЕ, СЕ ТРАГА И ПО 16 МЕСЕЧНО ДЕВОЈЧЕ

ВО ЧЕНТО ПРОНАЈДЕНО ТЕЛО НА 12 ГОДИШНО ДЕТЕ, СЕ ТРАГА И ПО 16 МЕСЕЧНО ДЕВОЈЧЕ

Расте бројот на загинати лица во големото невреме што во саботата доцна вечерта го погоди Скопје и околината. Вчеравечер, како што информираат од МВР ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕМА ОБВРСКА ДА ПОБАРА ОБДУКЦИЈА НА ЖРТВИ ВО ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕПОГОДИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕМА ОБВРСКА ДА ПОБАРА ОБДУКЦИЈА НА ЖРТВИ ВО ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕПОГОДИ

Јавното обвинителство нема надлежност да издаде налог за обдукција на жртви, настрадани лица во елементарна непогода, бидејки нема индиции за кривично ...
ИНТЕРАКТИВНА МАПА СО ОЗНАЧЕНИ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА ПОГОДЕНИТЕ ПОДРАЧЈА ОД ПОПЛАВИТЕ

ИНТЕРАКТИВНА МАПА СО ОЗНАЧЕНИ ПУНКТОВИ ЗА ПОМОШ НА ПОГОДЕНИТЕ ПОДРАЧЈА ОД ПОПЛАВИТЕ

На специјализирана мапа на „Гугл“ означени се пункотвите на кои може да се донира помош за погодените подрачја од поплавите и од невремето. Мапата ги ...
МАКЕДОНИЈА ОДБЕЛЕЖУВА ДЕН НА ЖАЛОСТ ПО ПОПЛАВИТЕ ВО КОИ ЗАГИНАА 21 ЛИЦЕ

МАКЕДОНИЈА ОДБЕЛЕЖУВА ДЕН НА ЖАЛОСТ ПО ПОПЛАВИТЕ ВО КОИ ЗАГИНАА 21 ЛИЦЕ

Македонија денеска одбележува Ден на жалост откако во поплавите предизвикани од завчерашното невреме во скопскиот регион загинаа најмалку 21 лице. Пос ...
1 822 823 824 825 826 924 8240 / 9236 НАПИСИ