Категорија: Свет

1 176 177 178 179 180 224 1780 / 2232 НАПИСИ
ЈА ГЛЕДАМЕ ГЕРМАНИЈА ЗА ИНСПИРАЦИЈА, Ѝ РЕЧЕ ГИР НА МЕРКЕЛ

ЈА ГЛЕДАМЕ ГЕРМАНИЈА ЗА ИНСПИРАЦИЈА, Ѝ РЕЧЕ ГИР НА МЕРКЕЛ

Kанцеларката Ангела Меркел како да прави напори за да добие една искра гламур во често сивиот политички живот на Германија, откако во четвртокот го до ...
ПОРАСНАА АКЦИИТЕ НА КОМПАНИЈАТА ШТО ГИ ИСФРЛИ ПРОИЗВОДИТЕ НА ИВАНКА ОТКАКО ТРАМП ЈА НАПАДНА НА ТВИТЕР

ПОРАСНАА АКЦИИТЕ НА КОМПАНИЈАТА ШТО ГИ ИСФРЛИ ПРОИЗВОДИТЕ НА ИВАНКА ОТКАКО ТРАМП ЈА НАПАДНА НА ТВИТЕР

Акциите на „Нордстром“, еден од најголемите синџири стоковни куќи во САД, пораснаа, само неколку часа откако американскиот претседател Доналд Трамп ја ...
ОСУДЕН ЛИДЕРОТ НА РУСКАТА ОПОЗИЦИЈА, НЕ МОЖЕ ДА СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ОСУДЕН ЛИДЕРОТ НА РУСКАТА ОПОЗИЦИЈА, НЕ МОЖЕ ДА СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Лидерот на руската опозиција Алексеј Навални беше осуден за проневера и доби условна затворска казна од пет години. Со пресудата, исто така, му е забр ...
САРКОЗИ НА СУД ЗА НЕЛЕГАЛНО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

САРКОЗИ НА СУД ЗА НЕЛЕГАЛНО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

Поранешниот францускиот претседател Никола Саркози се соочува со судење за нелегално финансирање изборна кампања. Саркози e обвинет дека неговата п ...
MЕЛАНИЈА ТРАМП БАРА 150 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ОШТЕТА ОД ВЕСНИК ОТИ ЈА НАРЕКОЛ СКАПА ПРИДРУЖНИЧКА

MЕЛАНИЈА ТРАМП БАРА 150 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ОШТЕТА ОД ВЕСНИК ОТИ ЈА НАРЕКОЛ СКАПА ПРИДРУЖНИЧКА

Меланија Трамп ја обнови тужбата за клетва против британскиот весник „Дејли мејл“, овој пат во Њујорк, за тоа дека објавувале гласините дека работела ...
КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ОДБЕЛЕЖУВА РЕКОРДНИ 65 ГОДИНИ НА ПРЕСТОЛОТ

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ОДБЕЛЕЖУВА РЕКОРДНИ 65 ГОДИНИ НА ПРЕСТОЛОТ

Кралицата Елизабета Втора стана првиот британски монарх кој останал 65 години на престолот.   „Сафирниот јубилеј“ се одбележува денеска со топовска ...
И АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЈА ОТФРЛИ ЗАБРАНАТА НА ТРАМП ЗА ВЛЕЗ НА МУСЛИМАНИ

И АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЈА ОТФРЛИ ЗАБРАНАТА НА ТРАМП ЗА ВЛЕЗ НА МУСЛИМАНИ

Американскиот федерален апелационен суд го отфрли барањето на администрацијата на Трамп да ја врати забраната за влез на патници од 7 муслимански земј ...
РОМАНИЈА ЈА ПОВЛЕЧЕ АМНЕСТИЈАТА ЗА КОРУПЦИЈА ПО МАСОВНИТЕ ПРОТЕСТИ

РОМАНИЈА ЈА ПОВЛЕЧЕ АМНЕСТИЈАТА ЗА КОРУПЦИЈА ПО МАСОВНИТЕ ПРОТЕСТИ

Романската влада соопшти дека ќе го повлече контроверзниот декрет со кој ќе се декриминализираа кривични дела за корупција. Премиерот Сорин Гриндеану ...
ЗЛАТЕН ТИГАР ЗА „СЕКСИ ДУРГА“ ОД ИНДИЈА

ЗЛАТЕН ТИГАР ЗА „СЕКСИ ДУРГА“ ОД ИНДИЈА

(Специјално од Ротердам: Марина Костова) „Секси Дурга“ на индискиот дебитант Санал Кумар Сасидрахан го освои Златниот тигар и 40.000 евра на 46. Фи ...
МАСОВЕН БОЈКОТ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ИВАНКА ТРАМП, И НА „УБЕР“ И „ТЕСЛА“

МАСОВЕН БОЈКОТ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ИВАНКА ТРАМП, И НА „УБЕР“ И „ТЕСЛА“

Еден од најголемите синџири стоковни куќи во САД „Нордстром“ веќе нема да ја продава колекцијата облека дизајнирана од Иванка Трамп поради слабата про ...
1 176 177 178 179 180 224 1780 / 2232 НАПИСИ