Категорија: Свет

1 177 178 179 180 181 308 1790 / 3076 НАПИСИ
ТИЕ ГО ИМААТ ДОЛАРОТ, НИЕ ГО ИМАМЕ ГОСПОД, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН ОТКАКО ТРАМП ЈА УРНА ТУРСКАТА ЛИРА

ТИЕ ГО ИМААТ ДОЛАРОТ, НИЕ ГО ИМАМЕ ГОСПОД, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН ОТКАКО ТРАМП ЈА УРНА ТУРСКАТА ЛИРА

Претседателот Реџеп Таип Ердоган им порача на Турците да ги продадат своите долари и злато за да ја поддржат турската лира, чија вредност драматично п ...
МЕХАНИЧАР УКРАЛ ПРАЗЕН ПАТНИЧКИ АВИОН ВО СИЕТЛ И ГО УРНАЛ, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

МЕХАНИЧАР УКРАЛ ПРАЗЕН ПАТНИЧКИ АВИОН ВО СИЕТЛ И ГО УРНАЛ, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

Празен патнички авион што беше украден од меѓународниот аеродром во Сиетл се урна, откако по него се пуштиле воени авиони. Властите објавија дека п ...
НАД 5О ЗАГИНАТИ, ОД КОИ 29 ДЕЦА ВО РАКЕТЕН НАПАД НА САУДИСКИТЕ СИЛИ ВРЗ АВТОБУС ВО ЈЕМЕН

НАД 5О ЗАГИНАТИ, ОД КОИ 29 ДЕЦА ВО РАКЕТЕН НАПАД НА САУДИСКИТЕ СИЛИ ВРЗ АВТОБУС ВО ЈЕМЕН

  Kоалицијата предводена од саудиските сили кои се борат против шиитските бунтовници,  во воздушен напад погоди автобус во северен Јемен при ш ...
ЕДЕН МРТОВ И НАД 60 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА АВТОПАТОТ ВО БЛИЗИНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БОЛОЊА

ЕДЕН МРТОВ И НАД 60 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА АВТОПАТОТ ВО БЛИЗИНА НА АЕРОДРОМОТ ВО БОЛОЊА

Најмалку едно лице загина во сообраќајна несреќа и експлозија на автопатот во близина на аеродромот во Болоња во северна Италија, а дел од мостот на а ...
НАД 90 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ШТО ПОГОДИ ТУРИСТИЧКИ ОСТРОВИ ВО ИНДОНЕЗИЈА

НАД 90 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ШТО ПОГОДИ ТУРИСТИЧКИ ОСТРОВИ ВО ИНДОНЕЗИЈА

Најмалку 90 луѓе загинаа во силниот земјотрес што ги погоди индонезиските туристички острови Ломбок и Бали, втор за период од една недела. Властите ...
АВИОН ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА СЕ УРНА ВО ШВАЈЦАРИЈА, 20 ЗАГИНАТИ

АВИОН ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА СЕ УРНА ВО ШВАЈЦАРИЈА, 20 ЗАГИНАТИ

Се верува дека 20 луѓе загинале откако туристички авион со потекло од Втората светска војна се урна во планините во Швајцарија. Авионот од типот „ј ...
СТИВЕН СИГАЛ ЌЕ ГИ ПОДОБРУВА ОДНОСИТЕ ПОМЕЃУ САД И РУСИЈА

СТИВЕН СИГАЛ ЌЕ ГИ ПОДОБРУВА ОДНОСИТЕ ПОМЕЃУ САД И РУСИЈА

Русија го именуваше актерот Стивен Сигал за специјален пратеник кој треба да работи на подобрувањето на односите со САД. Сигал доби руско државјанс ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВЕНЕЦУЕЛА ПРЕЖИВЕАЛ ОБИД ЗА АТЕНТАТ СО ДРОНОВИ И ЈА ОБВИНИ КОЛУМБИЈА ЗА НАПАДОТ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВЕНЕЦУЕЛА ПРЕЖИВЕАЛ ОБИД ЗА АТЕНТАТ СО ДРОНОВИ И ЈА ОБВИНИ КОЛУМБИЈА ЗА НАПАДОТ

Претседателот на Венецуела Николас Мадура изјави дека преживеал обид за атентат со дронови што носеле експлозив. Тоа се случи додека тој држел говор н ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ПРОДОЛЖУВА СО НУКЛЕАРНАТА ПРОГРАМА, ПОКАЖА ИЗВЕШТАЈ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПРОДОЛЖУВА СО НУКЛЕАРНАТА ПРОГРАМА, ПОКАЖА ИЗВЕШТАЈ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

Северна Кореја ја нема запрено нуклеарната програма, ниту ракетната програма, прекршувајќи ги санкциите, покажа извештај на Советот за безбедност во О ...
ЖЕЖОК БРАН УДРИ ВО ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА, СЕ ОЧЕКУВА УРИВАЊЕ НА ЕВРОПСКИОТ РЕКОРД ОД 48 СТЕПЕНИ

ЖЕЖОК БРАН УДРИ ВО ШПАНИЈА И ПОРТУГАЛИЈА, СЕ ОЧЕКУВА УРИВАЊЕ НА ЕВРОПСКИОТ РЕКОРД ОД 48 СТЕПЕНИ

Откако Европа ја погоди нов жежок бран, метеоролозите најавуваат дека во наредните денови би можела да биде достигната рекордно висока температура дос ...
1 177 178 179 180 181 308 1790 / 3076 НАПИСИ