Категорија: Свет

1 175 176 177 178 179 199 1770 / 1987 НАПИСИ
10 ВОЈНИЦИ И 8 ЦИВИЛИ ЗАГИНАА ВО БОМБАШКИ НАПАД ВО ТУРЦИЈА

10 ВОЈНИЦИ И 8 ЦИВИЛИ ЗАГИНАА ВО БОМБАШКИ НАПАД ВО ТУРЦИЈА

Автомобил бомба на курдските бунтовници уби 10 војници и 8 цивили во југоисточна Турција, соопштија турските власти. Нападот во Дурак се случи откако ...
ФБИ НЕМА НИ ИСТРАГА НИ СЛУЧАЈ ЗА БРЕД ПИТ

ФБИ НЕМА НИ ИСТРАГА НИ СЛУЧАЈ ЗА БРЕД ПИТ

Бред Пит нема да биде гонет за инцидентот во неговиот приватен авион, зашто ФБИ не ни имала случај против него, објави американскиот естраден портал Т ...
КОНДОЛИЗА РАЈС СЕ ОТКАЖА ОД ПОДДРШКАТА ЗА ТРАМП, ВИДНИ РЕПУБЛИКАНЦИ БАРААТ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

КОНДОЛИЗА РАЈС СЕ ОТКАЖА ОД ПОДДРШКАТА ЗА ТРАМП, ВИДНИ РЕПУБЛИКАНЦИ БАРААТ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Поранешната државна срекретарка Кондолиза Рајс е последната од видните републиканци што ја повлече својата поддршка за кандидатот за претседател на СА ...
82 ЛИЦА УБИЕНИ НА ПОГРЕБ ВО ВОЗДУШЕН НАПАД ВО ЈЕМЕН

82 ЛИЦА УБИЕНИ НА ПОГРЕБ ВО ВОЗДУШЕН НАПАД ВО ЈЕМЕН

Воздушен напад на саудиската коaлиција погоди сала за погреби во главниот град на Јемен Сана, убивајќи 82 лица, a повеќе од 500 се повредени, соопшти ...
ЕВАКУАЦИЈА НА ДЕЛ ОД ГЕРМАНСКИ ГРАД ПОРАДИ МОЖЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

ЕВАКУАЦИЈА НА ДЕЛ ОД ГЕРМАНСКИ ГРАД ПОРАДИ МОЖЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

Дел од германски град е во опсадна состојба за време за време на полициската операција да се запре можен терористички напад, јави „Дие Велт“ Во ист ...
ДВАЈЦА БОМБАШИ САМОУБИЈЦИ СЕ РАЗНЕСОА ВО БЛИЗИНА НА АНКАРА ОТКАКО ГИ ОТКРИЛА ПОЛИЦИЈАТА

ДВАЈЦА БОМБАШИ САМОУБИЈЦИ СЕ РАЗНЕСОА ВО БЛИЗИНА НА АНКАРА ОТКАКО ГИ ОТКРИЛА ПОЛИЦИЈАТА

Двајца бомбаши самоубијци се разнеле во близина на турскиот главен град Анкара откако биле пресретнати од полицијата. Се верува дека милитантите биле ...
НАЈМАЛКУ 840 ЗАГИНАТИ ВО УРАГАНОТ МЕТЈУ, ОШТЕТЕНИ 20.000 ДОМОВИ ВО ХАИТИ

НАЈМАЛКУ 840 ЗАГИНАТИ ВО УРАГАНОТ МЕТЈУ, ОШТЕТЕНИ 20.000 ДОМОВИ ВО ХАИТИ

Ураганот Метју синоќа го зафати брегот на Флорида, каде остави повеќе од милион луѓе без струја. Системот, кој се уште не го зафатил копнениот дел од ...
НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР ЗА КОЛУМБИСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ХУАН МАНУЕЛ САНТОС

НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ЗА МИР ЗА КОЛУМБИСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ХУАН МАНУЕЛ САНТОС

Колумбискиот претседател Хуан Мануел Сантос ја доби Нобеловата награда за мир за неговиот труд да му стави крај на 52-годишниот конфликт со левичарски ...
ПОЛСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ОДБИ ЗАКОНОТ ЗА ЗАБРАНА НА АБОРТУСОТ

ПОЛСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ГО ОДБИ ЗАКОНОТ ЗА ЗАБРАНА НА АБОРТУСОТ

Полскиот парламент со огромно мнозинство гласаше против контроверзниот закон за речиси целосна забрана на абортусот, по масовните протести на кои изле ...
СРЃАН КЕРИМ ЗАВРШИ НА ДЕВЕТТОТО МЕСТО ВО ПОСЛЕДНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ОН

СРЃАН КЕРИМ ЗАВРШИ НА ДЕВЕТТОТО МЕСТО ВО ПОСЛЕДНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА НОВ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ОН

Срѓан Керим заврши на деветтото место од десет кандидати во шестата и последна рунда тајно гласање во Советот за безбедност на ОН за иден генерален се ...
1 175 176 177 178 179 199 1770 / 1987 НАПИСИ