Категорија: Свет

1 172 173 174 175 176 288 1740 / 2876 НАПИСИ
ДВАЈЦА МРТВИ И 14 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДАР НА ВОЗОВИ ВО БАВАРИЈА

ДВАЈЦА МРТВИ И 14 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДАР НА ВОЗОВИ ВО БАВАРИЈА

Најмалку двајца мртви и 14 лица се повредени во судирот меѓу товарен и патнички воз во Баварија, кажаа доцна синоќа германските железнички власти. Жрт ...
ПУТИН ГО ПОЧНА ЧЕТВРТИОТ МАНДАТ И НАЈАВИ УШТЕ ПОМОЌНА РУСИЈА

ПУТИН ГО ПОЧНА ЧЕТВРТИОТ МАНДАТ И НАЈАВИ УШТЕ ПОМОЌНА РУСИЈА

Владимир Путин денеска и официјално го почна четвртиот мандат како претседател на Русија, ветувајќи дека ќе ги искористи сите таленти на земјата за да ...
ОБЈАВЕНИ ПРВИТЕ ФОТОГРАФИИ НА НОВОРОДЕНИОТ ПРИНЦ ВО БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО

ОБЈАВЕНИ ПРВИТЕ ФОТОГРАФИИ НА НОВОРОДЕНИОТ ПРИНЦ ВО БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО

Британското кралско семејство ги објави првите две официјални фотографии од новородениот принц Луис рано во недела наутро. Луис кој е петти во редо ...
ПОВЕЌЕ ОД 350 ДЕМОНСТРАНТИ, МЕЃУ КОИ И ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА НАВАЛНИ УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПУТИН

ПОВЕЌЕ ОД 350 ДЕМОНСТРАНТИ, МЕЃУ КОИ И ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА НАВАЛНИ УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПУТИН

Лути поради претстојната инаугурацијата на Владимир Путин за претседател, илјадници Руси денес протестираа во повеќе градови низ Русија под слоганот „ ...
ЖИТЕЛИТЕ НА ХАВАИ ЕВАКУИРАНИ ПО ЕРУПЦИЈАТА НА ВУЛКАНОТ

ЖИТЕЛИТЕ НА ХАВАИ ЕВАКУИРАНИ ПО ЕРУПЦИЈАТА НА ВУЛКАНОТ

Властите во американската држава Хаваи наредија евакуација на населението од големиот остров, откако лавата која потече од вулканот Килауеа загрози не ...
НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА ЛИТЕРАТУРА НЕМА ДА СЕ ДОДЕЛИ ГОДИНАВА ПОРАДИ СЕКСУАЛЕН СКАНДАЛ ВО ШВЕДСКАТА АКАДЕМИЈА

НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА ЛИТЕРАТУРА НЕМА ДА СЕ ДОДЕЛИ ГОДИНАВА ПОРАДИ СЕКСУАЛЕН СКАНДАЛ ВО ШВЕДСКАТА АКАДЕМИЈА

Нобелова награда за литература оваа година нема да биде доделена поради сексуален скандал во организацијата која го избира добитникот. Шведската ак ...
ТРАМП ПРИЗНА ДЕКА МУ ГИ ВРАТИЛ ПАРИТЕ НА СВОЈОТ АДВОКАТ, НО НЕМАЛ СЕКС СО ПОРНОАКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

ТРАМП ПРИЗНА ДЕКА МУ ГИ ВРАТИЛ ПАРИТЕ НА СВОЈОТ АДВОКАТ, НО НЕМАЛ СЕКС СО ПОРНОАКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

Доналд Трамп ја смени приказната и призна дека му ги вратил парите на својот адвокат Мајкл Коен, што тој ѝ ги исплатил на порноактерката Сторми Даниел ...
УРНАТИОТ АВИОН ВО ЏОРЏИЈА БИЛ НА СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ЛЕТ

УРНАТИОТ АВИОН ВО ЏОРЏИЈА БИЛ НА СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ЛЕТ

Авионот „херкулес Ц-130“, што спасувал и им носел помош на американски државјани по ланските уништувачки урагани, бил на својот последен лет, кога вче ...
ДЕМОКРАТИЈАТА Е ЖРТВА НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА РЕПОРТЕРИ БЕЗ ГРАНИЦИ

ДЕМОКРАТИЈАТА Е ЖРТВА НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА РЕПОРТЕРИ БЕЗ ГРАНИЦИ

За да го одбележи Светскиот ден на слободата на медиумите 3 Мај, Репортери без граници ја лансираше кампањата Бори се против лажните вести (#FightFake ...
ТРАМП МУ ВРАТИЛ НА НЕГОВИОТ АДВОКАТ 130.000 ДОЛАРИ СО КОИ БИЛ КУПЕН МОЛКОТ НА ПОРНО АКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

ТРАМП МУ ВРАТИЛ НА НЕГОВИОТ АДВОКАТ 130.000 ДОЛАРИ СО КОИ БИЛ КУПЕН МОЛКОТ НА ПОРНО АКТЕРКАТА СТОРМИ ДАНИЕЛС

Доналд Трамп лично му дал на својот адвокат 130.000 долари, со кои претходно било купено молчењето на порноактерката Сторми Даниелс дека имале секс, и ...
1 172 173 174 175 176 288 1740 / 2876 НАПИСИ