Категорија: Свет

1 180 181 182 183 184 186 1820 / 1855 НАПИСИ
НАЈМАЛКУ 36 ЗАГИНАТИ И 147 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

НАЈМАЛКУ 36 ЗАГИНАТИ И 147 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

Најмалку 36 загинале и 147 се повредени во терористичкиот напад на истанбулскиот аеродром, соопшти турскиот премиер Бинали Јилдирим, јави Си Ен Ен. Бр ...
РЕЧИСИ 50 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

РЕЧИСИ 50 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

Речиси 50 луѓе загинале од терористичкиот напад на истанбулскиот аеродром, јави агенцијата АП, повикувајќи се на извор од висок  турски функционер. Ра ...
НАЈМАЛКУ 28 ЗАГИНАТИ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

НАЈМАЛКУ 28 ЗАГИНАТИ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

Расте бројот на жртви од терористичкиот напад на истанбулскиот аеродром. Во комбинираниот напад со калашников и со самоубиствена експлозија убиени се ...
АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ СЛЕТА ВО ИЗМИР ПОРАДИ ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД

АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ СЛЕТА ВО ИЗМИР ПОРАДИ ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД

Авионот на Туркиш ерлајнс на летот ТК 1006, што вечерва требаше од Скопје да слета во Истанбул е пренасочен кон аеродромот во Измир, покажуваат подато ...
НАЈМАЛКУ 10 МРТВИ ВО САМОУБИСТВЕНИ НАПАДИ НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

НАЈМАЛКУ 10 МРТВИ ВО САМОУБИСТВЕНИ НАПАДИ НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

Најмалку 10 луѓе се убиени и 20 се повредени вои нападот на Истанбулскиот аеродром „Ататурк“, изјавил министерот за правда Бекир Боздаг за Си Ен ЕН. ...
БРИТАНЦИТЕ МАСОВНО АПЛИЦИРААТ ЗА ШВЕДСКО ДРЖАВЈАНСТВО

БРИТАНЦИТЕ МАСОВНО АПЛИЦИРААТ ЗА ШВЕДСКО ДРЖАВЈАНСТВО

Шведската Агенција за имиграција изјави дека Британци аплицираат за шведско државјанство за шест пати повеќе од нормалата, но се уште е премногу рано ...
МЕРКЕЛ ПОБАРА ОД ЕУ ЗЕМЈИТЕ ДА НЕ ЈА БРКААТ БРИТАНИЈА ПРЕКУ НОЌ

МЕРКЕЛ ПОБАРА ОД ЕУ ЗЕМЈИТЕ ДА НЕ ЈА БРКААТ БРИТАНИЈА ПРЕКУ НОЌ

Високите претставници на ЕУ постојано ја притискаат Велика Британија за брз излез за да го избегнат периодот на неизвесност за другите членки на ЕУ, н ...
БРИТАНИЈА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ ОД ЕУ ВО 2020

БРИТАНИЈА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ ОД ЕУ ВО 2020

Обединетото Кралство Велика Британија и Северна Ирска изгласа да ја напушти Европската унија на историскиот референдум што се оддржа вчера, по 43 годи ...
ПРЕМИЕРОТ КАМЕРОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА

ПРЕМИЕРОТ КАМЕРОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА

Британскиот премиер Дејвид Камерон си даде оставка и ќе замине од функцијата до октомври, откако Обединетото Кралство Велика Британија и Северна Ирска ...
БРИТАНИЈА УТРЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ОСТАНУВА ВО ЕУ – ВЛОГОТ Е ГОЛЕМ А ГЛАСАЊЕТО КОНЕЧНО

БРИТАНИЈА УТРЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ОСТАНУВА ВО ЕУ – ВЛОГОТ Е ГОЛЕМ А ГЛАСАЊЕТО КОНЕЧНО

Кампањите на обете страни од клучното гласање дали Британија да остане во ЕУ, го почнаа денешниот последен жесток ден крстосувајќи ја земјата за да ги ...
1 180 181 182 183 184 186 1820 / 1855 НАПИСИ