Категорија: Свет

1 146 147 148 149 150 182 1480 / 1811 НАПИСИ
29 ЗАГИНАТИ И 166 ПОВРЕДЕНИ ПО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

29 ЗАГИНАТИ И 166 ПОВРЕДЕНИ ПО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

Две експлозии близу фудбалски стадион во најголемиот турски град Истанбул убија 29 луѓе и повредија 166. Синоќешните експлозии, автомобил бомба и само ...
ДВЕ ЕКСПЛОЗИИ БЛИЗУ СТАДИОН ВО ИСТАНБУЛ, 20 ПОВРЕДЕНИ

ДВЕ ЕКСПЛОЗИИ БЛИЗУ СТАДИОН ВО ИСТАНБУЛ, 20 ПОВРЕДЕНИ

Турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Солу кажа дека 20 луѓе се повредени по двете експлозии вечерва близу стадионот на фудбалскиот клуб Беши ...
ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ПО ЕКСПЛОЗИЈА НА ВОЗ СО ГОРИВО ВО БУГАРИЈА, ПОЛИЦИЈАТА ГО ЕВАКУИРА СЕЛОТО

ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ПО ЕКСПЛОЗИЈА НА ВОЗ СО ГОРИВО ВО БУГАРИЈА, ПОЛИЦИЈАТА ГО ЕВАКУИРА СЕЛОТО

Петмина загинаа, а десетици се повредени по излетување на товарен воз и последователната експлозија на цистерни со течен гас пропан бутан во бугарскот ...
КИРК ДАГЛАС ДОЖИВЕА СТО ГОДИНИ И ИСПИ ЧАША ВОДКА

КИРК ДАГЛАС ДОЖИВЕА СТО ГОДИНИ И ИСПИ ЧАША ВОДКА

Кирк Даглас знае како да влезе со стил. Со боксерски ракавци на секоја маса и песната од „Роки“ што трештеше од звучниците, Даглас, една од последните ...
НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ ПО ЕКСПЛОЗИЈА НА ВОЗ СО ЦИСТЕРНИ ГОРИВО ВО БУГАРИЈА

НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ ПО ЕКСПЛОЗИЈА НА ВОЗ СО ЦИСТЕРНИ ГОРИВО ВО БУГАРИЈА

Најмалку 4 се загинати и 23 се повредени во Бугарија во експлозија по превртување на воз со цистерни полни со гориво во близина на железничката станиц ...
ОБАМА НАРЕДИ ИСТРАГА ЗА ХАКЕРСКИТЕ НАПАДИ ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

ОБАМА НАРЕДИ ИСТРАГА ЗА ХАКЕРСКИТЕ НАПАДИ ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

Американскиот претседател Барак Обама нареди ревизија на разузнавачките информации за „злонамерни сајбер активности“ за време на американските претсед ...
МЕРКЕЛ ПОВИКА НА ЗАБРАНА ЗА НОСЕЊЕ БУРКА ВО ГЕРМАНИЈА

МЕРКЕЛ ПОВИКА НА ЗАБРАНА ЗА НОСЕЊЕ БУРКА ВО ГЕРМАНИЈА

Ангела Меркел повика на забрана за носење бурка во Германија и кажа дека бегалската криза не смее да се повтори на стартот од нејзината кампања за чет ...
ИЗБЕГАЛЕ 87 ПАЦИЕНТИ ОД ПСИХИЈАТРИСКА БОЛНИЦА ВО КЕНИЈА

ИЗБЕГАЛЕ 87 ПАЦИЕНТИ ОД ПСИХИЈАТРИСКА БОЛНИЦА ВО КЕНИЈА

Најмалку 87 пациенти избегале од единствената психијатриска болница во Кенија, откако биле оставени без надзор бидејќи медицинските работници вработен ...
ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРЕМИЕР СИ ДАДЕ ОСТАВКА ПО ПОРАЗОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ЕВРОТО ПАДНА ВО ОДНОС НА ДОЛАРОТ

ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРЕМИЕР СИ ДАДЕ ОСТАВКА ПО ПОРАЗОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ЕВРОТО ПАДНА ВО ОДНОС НА ДОЛАРОТ

Италијанскиот премиер Матео Ренци изјави дека дава оставка откако претрпе тежок пораз на референдумот за неговиот план за уставни измени. Првите резу ...
ОЛЕСНУВАЊЕ КАЈ ПРОЕВРОПСКИТЕ СИЛИ ВО ЕУ ПО ПОРАЗОТ НА ДЕСНИЦАТА ВО АВСТРИЈА

ОЛЕСНУВАЊЕ КАЈ ПРОЕВРОПСКИТЕ СИЛИ ВО ЕУ ПО ПОРАЗОТ НА ДЕСНИЦАТА ВО АВСТРИЈА

Победата на либералниот, левоориентиран и проевропски политичар Александер Ван дер Белен над десничарскиот ривал Норберт Хофер во трката за избор на п ...
1 146 147 148 149 150 182 1480 / 1811 НАПИСИ