Категорија: Свет

1 176 177 178 179 180 273 1780 / 2724 НАПИСИ
ЗОШТО НИ ДОАЃААТ МИГРАНТИ ОД „ПОСРАНИ ДРЖАВИ“, А НЕ ОД НОРВЕШКА, КАЖА ТРАМП

ЗОШТО НИ ДОАЃААТ МИГРАНТИ ОД „ПОСРАНИ ДРЖАВИ“, А НЕ ОД НОРВЕШКА, КАЖА ТРАМП

Белата куќа не го демантираше срамниот испад на претседателот Доналд Трамп, кој на состанокот со претставниците на двете партии во Овалната соба употр ...
ЛИДЕРОТ НА КАМПАЊАТА ЗА БРЕГЗИТ БИ ПРИФАТИЛ НОВ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДА ГО ЗАМОЛЧИ ТОНИ БЛЕР

ЛИДЕРОТ НА КАМПАЊАТА ЗА БРЕГЗИТ БИ ПРИФАТИЛ НОВ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДА ГО ЗАМОЛЧИ ТОНИ БЛЕР

Најџел Фараж ја поддржува идејата за одржување на уште еден референдум за (не)останувањето на Велика Британија во Европска Унија, со цел ова прашање д ...
КИНА ЌЕ КУПИ 184 ЕРБАСИ, ОБЈАВИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН

КИНА ЌЕ КУПИ 184 ЕРБАСИ, ОБЈАВИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН

Кина планира да купи 184 „ербас А 320“ авиони, соопшти францускиот претседател Емануел Макрон. Кинескиот претседател Кси Џинпинг кажа дека неговата ...
100 МИГРАНТИ ИСЧЕЗНАА ВО БРОДОЛОМ КАЈ ЛИБИЈА

100 МИГРАНТИ ИСЧЕЗНАА ВО БРОДОЛОМ КАЈ ЛИБИЈА

Околу 100 мигранти исчезнаа, откако нивниот брод потона покрај брегот на Либија вчера, соопшти либиската морнарица. Либиската крајбрежна стража спа ...
3.700 СЕ ПРИТВОРЕНИ ВО БРАНОТ ПРОТЕСТИ ВО ИРАН, ОБЈАВИ ПРАТЕНИК

3.700 СЕ ПРИТВОРЕНИ ВО БРАНОТ ПРОТЕСТИ ВО ИРАН, ОБЈАВИ ПРАТЕНИК

Иран притвори 3.700 луѓе за време на бранот демонстрации против државната политика и религиозните власти, објави денеска ирански пратеник. Реформис ...
СЕ ЗАПАЛИ КУЛАТА ТРАМП ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ

СЕ ЗАПАЛИ КУЛАТА ТРАМП ВО ЊУЈОРК, ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ

Две лица се повредени во пожарот што ја зафати Трамп кулата во Њујорк денеска наутро. Претседателот Доналд Трамп и неговото семејство не биле во зг ...
ВО СИДНЕЈ ДЕНЕСКА 47,3 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ, НАЈЖЕЖОК ДЕН ВО 79 ГОДИНИ

ВО СИДНЕЈ ДЕНЕСКА 47,3 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ, НАЈЖЕЖОК ДЕН ВО 79 ГОДИНИ

Австралискиот град Сиднеј денеска го доживеа најжешкиот ден во 79 години, при што температурите во регионот достигнаа до 47,3 степени Целзиусови. Изда ...
ЈАС СУМ СТАБИЛЕН ГЕНИЈ, КАЖА ТРАМП ОТКАКО НОВАТА КНИГА ФРЛИ СОМНЕЖИ ВРЗ НЕГОВОТО МЕНТАЛНО ЗДРАВЈЕ

ЈАС СУМ СТАБИЛЕН ГЕНИЈ, КАЖА ТРАМП ОТКАКО НОВАТА КНИГА ФРЛИ СОМНЕЖИ ВРЗ НЕГОВОТО МЕНТАЛНО ЗДРАВЈЕ

Доналд Трамп ги отфрли сомнежите во неговото ментално здравје кои се појавија во бомбастичната книга на новинарот Мајкл Волф, опишувајќи се себеси как ...
ДВА АВИОНА СЕ СУДРИЈА НА АЕРОДРОМОТ ВО ТОРОНТО, ПАТНИЦИТЕ ИТНО ЕВАКУИРАНИ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ДВА АВИОНА СЕ СУДРИЈА НА АЕРОДРОМОТ ВО ТОРОНТО, ПАТНИЦИТЕ ИТНО ЕВАКУИРАНИ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Патници беа принудно евакуирани низ излезите за итни случаи на големиот студ во петокот вечер, откако два авиона се судрија на пистата на меѓународнио ...
КНИГАТА ПРОТИВ ТРАМП ПУШТЕНА ВО ПРОДАЖБА ЗА ИНАЕТ НА ЗАКАНИТЕ СО ТУЖБА

КНИГАТА ПРОТИВ ТРАМП ПУШТЕНА ВО ПРОДАЖБА ЗА ИНАЕТ НА ЗАКАНИТЕ СО ТУЖБА

Адвокатите на Доналд Трамп со закани со тужба вчера се обидоа да го спречат издавањето на контроверзната книга на новинарот Мајкл Волф, во која се оцр ...
1 176 177 178 179 180 273 1780 / 2724 НАПИСИ