Категорија: Makедонија

1 838 839 840 841 842 955 8400 / 9541 НАПИСИ
САД СО ЧЕСТИТКА ЗА 25-ГОДИШНИНАТА ОД НЕЗАВИСНОСТА НА МАКЕДОНИЈА

САД СО ЧЕСТИТКА ЗА 25-ГОДИШНИНАТА ОД НЕЗАВИСНОСТА НА МАКЕДОНИЈА

Американскиот државен секретар Џон Кери, во име на претседателот Барак Обама и на американскиот народ, упати честитка до македонските граѓани по повод ...
ЧЕТВРТА НЕСРЕЌА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА НА ВОЗДУХОПЛОВСТВО

ЧЕТВРТА НЕСРЕЌА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА НА ВОЗДУХОПЛОВСТВО

Паѓањето на приватниот авион „пајпер сенека II“  вчера попладне околу 17.40 е четврта несреќа при слетување во Скопје во авијациската историја на Маке ...
ШЕСТМИНА ИТАЛИЈАНЦИ ЗАГИНАА ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА БЛИЗУ СКОПЈЕ, ПОТВРДИ „АНСА“

ШЕСТМИНА ИТАЛИЈАНЦИ ЗАГИНАА ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА БЛИЗУ СКОПЈЕ, ПОТВРДИ „АНСА“

Шестмина Италијанци загинаа во авионската несреќа што се случи вчера попладне во близина на Скопје, потврди италијанската агенција „Анса“. Авионот Пај ...
ПРОНАЈДЕН АВИОНОТ ШТО ИСЧЕЗНА КАЈ СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ВО НЕГО БИЛЕ ИТАЛИЈАНСКИ И КОСОВСКИ ДРЖАВЈАНИ

ПРОНАЈДЕН АВИОНОТ ШТО ИСЧЕЗНА КАЈ СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ВО НЕГО БИЛЕ ИТАЛИЈАНСКИ И КОСОВСКИ ДРЖАВЈАНИ

Полицијата вечерва кај селото Блаце, јужно од Скопскиот аеродром го блокира пристапот кон селата Кожле и Ветерско, каде што е паднат авионот Пајпер со ...
УХМР НЕ ЗНАЕ КАКВО БИЛО ВРЕМЕТО КОГА ИСЧЕЗНА АВИОНОТ, НЕ МЕРИ ОКОЛУ АЕРОДРОМОТ

УХМР НЕ ЗНАЕ КАКВО БИЛО ВРЕМЕТО КОГА ИСЧЕЗНА АВИОНОТ, НЕ МЕРИ ОКОЛУ АЕРОДРОМОТ

Од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека не можат да кажат какви биле временските услови во периодот кога слетувал авионот што попладнево ок ...
ИСЧЕЗНАТИОТ АВИОН Е СОПСТВЕНОСТ НА АВИО КЛУБОТ ВО ТРЕВИЗО, ИТАЛИЈА

ИСЧЕЗНАТИОТ АВИОН Е СОПСТВЕНОСТ НА АВИО КЛУБОТ ВО ТРЕВИЗО, ИТАЛИЈА

Авионот Пајпер Сенека 2, кој попладнево исчезна при слетување на Скопскиот аеродром е сопственост на Авиоклубот Тревизо. Авионот е регистриран во Герм ...

ИСЧЕЗНА ГЕРМАНСКИ АВИОН СО ШЕСТ ПАТНИЦИ НА СЛЕТУВАЊЕ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

Приватен авион со шест патници исчезна од радарот при слетување на Скопскиот аеродром во 17.40 часот, потврдија од МВР за САКАМДАКАЖАМ.МК. МВР било ...
ПИОМ ИСПЛАЌАЛ ПЕНЗИИ И НА ПОЧИНАТИ, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА РЕВИЗИЈА

ПИОМ ИСПЛАЌАЛ ПЕНЗИИ И НА ПОЧИНАТИ, УТВРДИ ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА РЕВИЗИЈА

Пензискиот фонд им исплаќа пензија и на починати лица зашто нема целосна контрола, утврди Државниот завод за ревизија. Во извештајот објавен денес, ов ...
КАНДИДАТИТЕ ЗА СУДИИ ВО СТРАЗБУР ГАБЕР, ИЛИЕВСКИ И ЈАНКУЛОВСКИ НЕ ЗНААТ ДАЛИ ЈА ПОМИНАЛЕ ПРВАТА СЕЛЕКЦИЈА

КАНДИДАТИТЕ ЗА СУДИИ ВО СТРАЗБУР ГАБЕР, ИЛИЕВСКИ И ЈАНКУЛОВСКИ НЕ ЗНААТ ДАЛИ ЈА ПОМИНАЛЕ ПРВАТА СЕЛЕКЦИЈА

Уставната судијка Наташа Габер, обвинителот за организиран криминал и корупција Јован Илиевски и aмбасадорот на Македонија во Ватикан Звонимир Јанкуло ...
МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗАГИНА И НЕКОЛКУ СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА АВТОБУС И ШЛЕПЕР ВО ТУРЦИЈА

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ЗАГИНА И НЕКОЛКУ СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА АВТОБУС И ШЛЕПЕР ВО ТУРЦИЈА

Едно лице загинало, а неколку се повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска во Турција, меѓу шлепер и автобус од Македонија, јавуваат тур ...
1 838 839 840 841 842 955 8400 / 9541 НАПИСИ