Категорија: Свет

1 173 174 175 176 177 287 1750 / 2863 НАПИСИ
ИРАН ЌЕ ИМА ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ АКО ПРОДОЛЖИ СО НУКЛЕАРНАТА ПРОГРАМА, ВЕЛИ ТРАМП

ИРАН ЌЕ ИМА ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ АКО ПРОДОЛЖИ СО НУКЛЕАРНАТА ПРОГРАМА, ВЕЛИ ТРАМП

Доналд Трамп го предупреди Иран дека ќе има големи проблеми, доколку продолжи со нуклеарната програма, што се согласи дека ќе ја прекине со меѓународн ...
9 МРТВИ И 16 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО КОМБЕ ВЛЕТА ВО ПЕШАЦИ ВО ТОРОНТО

9 МРТВИ И 16 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО КОМБЕ ВЛЕТА ВО ПЕШАЦИ ВО ТОРОНТО

Девет луѓе загинаа и 16 се повредени откако маж влета со комбе во пешаци во Торонто, соопшти полицијата. Возачот избега од местото на злосторството на ...
ГОЛ МАЖ УПАДНА ВО РЕСТОРАН ВО НЕШВИЛ И УБИ ЧЕТВОРИЦА

ГОЛ МАЖ УПАДНА ВО РЕСТОРАН ВО НЕШВИЛ И УБИ ЧЕТВОРИЦА

Најмалку четири лица се убиени откако вооружен разголен маж упадна во еден ресторан во близина на Нешвил, Тенеси, по што отвори оган на гостите. Бројо ...
УНГАРЦИТЕ ПОВТОРНО ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ОРБАН И НЕГОВАТА КОНТРОЛА ВРЗ ДРЖАВНИТЕ МЕДИУМИ

УНГАРЦИТЕ ПОВТОРНО ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ОРБАН И НЕГОВАТА КОНТРОЛА ВРЗ ДРЖАВНИТЕ МЕДИУМИ

Десетици илјади Унгарци денеска повторно излегоа на протест за да укажат на владина контрола врз медиумите, што му помогна на премиерот Виктор Орбан д ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ОБЈАВИ КРАЈ НА СИТЕ НУКЛЕАРНИ ТЕСТИРАЊА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ОБЈАВИ КРАЈ НА СИТЕ НУКЛЕАРНИ ТЕСТИРАЊА

Ким Џонг-Ун објави дека Северна Кореја престанува со сите нуклеарни тестирања и дека ќе ги затвори сите полигони за оваа намена. „Почнувајќи од 21 ...
МАКРОН И МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН РАЗГОВАРААТ ЗА ИДНИНАТА НА ЕУ

МАКРОН И МЕРКЕЛ ВО БЕРЛИН РАЗГОВАРААТ ЗА ИДНИНАТА НА ЕУ

Францускиот претседател Емануел Макрон од денес е во посета на Берлин за да разговара за иднината на Европската Унија со германската канцеларка Ангела ...
ПОЧИНА БАРБАРА БУШ, ПОРАНЕШНАТА ПРВА ДАМА НА САД

ПОЧИНА БАРБАРА БУШ, ПОРАНЕШНАТА ПРВА ДАМА НА САД

Поранешната прва дама на САД Барбара Буш почина вчера на 92 години. Таа беше значајна фигура во политичката династија, која вклучуваше двајца претседа ...
АКО НЕ МУ ДАДЕМЕ НА БАЛКАНОТ ЕВРОПСКА ПЕРСПЕКТИВА, ЌЕ СЕ ВРАТАТ ВОЈНИТЕ ОД 90-ТЕ, ВЕЛИ ЈУНКЕР

АКО НЕ МУ ДАДЕМЕ НА БАЛКАНОТ ЕВРОПСКА ПЕРСПЕКТИВА, ЌЕ СЕ ВРАТАТ ВОЈНИТЕ ОД 90-ТЕ, ВЕЛИ ЈУНКЕР

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер кажа дека Европската унија треба да биде отворена за примање нови членки од Западен Балкан за да ...
МОЖНО Е РУСИТЕ ДА ИМААТ ДОКАЗ ДЕКА ТРАМП БИЛ ПРИСУТЕН КОГА ПРОСТИТУТКИ УРИНИРАЛЕ ЕДНА ВРЗ ДРУГА, ВЕЛИ БИВШИОТ ШЕФ НА ФБИ ЏЕЈМС КОМИ

МОЖНО Е РУСИТЕ ДА ИМААТ ДОКАЗ ДЕКА ТРАМП БИЛ ПРИСУТЕН КОГА ПРОСТИТУТКИ УРИНИРАЛЕ ЕДНА ВРЗ ДРУГА, ВЕЛИ БИВШИОТ ШЕФ НА ФБИ ЏЕЈМС КОМИ

Поранешниот директор на ФБИ, Џејмс Коми, во интервјуто за „Ен-Би-Си њуз“ го опиша Доналд Трамп како неморален лидер, кој ѝ прави голема институционалн ...
100.000 ЛУЃЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ОРБАН ВО БУДИМПЕШТА

100.000 ЛУЃЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ОРБАН ВО БУДИМПЕШТА

Десетици илјади луѓе протестираа на улиците на Будимпешта против повторниот избор на Виктор Орбан за премиер на Унгарија. Неговите противници се собр ...
1 173 174 175 176 177 287 1750 / 2863 НАПИСИ