Категорија: Свет

1 170 171 172 173 174 199 1720 / 1987 НАПИСИ
НА СЕКОИ 4,5 ДЕНА ГИНЕ ПО ЕДЕН НОВИНАР, АЛАРМИРАШЕ УНЕСКО

НА СЕКОИ 4,5 ДЕНА ГИНЕ ПО ЕДЕН НОВИНАР, АЛАРМИРАШЕ УНЕСКО

Еден новинар е убиен секои четири и пол дена, според шокантниот извештај објавен од страна на УНЕСКО денеска. Во текот на последната деценија, 827 нов ...
ПРИВЕДЕН ГЛАВНИОТ УРЕДНИК НА ТУРСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

ПРИВЕДЕН ГЛАВНИОТ УРЕДНИК НА ТУРСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

Турската полиција го приведе главниот уредник на опозицискиот весник „Џумхуриет“, Мурат Сабунџу, и врши претрес на раководството на тој весник, објави ...
ПИРАТСКАТА ПАРТИЈА ВТОРА НА ИЗБОРИТЕ, ПРЕМИЕРОТ НА ИСЛАНД ДАДЕ ОСТАВКА

ПИРАТСКАТА ПАРТИЈА ВТОРА НА ИЗБОРИТЕ, ПРЕМИЕРОТ НА ИСЛАНД ДАДЕ ОСТАВКА

Премиерот на Исланд денеска соопшти дека дава оставка, откако бунтовничката Пиратска партија, која е против естаблишментот, капитализираше од бранот л ...
ДВЕ ЦРКВИ СРУШЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО НОРЧА, РИМ ГО ЗАТВОРИ МЕТРОТО

ДВЕ ЦРКВИ СРУШЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО НОРЧА, РИМ ГО ЗАТВОРИ МЕТРОТО

Градските власти во Рим го запреа метрото по силниот земјотрес од 6,5 степени што утринава ја погоди централна Италија, а две цркви во Норча, каде беш ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 6.5 СТЕПЕНИ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НЕМА ВЕСТИ ЗА ЖРТВИ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 6.5 СТЕПЕНИ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НЕМА ВЕСТИ ЗА ЖРТВИ

Силен земјотрес од 6.5 степени ја погоди централната провинција Умбрија во Италија, јави агенцијата АНСА. Епицентарот е на 10 километри од Норча, 1 ...
ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Еден човек загина, а петмина се повредени во Италија, кога денеска падна мост врз прометен пат. Мостот, во провинцијата Леко близу Милано, падна кога ...
БОБ ДИЛАН КОНЕЧНО СЕ ЈАВИ, НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ГО ОСТАВИЛА БЕЗ ЗБОРОВИ

БОБ ДИЛАН КОНЕЧНО СЕ ЈАВИ, НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ГО ОСТАВИЛА БЕЗ ЗБОРОВИ

Боб Дилан конечно се јави и изјави дека ја прифаќа Нобеловата награда за литература. Нобеловата фондација соопшти дека Дилан им рекол оти честа што ј ...
ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

Апликацијата за кратки видеа Вајн на Твитер ќе биде затворена во наредните месеци, откако социјалната мрежа не успеа да го направи Вајн профитабилен д ...
ДВА СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ ПОВТОРНО ЈА ПОГОДИЈА ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

ДВА СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ ПОВТОРНО ЈА ПОГОДИЈА ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

Два силни земјотреса вечерва ја погодија централна Италија, оштетувајќи згради и предизвикувајќи паника меѓу исплашените жители кои ги напуштија домов ...
ЃУКАНОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ПО 25 ГОДИНИ НА ВЛАСТ ВО ЦРНА ГОРА

ЃУКАНОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ПО 25 ГОДИНИ НА ВЛАСТ ВО ЦРНА ГОРА

Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ ќе се повлече откако владееше неприкосновено 25 години, а неговата Демократска партија на социјалистите го именува ...
1 170 171 172 173 174 199 1720 / 1987 НАПИСИ