Категорија: Спортски приказни

1 2 3 58 10 / 573 НАПИСИ
БЕКЕР СЕ ОТКАЖА ОД ДИПЛОМАТСКИОТ ИМУНИТЕТ И ОСТАНУВА ВО БАНКРОТ

БЕКЕР СЕ ОТКАЖА ОД ДИПЛОМАТСКИОТ ИМУНИТЕТ И ОСТАНУВА ВО БАНКРОТ

Тениската легенда Борис Бекер објави дека веќе нема да се повикува на дипломатски имунитет, што би му помогнало да се спаси од банкрот. Трикратниот ос ...
МОДРИЌ ЈА ОСВОИ ЧЕТВРТАТА ЗЛАТНА ТОПКА ГОДИНАВА, И „ФРАНС ФУДБАЛ“ ГО ПРОГЛАСИ ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

МОДРИЌ ЈА ОСВОИ ЧЕТВРТАТА ЗЛАТНА ТОПКА ГОДИНАВА, И „ФРАНС ФУДБАЛ“ ГО ПРОГЛАСИ ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Лука Модриќ ја освои и четвртата Златна топка оваа година, откако „Франс фудбал“ го прогласи за најдобар светски фудбалер на вечерашната церемонија во ...
СПЕЦИЈАЛНА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА ОРГАНИЗИРАШЕ ПРВА ОБУКА НА ТРЕНЕРИ ЗА РАБОТА СО ЛИЦА СО ИНТЕЛЕКТУАЛНА ПОПРЕЧЕНОСТ

СПЕЦИЈАЛНА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА ОРГАНИЗИРАШЕ ПРВА ОБУКА НА ТРЕНЕРИ ЗА РАБОТА СО ЛИЦА СО ИНТЕЛЕКТУАЛНА ПОПРЕЧЕНОСТ

Во присуство на 60 учесници и 50 атлети, Специјална олимпијада Македонија ja организираше првата обука за тренери за работа со лица со интелектуална п ...
ИГРАЧИ НА БОКА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДОТ НА НИВНИОТ АВТОБУС ПРЕД ФИНАЛЕТО НА КОПА ЛИБЕРТАДОРЕС

ИГРАЧИ НА БОКА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДОТ НА НИВНИОТ АВТОБУС ПРЕД ФИНАЛЕТО НА КОПА ЛИБЕРТАДОРЕС

Реваншот од големото финале на Копа Либертадорес беше одложен за 24 часа, откако фановите на Ривер плејт го нападнаа автобусот со кој патуваше тимот н ...
ВО 2019 ПЛАНИРАМ ДА ТРЧАМ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА И НА КИНЕСКИ ЅИД, ВЕЛИ АНГЕЛ АРНАУДОВ ОД СТОЈАКОВО, КОЈ ГИ ИСТРЧАЛ ШЕСТЕ НАЈПОЗНАТИ СВЕТСКИ МАРАТОНИ

ВО 2019 ПЛАНИРАМ ДА ТРЧАМ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА И НА КИНЕСКИ ЅИД, ВЕЛИ АНГЕЛ АРНАУДОВ ОД СТОЈАКОВО, КОЈ ГИ ИСТРЧАЛ ШЕСТЕ НАЈПОЗНАТИ СВЕТСКИ МАРАТОНИ

Софтверски инженер и маратонец аматер. Вака се опишува себеси Ангел Арнаудов од Стојаково, Богданци, кој за неколку години успеа да ги истрча најпрест ...
РОБЕРТ КУБИЦА СЕ ВРАЌА ВО ФОРМУЛА 1 ОСУМ ГОДИНИ ОТКАКО ЗА МАЛКУ НЕ ОСТАНА БЕЗ ДЕСНАТА РАКА

РОБЕРТ КУБИЦА СЕ ВРАЌА ВО ФОРМУЛА 1 ОСУМ ГОДИНИ ОТКАКО ЗА МАЛКУ НЕ ОСТАНА БЕЗ ДЕСНАТА РАКА

Роберт Кубица ќе направи неверојатен камбек во Формула 1 следната сезона, осум години откако речиси загина во несреќа на рели трка. Триесет и тригодиш ...
КУМАНОВО ПРОГЛАСЕНО ЗА ЕВРОПСКИ ГРАД НА СПОРТОТ ЗА 2019

КУМАНОВО ПРОГЛАСЕНО ЗА ЕВРОПСКИ ГРАД НА СПОРТОТ ЗА 2019

Куманово ја доби титулата Град на спортот за 2019 година од Европската асоцијација на градови на спортот (АCES Europe) од Брисел. Куманово се кандидир ...
МОРАШЕ ДА БИДЕ ЖОЛТ – ПОЧИНА ДИЗАЈНЕРОТ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ДРЕС НА БРАЗИЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

МОРАШЕ ДА БИДЕ ЖОЛТ – ПОЧИНА ДИЗАЈНЕРОТ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ДРЕС НА БРАЗИЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Алдир Гарсија Шле, човекот кој го дизајнирал легендарниот жолт дрес на бразилската фудбалска репрезентација, почина на 83 години од рак на кожата. ...
НЕ САКАМЕ ИНСТАНТ РЕЗУЛТАТИ ТУКУ ПОСТАВУВАМЕ НОВИ ОСНОВИ НА ВАТЕРПОЛОТО, ВЕЛИ АЛЕКСАНДАР ЃОРЃЕВСКИ, ОСНОВАЧ И ТРЕНЕР НА ВАРДАР8

НЕ САКАМЕ ИНСТАНТ РЕЗУЛТАТИ ТУКУ ПОСТАВУВАМЕ НОВИ ОСНОВИ НА ВАТЕРПОЛОТО, ВЕЛИ АЛЕКСАНДАР ЃОРЃЕВСКИ, ОСНОВАЧ И ТРЕНЕР НА ВАРДАР8

Не така одамна, ватерполото беше рамо до рамо со ракометот и со кошарката во континуитетот учества на светски и европски првенства. Пливачката федерац ...
ДОЛГОГОДИШНИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ГРУЕВСКИ УРКО И ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ СПОРТ КАЕВСКИ НАГРАДЕНИ ЗА 13 НОЕМВРИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ

ДОЛГОГОДИШНИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ГРУЕВСКИ УРКО И ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ СПОРТ КАЕВСКИ НАГРАДЕНИ ЗА 13 НОЕМВРИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ

Дејан Митрoвски-Урко, долгогодишниот шеф на обезбедувањето на избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски и селектор на кикбокс репрезента ...
1 2 3 58 10 / 573 НАПИСИ