Категорија: Свет

1 179 180 181 182 183 206 1810 / 2053 НАПИСИ
70 НОБЕЛОВЦИ ЈА ПОДДРЖАА ХИЛАРИ КЛИНТОН

70 НОБЕЛОВЦИ ЈА ПОДДРЖАА ХИЛАРИ КЛИНТОН

Група врвни светски експерти во науката, медицината и економијата вчера застанаа зад Хилари Клинтон, ја поддржаа кандидатката на Демократската партија ...
ВО ШПАНИЈА ШОКИРАНИ ОТИ НА УЧЕНИЦИТЕ ИМ РЕКЛЕ ДА СИ НОСАТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА ВО ШКОЛО

ВО ШПАНИЈА ШОКИРАНИ ОТИ НА УЧЕНИЦИТЕ ИМ РЕКЛЕ ДА СИ НОСАТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА ВО ШКОЛО

Во Шпанија изби расправија околу снабдувањето со тоалетна харитја во едно државно училиште, по што во разрешување на случајот мораа да се вклучат и ло ...
КРИЛО НА МАЛ АВИОН УДРИ ПЕШАК ПО СЛЕТУВАЊЕТО ВО СЛОВЕНИЈА

КРИЛО НА МАЛ АВИОН УДРИ ПЕШАК ПО СЛЕТУВАЊЕТО ВО СЛОВЕНИЈА

Словенечката полиција сопшти дека 66-годишна жена пешак завршила во болница со повреди откако била удрена од крило на мал авион, додека се движел по з ...
ЅВЕЗДИТЕ ПЕЕЈА ЗА ХИЛАРИ КЛИНТОН НА БРОДВЕЈ

ЅВЕЗДИТЕ ПЕЕЈА ЗА ХИЛАРИ КЛИНТОН НА БРОДВЕЈ

Ѕвездите од Холивуд и Бродвеј, меѓу кои и Џулија Робертс, Џејк Гиленхал, Сара Џесика Паркер, Метју Бродерик, Хју Џекман, Емили Блант, Нил Патрик Харис ...
АВСТРИСКАТА ВЛАДА ЌЕ ЈА СРУШИ КУЌАТА ВО КОЈА Е РОДЕН ХИТЛЕР

АВСТРИСКАТА ВЛАДА ЌЕ ЈА СРУШИ КУЌАТА ВО КОЈА Е РОДЕН ХИТЛЕР

Куќата во која е роден Адолф Хитлер ќе биде срушена и заменета со нова зграда што нема да има никаква врска во нацистичкиот диктатор, соопшти австриск ...
ЃУКАНОВИЌ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО ЦРНА ГОРА, НО БЕЗ МНОЗИНСТВО ДА ФОРМИРА ВЛАДА

ЃУКАНОВИЌ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО ЦРНА ГОРА, НО БЕЗ МНОЗИНСТВО ДА ФОРМИРА ВЛАДА

Владеачката партија на премиерот Мило Ѓукановиќ освои најмногу гласови на парламентарните избори во Црна Гора, но недоволно за сама да формира влада и ...
ИЛЈАДНИЦИ УНГАРЦИ НА ПРОТЕСТ ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА НАЈГОЛЕМИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК

ИЛЈАДНИЦИ УНГАРЦИ НА ПРОТЕСТ ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА НАЈГОЛЕМИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК

Илјадници Унгарци излегоа денес на протест против корупцијата на власта и со барање за зачувување на слободата на медиуми. Протестот во Будимпешта, ор ...
ИСКЛУЧЕНИ ВИБЕР И ВАТСАП ВО ЦРНА ГОРА ПОРАДИ ИЗБОРИТЕ

ИСКЛУЧЕНИ ВИБЕР И ВАТСАП ВО ЦРНА ГОРА ПОРАДИ ИЗБОРИТЕ

Во Црна Гора денеска се исклучени Вибер, Ватсап и сличните апликации за интернет комуникација додека траат парламентантарните избори во земјата. Тамош ...
ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

Во Црна Гора се уапсени 20 Срби осомничени дека планирале вооружени напади по завршувањето на денешното гласање на парламентарните избори. Директорот ...
ИЗБОРИТЕ РЕШАВАЧКИ ДАЛИ ЦРНА ГОРА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО НАТО ИЛИ ЌЕ БИДЕ РУСКА КОЛОНИЈА, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ ЃУКАНОВИЌ

ИЗБОРИТЕ РЕШАВАЧКИ ДАЛИ ЦРНА ГОРА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО НАТО ИЛИ ЌЕ БИДЕ РУСКА КОЛОНИЈА, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ ЃУКАНОВИЌ

Премиерот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ изјави дека утрешните парламентарни избори ќе решат дали земјата ќе биде членка на ЕУ и НАТО или руска колонија. ...
1 179 180 181 182 183 206 1810 / 2053 НАПИСИ